" /> Gerçek, Anlamlı Kısa Hikayeler ( 2 Farklı Kısa Hikaye ) | Kingomedya

 • DOLAR
  6,2000
  % 0,07
 • EURO
  7,3227
  % 0,10
 • ALTIN
  240,3676
  % 0,03
 • BIST
  96.121,10
  % -0,50
Gerçek, Anlamlı Kısa Hikayeler ( 2 Farklı Kısa Hikaye )

Gerçek, Anlamlı Kısa Hikayeler ( 2 Farklı Kısa Hikaye )

Fillerin Hikayesi, Hikayeler, Patates, Yumurta ve Kahve Hikayesi, Anlamlı Hikayeler, Bir Baba ve Kızın Hikayesi

Gerçek, Anlamlı Kısa Hikayeler ( 2 Farklı Kısa Hikaye )

FİLLERİN BİR İNCE İPLE TUTULABİLMELERİ

             Afrika da Safariye katılan bir adam filleri geçerken aniden durdu, bu büyük canlıların ön bacağına bağlı yalnızca küçük bir ip ile tutulmaları ile karşılaştı ve çok şaşırdı. Zincir yok, kafes yok. Fillerin her an bulundukları ortamdan kurtulabilecekleri açıktı, ancak nedense yapmadılar.

            Yakındaki bir antrenörü gördü ve neden bu hayvanların orada durduğunu ve kaçmak için hiçbir girişimde bulunmadığını sordu. Antrenör çok küçükken onları bağlamak için aynı ebatlı ip kullanıyoruz ve o yaşta onları tutmak için yeterli oluyor. Büyüdükçe, koparamayacaklarına inanmak için şartlandırılmışlardır. Halatın onları hâlâ tutabileceğine inanıyorlar, bu yüzden asla özgürlüklerini kazanmaya çalışmıyorlar. “
            Adam şaşkına döndü. Bu hayvanlar her zaman bağlarından kurtulabilirler, ancak yapamayacaklarına inandıklarından, oldukları yere sıkıştılar.Filler gibi, hayatımızı bir şey yapamayacağımız inancına dayandıran kaçımız, basitçe bir kez daha başaramadık diye denemeyi bırakır.

            Başarısızlık öğrenmenin bir parçasıdır; hayat mücadelesinden asla vazgeçmemeliyiz.
Anlamlı Hikayeler, Bir Baba ve Kızın Hikayesi, Fillerin Hikayesi, Hikayeler, Patates, Yumurta ve Kahve Hikayesi, illerin Hikayesi, Hikayeler, Patates, Yumurta ve Kahve Hikayesi, Anlamlı Hikayeler, Bir Baba ve Kızın Hikayesi

BİR BABA VE KIZIN HİKAYESİ

       Bir zamanlar bir kız, babasına hayatının sefil olduğunu ve onu nasıl başaracağını bilmediğinden şikayet ediyordu. Babası ise sürekli tartışmaktan ve sürekli mücadele etmekten bıkmıştı. Bir sorun çözülürken, başka biri daha yakında takip etti.

      Birgün mutfak şefi olan babası, onu mutfağa götürdü. Üç kabı suy ile doldurdu ve her birini yüksek ateşe verdi. Üç kap da kaynatıldıktan sonra, bir kaba patates, ikinci kaba yumurta ve üçüncü kaba öğütülmüş kahve çekirdekleri koydu. Sonra kızına bir şey söylemeden oturmasını ve kaynatmalarını beklemesini istedi. Kız, sıkıldı ama sabırsızlıkla bekledi çünkü babasının ne yaptığını merak ediyordu. Yirmi dakika sonra brülörleri kapattı. Patatesleri tencereden çıkardı ve bir kabın içine koydu. Yumurtaları çıkardı ve bir kabın içine koydu. Sonra kahveyi dışarı çıkardı ve bir fincana koydu. 
       “Kızım, ne görüyorsun?” 
       “Patates, yumurta ve kahve,” diye aceleyle cevap verdi. 
       “Yakındana bak” dedi ve “patateslere dokun” dedi.
        Kızı dokundu ve yumuşak olduklarını kaydetti. 
        Daha sonra bir yumurta alıp kabuğunu soymasını istedi.
        Kabuğu çıkardıktan sonra, haşlanmış yumurta gözlemledi. 
        Sonunda, kahveyi yudumlamasını istedi. 
        Zengin aroması yüzüne bir gülümseme getirdi. 
        “Baba, bunlar ne anlama geliyor?” diye sordu. 
        Babası patates, yumurta ve kahve çekirdeklerinin her birinin de aynı sıkıntıya, kaynar suya maruz kaldıklarını açıkladı. Bununla birlikte, her biri farklı tepki gösterdi. Patates güçlü, sert ve acımasız gitti, ama kaynar suda yumuşak ve zayıfladı. Yumurta kırılgan, ince dış kabuk sıvı iç kısmını kaynar suya koyana kadar koruyordu. Sonra yumurta içi sertleşti. Bununla birlikte, öğütülmüş kahve çekirdekleri benzersizdi. Kaynar suya maruz bırakıldıktan sonra suyu değiştirdiler ve yeni bir şeyler yarattılar. 
“Sen hangisisin,” dedi kızına.
Kızı şaşırdı ama düşündü ve babasını kendine has bir hayatı olduğunu, onu eleştirmekten ziyade onu tanıyarak onunla daha mutlu olabileceğini ve babasını olduğu gibi kabul etmesi gerektiğini anladı.Babasının aslında kahve çekirdekleri gibi kendine has ve her zaman kaliteli yaşamayı amaçlayan, etrafına fayda sağlamak adına o hayatı benimsemiş bir kişiliği olduğunu kabul etti.
 “ Ahlak: Hayatta, etrafımız olur, şeyler olur, ancak önemli olan tek şey bizim içimizde olan şeydir. Siz Hangisisiniz ?

Fillerin Hikayesi, Hikayeler, Patates, Yumurta ve Kahve Hikayesi, Anlamlı Hikayeler, Bir Baba ve Kızın Hikayesi

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sitemizdeki tüm yayınlar bilgilendirme niteliğinde olup tavsiye değildir, kingomedya.com hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmez. Doktorunuza danışmadan hiçbir uygulama yapmayınız. Uygulama yapanlar sorumluluğu üstlenmiş olarak kabul edilirler. Cilt bakımı, Sağlık, Cilt Güzelliği