" /> Türk Öğrencilerin En Büyük Başarısı Kopya Çekmek - Makaleler | Kingomedya

 • DOLAR
  6,1490
  % -0,05
 • EURO
  7,2289
  % -0,07
 • ALTIN
  237,0501
  % 0,01
 • BIST
  99.547,44
  % 1,59
Türk Öğrencilerin En Büyük Başarısı Kopya Çekmek – Makaleler

Türk Öğrencilerin En Büyük Başarısı Kopya Çekmek – Makaleler

Türk Öğrencilerin En Büyük Başarısı Kopya Çekmek – Bu Özellik Desteklenmeli – Makaleler

kopya-cekme-teknikleri
Kopya Çekme Teknikleri

          Merhabalar başlığı gördünüz merak ettiniz, ne diyor bu adam dediniz tıkladınız okuyorsunuz.Evet başlık biraz garip gelecektir devamında komik bir şeyler de bekliyor olabilirsiniz ama tamamen gerçeklerden bahsedeceğim.Türkiye’de öğretmenlere sorsak en büyük sıkıntının Kopya Çekmek olduğunu belirteceklerdir.Peki Kopya Çekmek bu kadar zararlı mıdır?Hatta şu da vardır Kopya çeken öğrenci genelde kopya çektiği öğrenciden yüksek puan alır.Bunun bir anlamı yok mudur?
Makaleler, Güncel Bilgiler,

Genel Durum Doğuştan Kopya Çekmek

        Şöyle bir genel düşünelim bebeklerin gelişimi nasıldır, doğarlar belli bir süre sonra taklitlerle yani kopyalarla öğrenme sürecine girerler.Aile bireylerini kopyalayarak bir kişilik oluşturmaya çalışırlar.Gelişimde çevre etkilidir, aile etkilidir, soyaçekim genetik etkilidir.Bu etkileşim taklitlerle kopyalarla oluşur.Durum böyleyken Kopya Çekmek doğuştan kazanılan bir özellik olduğu anlaşılmaktır.
 Makaleler, Güncel Bilgiler, Türk

at gozlugu
Kopya Çekme Tekniklerio-Makaleler, Güncel Bilgiler,

Eğitim Sistemi ve Kopya Çekmek

        Geldik eğitim sistemine Öğretmenlerimiz bildikleri öğrendikleri her şeyi kendileri mi üretmiştir.Hayır her biri kaynak kitaplar kullanır.Eğitim gördükleri okullarda aldıkları dersleri kopyalayarak anlatım yapar gelişim sağlamaya çalışırlar.Öğrencilerinde konuları ezberleyerek ya da anlayarak kopyalamalarını beklerler.Eğitime şunu da katabiliriz.Bir annenin çocuğuna verdiği yemek yapma eğitimi mesela orada da bir kopya yok mudur?Vardır tabiki de formül zaten önceden oluşturulmuştur ve aynı ürünü oluşturmak için izlenecek yollar belirgindir.Makaleler, Güncel Bilgiler, Kopya Teknikleri,

kopyacı oğrenci
Kopya Çekmek, Makaleler, Güncel Bilgiler, Türk Öğrencileri Kopya, Kopya Teknikleri,

Sosyal Hayat ve Kopya Çekmek

        Sosyal hayata bakalım.Sosyal hayatımızda da birçok kopya olayına şahit olmaktayız.Bir kişi hamburger yapıyor diye sadece ona mı aittir hamburger.Hayır bunu görenler kopya yöntemi ile kendileri de uygulamaya başlayabilirler.Telefonu Graham Bell icat etmiştir ancak günümüzde her ülke telefon üretebilmektedir.Yani bu sektörler örnekler arttırılabilir. Makaleler, Güncel Bilgiler,

