" /> Google Ödülleri - Sistem Açığı Bul 100.000 Dolar Kazan - Teknoloji Haberleri | Kingomedya

 • DOLAR
  6,1490
  % -0,05
 • EURO
  7,2289
  % -0,07
 • ALTIN
  237,0501
  % 0,01
 • BIST
  99.547,44
  % 1,59
Google Ödülleri – Sistem Açığı Bul 100.000 Dolar Kazan – Teknoloji Haberleri

Google Ödülleri – Sistem Açığı Bul 100.000 Dolar Kazan – Teknoloji Haberleri

google ödülleri

Google Ödülleri – Sistem Açığı Bul 100.000 Dolar Kazan – Teknoloji Haberleri

        Günümüzün tartışmasız en güçlü arama motoru Google aynı zamanda kullanıcılara birçok yan uygulama sunarak adeta bu alanda karşı koyulamaz bir yükselişle haksız rekabet uygularcasına rakiplerini çok üst sıralardan izliyor.İnternet ortamında her ne kadar güvenli bilgiyi kullanıcılara ulaştırmak amacında olsa da karşısında her zaman onun açığını arayan kötü amaçlı yazılımlar üreten hackerlar bulunuyor.
        Birçok üst düzey mühendisi bulunmasına rağmen hiç rehavete kapılmadan her geçen gün güvenlik açıklarına karşı önlemler geliştirmeye özen gösteriyor. Google nin android sistemin mobil kullanıcılarda yayılmasından sonra geliştirdiği Google Play Store de şu an için Google’nin en çok saldırıya uğrayan uygulamaları arasında bulunuyor.Pay Store a eklenen uygulamalar içerik kodlaması olarak tam olarak kontrol edilemiyor, Kötü Amaçlı Yazılımlar şu an için Android sisteme bulaşamıyor ancak Play Store üzerinden telefonlara zarar verecek boyutlara gelmeden Google bunu engellemek istiyor.
      Kaliforniya merkezli  Mountain View adlı şirket,  Google açıklarını  bulanlar ödüllendirmek ve en ciddi güvenlik açıkları düzeltmek için popüler hata çözücü platformu HackerOne ile ortaklık kurmuştur.Bugüne kadar sadece 8 geliştirici Tinder, Snapchat ve Dropbox gibi kötü yazılımlar içeren hata bulabilmiştir.
       Google nin bir diğer çözüm seçeneği ise Chrome ve play store gibi uygulamalarda açık bulan ve açığı kapatacak yazılım geliştiren programcılara ödül vermeyi taahhüt etmektedir.En üst sınır şu an için 100000 Dolardır.
Google, Google Ödülleri – Sistem Açığı Bul 100.000 Dolar Kazan!!, Kötü Amaçlı Yazılım, teknoloji, Teknoloji Haberleri,

Yazar Yorumu ; 

Gelişen Teknolojinin nerelere ulaştığı bu haberle daha da belirgin halde karşımızda değil mi ; Eskiden Gerçek Hırsızları yakalamak için ödüller olurdu, artık günümüzde sanal hırsızlar için yakalama ödülleri konuluyor…
Google, Google Ödülleri – Sistem Açığı Bul 100.000 Dolar Kazan!!, Kötü Amaçlı Yazılım, Teknoloji, Teknoloji Haberleri, 

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Teknoloji Haberleri

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sitemizdeki tüm yayınlar bilgilendirme niteliğinde olup tavsiye değildir, kingomedya.com hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmez. Doktorunuza danışmadan hiçbir uygulama yapmayınız. Uygulama yapanlar sorumluluğu üstlenmiş olarak kabul edilirler. Cilt bakımı, Sağlık, Cilt Güzelliği