" /> Dünyanın En Eşsiz ve İlginç 15 Mesleği - Güncel Konular | Kingomedya

 • DOLAR
  6,1490
  % -0,05
 • EURO
  7,2289
  % -0,07
 • ALTIN
  237,0501
  % 0,01
 • BIST
  99.547,44
  % 1,59
Dünyanın En Eşsiz ve İlginç 15 Mesleği – Güncel Konular

Dünyanın En Eşsiz ve İlginç 15 Mesleği – Güncel Konular

Dünyanın En Eşsiz ve İlginç 15 Mesleği – Güncel Konular

   Teknolojisi gelişen dünyada meslek grupları artmakla beraber kaba güç ile yapılan meslekler yerine daha çok beyin kullanılarak yapılan meslekler tercih edilmektedir.Para kazanmak için kalıplaşmış meslek grupları dışında yenilikçi meslekler türetilmiş ve bu meslek grupları hem rahat çalışma koşulları hem de yüksek kazanç oranları ile ön plana çıkmıştır.İşte sizler için en rahat ve eşsiz meslek gruplarından 15 tanesini derledik.

AYUVERDA ŞİFACISI

     

          Ayurveda binlerce yıllık geleneksel Hint tıbbı türüdür. Ayurveda uygulaması kişinin vücut sisteminin dengesini amaçlamakta ve birçok doğal veya bitki temelli ilaçları içermektedir. Ayurveda, batı kültürlerinde popülerlik kazandı. Sonuç olarak, ABD’de Stockbridge, Massachusetts’teki Kripalu Okulu ve New Mexico’daki Albuquerque’deki Ayurveda Enstitüsü gibi Batı öğrencileri için sertifika sunan bir “doğal sağlık” okulları ayaklanması gerçekleşti.

Dünyanın En Eşsiz ve İlginç 15 Mesleği, Güncel Konular, İlginç Meslekler, İlginç Olaylar, magazin, Yeni Meslekler,

BİSİKLET KURYELİĞİ

       

 Bisiklet kuryeleri veya bisiklet habercileri, trafikte bir ulaşım zorluğu çeken şehirlerde değerli bir hizmet sunmaktadır. Bisiklet kuryeleri trafik sıkışıklığı veya park etme problemleri nedeniyle engellenmediğinden, genellikle bir şehirde araba sürdüklerinden daha hızlı geçebilirler. Dijital çağın, kağıt postaları ve diğer basılı kopya belgelerini teslim etmek için bisiklet kuryelerine olan ihtiyacı biraz değiştirmesine karşın, bisikletçiler halen gıda ve moda endüstrisi gibi çeşitli endüstriler tarafından çalıştırmak için kullanılmaktadır.Dünyanın En Eşsiz ve İlginç 15 Mesleği, Güncel Konular, İlginç Meslekler, İlginç Olaylar, magazin, Yeni Meslekler,

VÜCUT RESSAMLIĞI

Vücut ressamları genellikle fuarlarda, festivallerde veya çok sayıda insanı çeken diğer olaylarda çalışır. Bazıları, özellikle çocuklu aileler arasında popüler olan yüz boyamada uzmanlaşmaktadır. Diğer vücut ressamları, yetişkinlere hizmet sunan konserlerde veya müzik festivallerinde çalışabilir. Vücut ressamları, tasarımcıların sanatsal konseptinin bir parçası olarak giysilerin boyanmasını gerektiren bir fotoğraf veya video çekiminde de kullanılabilir. Çoğu vücut ressamı serbest çalışmaktadır. Boyama sizin için değilse, müzik festivallerinde yapabileceğiniz eğlenceli işler de var.Dünyanın En Eşsiz ve İlginç 15 Mesleği, Güncel Konular, İlginç Meslekler, İlginç Olaylar, magazin, Yeni Meslekler,

RENK UZMANLIĞI

“Renk uzmanı” bir organizasyon olan Colorcom’a göre, bir renk müşaviri, bir plandaki düzeni tasarlar ve bir projeye renk katmak için renk psikolojisini, mevcut trendleri ve stili, demografik istatistikleri ve renk tasarımı teorilerini birleştirir.Uluslararası Renk Danışmanları Birliği (IACC), renk danışmanları için eğitim ve üyelik sunar

 