Teknoloji ve Kopya Çekmek

      İşte bu noktada birkaç gerçek kopya örneğinden bahsedebilirim.Bildiğiniz gibi Bilgisayar ı Amerikalı mühendisler icat etmiştir.Bu icadın kopya ihtimalini öngördükleri için oluşturdukları devreleri dönüşümlü kıvrımsal yollar ile oluşturmuşlardır.Ancak bu engel olmamıştır ve Japon mühendisleri bu devresel çözümlemeleri yapmışlar ve en çok bilgisayar üretimini gerçekleştiren ülke konumuna gelmişlerdir.Daha sonra tüm sektörel ürünlerin kopyasını oluşturup daha düşük maliyetlerle üretmeyi başaran Çin dünya ekonomisini alt üst eder hale gelmiştir.
 Makaleler, Güncel Bilgiler,
kopya teknikleri
Kopya Çekme Teknikleri-Makaleler, Güncel Bilgiler,

Sonuç Olarak Kopya Çekmek

Sonuç tüm gerçekliği ile ortada iken Kopya Çekmek kötüdür demek yanlış olur.Kopya çekmek bir zeka işidir, ilgi işidir.Öğretmenler ve aile büyükleri olarak çocuklarımızın kopya çekmesini engellemek yerine onları desteklemeliyiz.Nasıl destek mesela onlara ilgi alanları oluşturarak, ufuklarını genişletici kitaplar alarak ve okumalarını teşvik ederek, düşüncelerini bastırmak yerine ifade etmelerini destekleyerek ve düşüncelerinin kıymetli olduğunu onlara hissettirerek.Bırakın ufku gelişsin çok değişik konularda kopyalama yapsın, kopyalama yaparken mutlaka bilgili bir öğrenci kendinden bir eklenti yapıp ürün gelişimi sağlayacaktır.Aksi takdirde şunu görecektir zaten kopyaladığı içerik zaten başkalarında ait onu farklı kılmak için birkaç eklenti yapmak zorunda..Bunu anladığı zaman da zaten kafasını ürün geliştirmeye yoracaktır.Mesela bir hamburger üreteceğiz sucuklusu zaten mevcutsa karışık olanını yapacağız aksi takdirde başarılı olamayız.Yani çocuklarımıza kazandıracağımız en büyük özellik başarıdan keyif almasını sağlamaktır.Bir çocuk gitar çalmak istiyorsa ona bir gitar alın, evde saçma sesler çıkarıyor diye kızmak yerine çalmasına izin verin.O çocuk önce varolan şarkıları çalacaktır.Kendi geliştikçe özgün melodiler oluşturacak ve hatta sözler bile oluşturabilecektir.
Kopya Çekmek, Makaleler, Güncel Bilgiler, Türk Öğrencileri Kopya, Kopya Teknikleri,
Bizden bu kadar eksik olabilir, yanlış olabilir, lütfen yorum yapın olmazsa yazıyı yayından kaldırırız. 🙂 İyi okumalar 🙂

 Makaleler, Güncel Bilgiler,

Apple ve Samsung Firması Kopya Kavgası

Kopya Makaleler, Güncel Bilgiler, Çekmek, Makaleler, Güncel Bilgiler, Türk Öğrencileri Kopya, Kopya Teknikleri,

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Makaleler

2 yorum

 1. Sistem sınav kazanmayı, sınav kazanmak için de var olan bütün konuları ezberlemeyi dayattığı için insan beyni doğal olarak kendine çözüm teknikleri üretecektir. Zaten kopyaya meyil ve öğrencilerin kopya hazırlarken yaptığı ciddi araştırma aslında gerekenin ödev hazırlama gerçeği olduğunu bize gösteriyor. Sınav olayının yeniden gözden geçirilmesi ve proje bazlı çalışmanın aşılanması gerekir.

  • Yorumunuz için teşekkürler, ben gözlemlediğim bir olayı paylaşmak istedim güzel bir yazı oldu öğretmenlerimiz profesörlerimiz bir araya gelerek bu doğrultuda en üretken eğitim sistemi modelini oluşturmalı, bana sorarsanız ben öneririm birşey ama havada kalır..

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sitemizdeki tüm yayınlar bilgilendirme niteliğinde olup tavsiye değildir, kingomedya.com hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmez. Doktorunuza danışmadan hiçbir uygulama yapmayınız. Uygulama yapanlar sorumluluğu üstlenmiş olarak kabul edilirler. Cilt bakımı, Sağlık, Cilt Güzelliği