" /> Sahte İPhone Şarj Cihazları Alev Topuna Dönebilir - Teknoloji Haberleri | Kingomedya

 • DOLAR
  6,1672
  % 0,25
 • EURO
  7,2461
  % 0,17
 • ALTIN
  237,6926
  % -0,01
 • BIST
  99.547,44
  % 1,59
Sahte İPhone Şarj Cihazları Alev Topuna Dönebilir – Teknoloji Haberleri

Sahte İPhone Şarj Cihazları Alev Topuna Dönebilir – Teknoloji Haberleri

Sahte İPhone Şarj Cihazları Alev Topuna Dönüşüyor – Teknoloji Haberleri

iphone-sahte-sarj-aleti

Teknoloji Haberleri, En Yeni Teknoloji Haberleri, En Güncel Teknoloji Haberleri,Sahte İphone Şarj Aleti,Sahte Şarj Aleti,İphone Şarj Kablosu Nasıl Anlaşılır
iPhone yetkilileri piyasada bulunan sahte şarj aletlerinin Apple’ın ürünlerine göre daha ucuz bir alternatif olabileceği fikrini anlayışla karşıladıklarını belirttiler, fakat müşterilerin bu sahte cihazları kullanarak şiddetli yaralanmalara maruz kalabilecekleri ya da hayatlarını riske edebilecekleri konusunda da uyardılar.

İngiltere’de satın alınan sahte iPhone şarj üzerindeki emniyet bir dizi test gerçekleştirdi. Bu teste göre % 98 şarj gören cihazların çoğu yanmaya ya da güçlü bir elektroşoka neden olduğu tespit edildi.

Test edilen 50 markanın, biri hariç diğer 46 tanesi tüm testlerden bir veya birkaçında başarısız oldu, 3 tanesi ise bütün testlerde başarısız oldu. Bu durum online şarj kablosu alacaklarda sahte olma ihtimali endişe verici bir hal alıyor.Teknoloji Haberleri, En Yeni Teknoloji Haberleri, En Güncel Teknoloji Haberleri,Sahte İphone Şarj Aleti,Sahte Şarj Aleti,İphone Şarj Kablosu Nasıl Anlaşılır


Şarj Aletinin Taklit Olduğunu Nasıl Anlarım ?

Fişin üzerindeki güvenlik işaretlerini kontrol edin Eksik işaretleri (CE işareti gibi) veya imla hatalarını bulun. Bunlar, bir sahte sürümü tespit en kolay yoludur. Sahte ürünler daha sofistike hale geldiğinden lütfen dikkatli olun.

Fiş pimlerini kontrol edin Orijinal bir şarj cihazındaki pimler yüksek kaliteli, mat ve üniformdur. 
Başka kolay bir kontrol, en büyük pimi hafifçe vurmak ve yaptığı sesleri dinlemektir. Taklit ürünler plastik bir ses çıkarırken Orijinal olanda  sağlam hissedilir bir ses duyulur.
 USB bağlantı noktasının doğru yerde olduğunu kontrol edin Sahte bir şarj cihazındaki USB girişi baş aşağı veya farklı bir yerde olabilir.
 Ağırlığı kontrol edin Sahte olmayan şarj cihazları, güvenlik için gereken daha yüksek kaliteli bileşenlerden herhangi birine sahip değillerse orijinal şarj cihazlarından önemli ölçüde daha hafiftir. En az 40 g ağırlığa sahip olmalılar.
Bu durumdan muzdarip(kötü etkilenen) arkadaşlar yorum bölümünden paylaşabilirsiniz..Umarım yararlı olmuştur.

Teknoloji Haberleri, En Yeni Teknoloji Haberleri, En Güncel Teknoloji Haberleri,Sahte İphone Şarj Aleti,Sahte Şarj Aleti,İphone Şarj Kablosu Nasıl Anlaşılır

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Teknoloji Haberleri

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sitemizdeki tüm yayınlar bilgilendirme niteliğinde olup tavsiye değildir, kingomedya.com hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmez. Doktorunuza danışmadan hiçbir uygulama yapmayınız. Uygulama yapanlar sorumluluğu üstlenmiş olarak kabul edilirler. Cilt bakımı, Sağlık, Cilt Güzelliği