FENG SHUİ DANIŞMANLIĞI

Feng Shui, Taocu ilkelerine dayanan eski bir Çin sanat ve bilimidir. Feng Shui, bir bölgenin sakinlerinin sağlık, sağlık ve nihai şanslı olmasını sağlamak için enerji akışına ya da “Chi” ye odaklanır. Feng Shui herhangi bir yerde kullanılabilir – ev, ofis, bahçe, mağaza, vb. Buna göre, bir odada Feng Shui dekoratörü renk, ışıklandırma ve organizasyonun hesabını verecektir. Feng Shui danışmanları kendi kendine öğretilebilir ancak resmi sertifika veya eğitim de alabilir.Dünyanın En Eşsiz ve İlginç 15 Mesleği, Güncel Konular, İlginç Meslekler, İlginç Olaylar, magazin, Yeni Meslekler,

SAHTE FACEBOOK KULANILICILIĞI

       

           Bireyler, Fiverr ve Craigslist gibi web sitelerini Facebook’ta işlem yapmak (veya satın almak) için bir platform olarak kullandı. Örneğin, bir kişi sosyal platformlarda sahte hesap oluşturarak yüksek takipçi sayısına ulaır ve bir firmanın reklamını yapmak amaçlı bu platformlarda satabilir.Bu sahtelik bazen bir kız arkadaş kılığına girerek olabilir, bazen de değer verilen popüler kişi yada kurumlar üzerinden yapılabilir.

BİTKİSEL İLAÇ YAPIMCILIĞI

         Bitkisel ilaç yapımcıları, hem doğal hem de suni lezzetleri formüle eden kimyagerlerdir. Bitkisel ilaç yapımcıları, genellikle biyokimya veya kimya dalında doktora yapmış olmakla birlikte, resmi okul eğitimlerine ek olarak lezzet şirketleri ile “şifa evleri” olarak bilinen çıraklık eğitimi almışlardır.
Dünyanın En Eşsiz ve İlginç 15 Mesleği, Güncel Konular, İlginç Meslekler, İlginç Olaylar, magazin, Yeni Meslekler,

PARFÜM KİMYAGERLİĞİ

Parfüm kimyagerleri, koku moleküllerinin incelenmesinde uzmanlaşmış bilim adamlarıdır ve bu moleküllerin parfümler için nasıl kullanılabileceğini göstermektedir. Parfüm kimyagerleri, kadınlar ve erkekler için parfüm, sabun, losyon ve diğer tuvalet malzemeleri için kokular geliştirebilir ve test edebilir. Genellikle kimya ve biyokimya alanlarında geçmişleri vardır ve yüksek lisans veya doktora gibi yüksek dereceleri vardır.

AT TERAPİSTLİĞİ ( HİPPOTERAPİST )

         “Hippo” Latince kelimesi veya attan kaynaklanan hippoterapi, bir atın doğal hareketini hastanın tedavi planının bir parçası olarak kullanan terapiye atıfta bulunur. Bir atın pelvisinde insan yürüyüşünün fizyolojisini yansıtan üç boyutlu bir hareket olduğu için, binicilik hem fiziksel hem de nörolojik özürlü olan hastalar için son derece yararlı olabilir. Hipoterapi fiziksel, mesleki, psikolojik veya hatta konuşma terapisinde kullanılabilir ve multipl skleroz, otizm, Down sendromu ve diğer koşulları olan çocuklar için popüler bir seçenek haline gelmektedir.Dünyanın En Eşsiz ve İlginç 15 Mesleği, Güncel Konular, İlginç Meslekler, İlginç Olaylar, magazin, Yeni Meslekler,

BAHÇIVANLIK TERAPİSTLİĞİ       Ekopsikoloji olarak da bilinen bahçecilik terapisi, bitkilerin ve psikolojik veya fizik tedavide dikim işleminin kullanılmasıdır. Bahçıvanlık terapistleri, bahçecilik faaliyetini rahatsız zihinsel hastalar için bir tedavi stratejisi olarak veya mesleki terapide hastalar için fiziksel güçlendirme taktiği olarak kullanabilir. Bahçecilik terapisi, rehabilitasyon kliniklerinde, hapishanelerde, okullarda, hastanelerde veya psikoloji bürolarında kullanılabilir.

