" /> Google'den Yeni Telekonferans Sistemi - Teknoloji Haberleri | Kingomedya

 • DOLAR
  6,1490
  % -0,05
 • EURO
  7,2289
  % -0,07
 • ALTIN
  237,0501
  % 0,01
 • BIST
  99.547,44
  % 1,59
Google’den Yeni Telekonferans Sistemi – Teknoloji Haberleri

Google’den Yeni Telekonferans Sistemi – Teknoloji Haberleri

telekonferans

Google Telekonferans Sistemi

Gelişen dünya sanayi ve hizmet sektörlerinde artık en önemli kavram zaman olarak göze çarpıyor.Şirketler bazen küçük bir görüşme aksaklığı nedeniyle ya da geç yapılan bir görüşme ile büyük fırsatlar kaçırabiliyor. Google bu konuda iş dünyasına yeni bir katkı sağlıyor ve hayatı kolaylaştırıyor.      

Google, kendi hoparlör-mikrofonunu ve Google Takvim ile çalışan diğer donanımlarını tasarlayarak video konferansını daha da iyileştirmeye çalışıyor. Bir dokunmatik ekran denetleyicisi, bir hoparlör mikrofonu, bir kamera ve ofislerin toplantılar düzenlemesine izin vermek için senkronize çalışan bir Asus Chromebox uygulaması bu telekonferans paketinin içinde yer alıyor. 10.1 inç dokunmatik ekran denetleyicisi Google Takvim’de planlanan etkinliklere katılmanızı ve toplantı ayrıntılarını aramanızı sağlar. Ayrıca, ekip üyeleri ile birebir görüşebilir, kamerayı kontrol edebilir ve bir çağrıya kişi ekleyebilirsiniz. Denetleyici bir HDMI kablosu vasıtasıyla bir dizüstü bilgisayara bağlanabilir ve 1280 x 800 ekrana sahiptir.

         Google, yankı ve arka plan seslerini azaltmak için hoparlörlü mikrofonu tasarladı. Hoparlör dört kardioit mikrofon ve 250 metrekare menzil ile 360 ​​derece pikap yapabiliyor. Daha büyük odalardaki toplantılar için bir kablo ile birlikte beş hoparlöre kadar papatya zinciri yapabilirsiniz. 

Kamera Video Konferans Katılımcılarını Otomatik Kırpabilir ve Ekrana Sığdırabilir

          Kamera, bir seferde geniş bir grup insanı yakalamak için 120 derecelik görüş alanı ile 4K’da çekim yapıyor. Makine öğrenmesi ile oluşturulmuştur, böylece görüntülü arama katılımcılarını otomatik kırpabilir ve büyütebilirsiniz. Son olarak, Asus Chromebox ChromeOS’ta çalışır ve güncellemeleri otomatik olarak denetleyici, kamera ve hoparlör mikrofonuna yönlendirebilir. Intel Core i7 işlemci ve özel bir donanım video hızlandırıcısı var. Ayrıca IT yöneticileri için uzaktan cihaz izleme özelliği de içeriyor. Eğer G Suite Enterprise’a sahipseniz 50 katılımcıyla toplantılar düzenleyebilir ve toplantıları Google Drive’a kaydedebilirsiniz.Dört araç da Mayıs ayında piyasaya sürülen Google’ın 5.000 $ ‘lık dijital beyaz tahtası olan Jamboard’un yanı sıra Mart ayında başlatılan Hangouts Meet video sohbet servisiyle de uyumludur. Bu paket şu anda ABD, Kanada, İngiltere, Avustralya, Japonya ve Yeni Zelanda olmak üzere on iki ülkede satışa sunuluyor.


Google’den Yeni Telekonferans Sistemi,Teknoloji Haberleri, Google Telekonferans Sistemi, Kamera Video Konferans

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Teknoloji Haberleri

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sitemizdeki tüm yayınlar bilgilendirme niteliğinde olup tavsiye değildir, kingomedya.com hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmez. Doktorunuza danışmadan hiçbir uygulama yapmayınız. Uygulama yapanlar sorumluluğu üstlenmiş olarak kabul edilirler. Cilt bakımı, Sağlık, Cilt Güzelliği