" /> Henry FORD kimdir?Ford un Kurucusunun Biyografisi | Kingomedya

 • DOLAR
  6,1672
  % 0,25
 • EURO
  7,2461
  % 0,17
 • ALTIN
  237,6926
  % -0,01
 • BIST
  99.547,44
  % 1,59
Henry FORD kimdir?Ford un Kurucusunun Biyografisi

Henry FORD kimdir?Ford un Kurucusunun Biyografisi

Henry FORD kimdir?Ford un Kurucusunun Biyografisi – Ansiklopedi Bilgileri

          Günümüzde çoğu savaşın çıkmasına neden olan petrol ün ana kullanım alanı olan otomobilin tarihinde çok önemli yeri bulunan Henry Ford  un biyografisi oldukça  ilginç ve dikkat çekici.Çıraklıkla başladığı kariyerinde yaşadığı başarısızlıkları umursamadan zorlayan ve yaptığı işi bir sanat eseri gibi gören bir kişilik bizler için de örnek olabilecek tarzda kişilerdir.Hayatta her zaman her şey yolunda gitmeyebilir, her zaman kabullenmek yerine zorlamak başarının sırrıdır.Bir hayalden büyük gerçeklere ulaşmanın yolu denemek ve vazgeçmemektir. Herşeyi kadere bağlamak elbette mümkündür ancak kaderin içerisinde yolunuzu çizme hakkı size verilmiştir, bunu bilmek ve dünyada isminizi kılmak için hedefinizi zorlamanız gerekir.Dünya tarihinde büyük bir iz bırakan bu adamın hayatı yazımızın devamında mevcuttur.
Ansiklopedi, Bilgiler, biyografi, Ford, Ford markası, Güncel Konular, Henry Ford Kimdir, Ansiklopedi Bilgileri, 

          1879 da Detroit te makinist çırağı olarak çalışmaya başladı.1893 te Edison Aydınlatma şirketinini başmühendisliğine getirildi.1869 da benzin motorlu ve 2 silindirli ilk arabasını gerçekleştirdi ve 1899 da Edison Şirketlerinden ayrılarak Detroit Otomobil şirketlerinin başına geçti.İki yıl sonra şirketin iflas edip dağılması üzerine 1901 de geliştirdiği Ford arabasıyla 1 millik dünya rekorunu kırması sonucu(39 dak.4 san.) ünlendi.1903 te Ford Motor Company i kurdu.1908 de çıkardığı düşük fiyatlı Ford T modeli ilk yıl içinde 10000 nin üstünde satarken 1914 te bu sayı 250,000 e ulaştı.1918 de ülke otomobil pazarının yaklaşık % 50 sini elinde tuttu.1919 da Ford Motor Company nin başkanlığını oğlu Edsel e bıraktı.Bu sürede General Motor Comparation ve Chrysler gibi yeni şirketlerin etkisiyle satışlar giderek düştü ve 1940 başında Ford Motor Company nin piyasadaki payı %20 nin altına indi.1943 de Edsel in ölümü üzerine şirketin başkanlığını yeniden üstlendi.Model A ve V8 leri piyasaya sürerek başarılı lduysa da otomobil pazarındaki eski önderliğini ele geçiremedi.1945 te şirketin başkanlığını torunu Henry Ford a bırakarak köşesine çekildi.
Ansiklopedi, Bilgiler, biyografi, Ford, Ford markası, Güncel Konular, Henry Ford Kimdir, Ansiklopedi Bilgileri,

Kitapları : Yaşamım ve Eserim 1922
               Bugün ve Yarın 1926

Bilgiler, biyografi, Ford, Ford markası, Güncel Konular, Henry Ford Kimdir, Hikayeler, Ansiklopedi,

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sitemizdeki tüm yayınlar bilgilendirme niteliğinde olup tavsiye değildir, kingomedya.com hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmez. Doktorunuza danışmadan hiçbir uygulama yapmayınız. Uygulama yapanlar sorumluluğu üstlenmiş olarak kabul edilirler. Cilt bakımı, Sağlık, Cilt Güzelliği