İSİM BULUCULUĞU

          Tırnaklarını boyayan kadınlar muhtemelen bu eşsiz – ve bazen saçma tırnak cilası adlarının nereden geldiğini merak etmişlerdir. Ortaya çıktığında, kimsenin sorgulamadığı bu isimler nerden türüyor. Bazı şirketler, örneğin “meşhur Essie” markasının Essie Weingarten’ın tüm cilalarının isimlerini temsil ederken, diğer firmalar sırf bu işi yapmak için reklamcılık ya da pazarlama bölümlerinde yaratıcı profesyoneller istihdam ederler.

ÇEVRİMİÇİ GÖNDERİ İNCELEYİCİLİK

      TripAdvisor ve Yelp gibi inceleme siteleri sayesinde Internet, ilgilenebilecekleri bir restoran, otel veya ürün duygusu aramaya çalışan tüketiciler için oldukça değerli bir kaynak haline geldi. 

       Ancak, çevrimiçi dünyanın isimsizliğinin bir sonucu olarak, gerçek bir kişinin ikincil bir hesap oluşturduğu ve gerçekte az veya hiç temel olmayan olumlu veya olumsuz değerlendirmeleri yazdığı “sahte incelemeler” yazması mümkün bir işin itibarını ciddi derecede etkilemektedir.
      Buna göre, hizmetlerini Craigslist veya Fiverr gibi web sitelerinde reklam veren serbest çalışan “incelemecilerin” yanı sıra sahte incelemeleri yapan yazarlara ödeme yapmayı teklif eden işletme sahipleri örnekleri de var. Cornell’in Bilgisayar Bilimleri Bölümü tarafından yapılan bir araştırma, yanlış değerlendirmeleri yapan “fikir sahtekarlarını” tespit edecek bir yazılım yaratmaya yönelik araştırmalar yaptı.

KADIN TAVLAMA EĞİTMENLİĞİ

      “PUA” ya da “kadın tavlama” eğitimi bazen kadınlarla tanışmada güçlük çeken erkekler tarafından aranır. Bir “PUA bot gezisi” 3,000 dolara mal olabilir ve dünyanın her yerinde tutulur. En ünlü PUA eğitmeni, “Mystery Method” adlı kadınları çeken James Realador, VH1’deki gerçekçi televizyon şovu ile meşhur hale getirildi.

 

 PROFESYONEL ETİK HACKER ( KÖTÜ YAZILIMCI )

      “Hacker” sözcüğünü duyduğunuzda muhtemelen bilgisayarda karanlık bir odada kapanan bir çocuk düşünülür. Ancak, bir şirketin yazılımının güvenli olduğundan emin olmak için “test-saldırı” yapan profesyonel korsanlar var.

Etik korsanlar ya da “beyaz şapka korsanları” olarak da bilinen bu “iyi çocuklar” bir ağa girmek için para alır ve daha sonra gerçek bir bilgisayar korsanının ileride erişemeyeceğini nasıl sağlayacağınıza dair öneriler sunar.Dünyanın En Eşsiz ve İlginç 15 Mesleği, Güncel Konular, İlginç Meslekler, İlginç Olaylar, magazin, Yeni Meslekler,

VETERİNER AKAPUNKTURCU

        Akupunktur vücudun farklı bölümlerini uyarmak için iğneler içeren geleneksel Çin tıbbının bir parçasıdır. İğne yerleştirme akupunkturun amacına bağlıdır – örneğin kronik ağrı, doğurganlık sorunları, alerjileri ve diğer sendromları tedavi etmek için kullanılabilir.

Yazımızın sonunda sizlerinde bildiği ekstra ilginç ya da eşsiz meslek var ise aşağıdaki yorum bölümünden üye olmadan yorum yapabilirsiniz.Sevgiyle kalın..

Dünyanın En Eşsiz ve İlginç 15 Mesleği, Güncel Konular, İlginç Meslekler, İlginç Olaylar, magazin, Yeni Meslekler,

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sitemizdeki tüm yayınlar bilgilendirme niteliğinde olup tavsiye değildir, kingomedya.com hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmez. Doktorunuza danışmadan hiçbir uygulama yapmayınız. Uygulama yapanlar sorumluluğu üstlenmiş olarak kabul edilirler. Cilt bakımı, Sağlık, Cilt Güzelliği