" /> Mısır'da Piramitte Bulunan Esrarengiz " Büyük Boşluk" - Güncel Konular | Kingomedya

 • DOLAR
  6,1672
  % 0,25
 • EURO
  7,2461
  % 0,17
 • ALTIN
  237,6926
  % -0,01
 • BIST
  99.547,44
  % 1,59
Mısır’da Piramitte Bulunan Esrarengiz ” Büyük Boşluk” – Güncel Konular

Mısır’da Piramitte Bulunan Esrarengiz ” Büyük Boşluk” – Güncel Konular

Güncel Bilgiler, güncel haberler, Güncel Konular, Mısır’da Piramitte Bulunan Esrarengiz  Büyük Boşluk, 

misir_piramit

Atom altı parçacıkların bir tanesi, Mısır’daki Giza’daki Büyük Piramit’in içindeki boş bir alanın ana hatlarını ortaya çıkarıyor – Neredeyse iki yüzyılır yeni bir iç yapının ilk keşfi. Bilim adamları tam olarak ne olduğunu veya neden orada olduğunu bilmiyorlar. Fakat bulgu, antik bir medeniyetin bu heybetli anıtının 4500 yıl önce nasıl inşa edildiğinin gizemini çözmeye yardımcı olabilir.

          Mısır’ın Giza platosundan çıkmış piramitler belirgin yerlerdir – ancak bin yıllardan sonra bile, karanlık iç mekanları gizemli kalır. Araştırmacılar, X-ışınına benzer bir teknik kullanarak, en büyük piramitin içinde boş bir alan keşfettiler: Büyük Piramit – M.Ö. 2509-2483 yılları arasında Cheops olarak da bilinen ve firavun Khufu için inşa edildi. Bu boşluk alan antik taş yapıların içinde delik açmadan casusluk yapmak için uluslararası bir girişim gibi görünüyor. “Büyük Boşluk” olarak adlandırılan bu yeni keşfedilen piramidin merkezine yakın alan, yaklaşık 100 metre uzunluğa kadar uzanıyor. Kraliçe’nin odası ve Kral odası olarak adlandırılan, piramitteki iki geniş odayı birbirine bağlayan birçok pasajdan biri olan Büyük Galeri olarak adlandırılan büyük bir iç koridorun hemen üzerinde yer alıyor. 
muons keşif
          Araştırmacılar üç muon tespit tekniğinden birisini piramidin içindeki oyuğun varlığını doğrulamak için kullandılar. Araştırma ekibi o boş alanı muons adlı partikülleri izleyerek buldu. (Muonslar, Evrene nüfuz eden ve atmosferimizi parçalayan kozmik ışınlar yok olduğunda üretilir – neredeyse ışık hızında Dünya’da yağmur gibi yağan bir tür afatomik konfeti etkisi yaratır. Bu parçacıklar, taş gibi katı cisimlerin arasından geçerken daha kolay hava yoluyla sürüklenirler). Böylece piramit gibi muazzam bir nesneye kaç tane muonun çarptığını analiz ederek, bilim insanları iç boşlukları ve dış boşlukları tespit edebilirler. Bir kemiğini kırdığınızda vücudumuzun görüntüsünü oluşturmak için kullanılan X-ışınlarının nasıl işlediğine benzer. Yöntem, Fukushima’daki volkanlar, nükleer reaktörler ve şimdi Giza’daki Büyük Piramit’i görmek için kullanıldı. 
          Teknik, oldukça düşük çözünürlükte olduğu için araştırmacılar Big Void’in bir yatay alan mı yoksa yatık mı olup olmadığını, bir büyük boş alan mı yoksa birkaç küçük, komşu oda olup olmadığını ve neden piramitte olduğunu henüz bilmiyor.

         Araştırmacılar, bu yeni alanı keşfetmek için piramit içine giren bir robot tasarlamayı planlıyorlar. Araştıma Görevinin Başındaki isim Tayoubi, “Bu sistem piramitleri daha iyi anlamamızla alakalı yardımcı olacak ve en önemlisi ilk kez denenen bir yenilik olacak” diye görüşlerini belirtti.

Mısır’da Piramitte Bulunan Esrarengiz  Büyük Boşluk, Güncel Haberler, Güncel Bilgiler, Güncel Konular

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Güncel Bilgiler

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sitemizdeki tüm yayınlar bilgilendirme niteliğinde olup tavsiye değildir, kingomedya.com hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmez. Doktorunuza danışmadan hiçbir uygulama yapmayınız. Uygulama yapanlar sorumluluğu üstlenmiş olarak kabul edilirler. Cilt bakımı, Sağlık, Cilt Güzelliği