" /> Tamamen Gerçek Günlük Detoks Önerileri - Cilt Bakımı | Kingomedya

 • DOLAR
  6,1672
  % 0,25
 • EURO
  7,2461
  % 0,17
 • ALTIN
  237,6926
  % -0,01
 • BIST
  99.547,44
  % 1,59
Tamamen Gerçek Günlük Detoks Önerileri – Cilt Bakımı

Tamamen Gerçek Günlük Detoks Önerileri – Cilt Bakımı

Tamamen Gerçek Günlük Detoks Önerileri – Cilt Bakımı

oneriler
Tamamen Gerçek Günlük Detoks Önerileri – Cilt Bakımı

“3 Günde Detoks” veya “Anlık Detoks” için tarifler ve formüllerin hepsi Pinterest’te ve sağlık dergilerinde çok yaygındır. Bu saçmalıklar, genellikle, bir çeşit yeşil çay içmeyi, terlemeyi ve bol miktarda marul yemeyi teşvik eder. Ne yazık ki, bu anlık detoks planları vücuda gerçekten zarar verebilir ve detoksun bir gecede olmayacağı gerçeğini değiştirmez.

İşte anlaşma: Gerçek, etkili detoks bir gecede olmaz. Bir hafta içinde olmaz. Vücuttaki sağlıklı detoks, besleyici bir diyet ve stres yönetimine dayanır. Bununla birlikte, vücudumuzun detoks işlemlerini desteklemek için ek güvenli ve yumuşak önrilerden yararlanabiliriz. Aşağıdaki günlük detoks önerileri etkili ve işe yarayan yöntemlerdir.


Neden günlük detoks ihtiyacımız var ?


(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Detoks Nedir ? 

Detoks, vücudumuza çeşitli yollarla giren ve atık madde olarak dışarı atılmayı bekleyen zararlı toksinlerden kurtulmaktır. Detoks diyetinde vücuttaki toksinler atılır. Yani vücudumuzun dışında kalan atık maddeleri dışarı atmak ve vücutta depolanmasını engellemektir.


Gittikçe zehirli bir dünyada yaşıyoruz ve günlük detoks görevlerinde destek sağlamak için vücudumuza borçluyuz. Örneğin, bunlar vücudumuzun her gün mücadele ettiği tehlikeli etkenlerden sadece birkaçı: 
 • İçme ve kullanma suyu içindeki florür
 • İçme ve kullanma suyu kloru
 • İşlenmiş gıdalardaki koruyucular
 • Halı, mobilya ve giysiler için yangın geciktiriciler gibi kimyasallar
 • Kozmetik ve vücut bakım ürünlerindeki kanserojen maddeler
 • Çevre kirleticileri
 • alkol
 • Aşırı hidrasyon

Fad detoks programlarının çoğu, “toksinleri boşaltmak” için bol miktarda su veya belirli bir sıvı içmeyi öneriyor. Bu doğru değil ve aşırı hidrasyon oldukça zararlı olabilir.


(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Aşırı nemlendirme aslında metabolizmayı düşürebilir ve çok fazla sıvı içmek için yavaş metabolizma varsa vücudunuz için bu zorlama olur. Ek olarak, adrenallere baskı yapıldığında ya da yorgunluğa düştüğünde, yeterli miktarda tuz alımı olmaksızın aşırı miktarda su alımı hücresel dehidrasyona neden olabilir. 

Günlük Detoks Önerileri 

1. Sabah limonu suyu

detoks
Tamamen Gerçek Günlük Detoks Önerileri – Cilt Bakımı

Her sabaha sıcak bir bardak limon suyu ile başlayın: vücut sıcaklığına kadar 1 ila 2 fincan suyu ısıtın, sonra limonun 1 / 4’ü ila 1/2’lik suyunu sıkın. Elde limonunuz yoksa, 1 çay kaşığı elma sirkesi de kullanabilirsiniz . Metabolizmanınızı desteklemek için arzu edilirse bir miktar tuz ekleyiniz. Dikkatle yudumlayın ve duyularınızı uyandırın.


Ne işe yarıyor: Limon suyu (veya elma sirkesi suyu) vücudun dengeli bir pH’sını destekler ve toksinlerin karaciğerden atılmasına yardımcı olur. Ayrıca mide asidi üretimini kahvaltı öncesi teşvik edebilir- çok iyi bir şey, çünkü mide asidi sindirim için mükemmeldir ! Şişkinlik, asit refüktüsü veya kabızlık varsa, bu sabah içki semptomlarınıza yardımcı olabilir.

Sorun Giderme: Musluk suyu içindeki florür ve klor vücuda toksik olduğundan, kaliteli bir su filtresi satın almak değerli bir yatırımdır.


Günlük Detoks Önerileri

2. Egzersiz

detoks
Tamamen Gerçek Günlük Detoks Önerileri – Cilt Bakımı

Bu benim favorim! Her gün 10-20 dakika trambolin atlayın . Bunun yorucu bir egzersiz olmasına gerek yoktur – ayaklarınızın trambolini terk etmesi bile gerekmez. ITunes’u açıp her sabah ufak bir müzik ve egzersiz partisinin tadını çıkarıyorum.

Ne işe yarıyor : Egzersiz, vücudunuzdan toksinleri ortadan kaldıran bir dizi damarı olan lenfatik sistemi desteklemektedir. Lenf sisteminde bir pompa bulunmadığından (kardiyovasküler sistem gibi) hareket yoluyla akan lenf sıvısını tutmamız gerekir. Zıplayan ve atlayan, lenf akışını uyarmanın etkili yollarıdır . Ayrıca, kabızlığı düzenlemek ve bağırsak hareketleri yoluyla detoks teşvik yardımcı olabilir . 


Günlük Detoks Önerileri

3. Kuru Fırça ile Detoks

fırça-detoks
Tamamen Gerçek Günlük Detoks Önerileri – Cilt Bakımı

Sert kıllı kuru fırça satın alın . Ayak tabanlarından başlayarak sağlam, süpürme vuruşları kullanın ve yüreğinize doğru fırçalayın. Daima kalbe doğru fırça.

Ne işe yarar : Cilt vücudun en büyük detoks organıdır. Kuru fırçalama, metabolik atıkların boşaltılmasını destekleyen dolaşımı arttırır. Toksinleri kolona boşaltmak için lenfatik sistemi uyararak vücudu arındırır. Tıkalı gözenekleri temizler, kas tonusunu geliştirir ve sinir sistemini canlandırır

Bonus olarak, kuru fırça cildi yumuşatır ve hücre yenilenmesini teşvik eder. Nihai selülit tedavisi olarak ilan edilir. Bir sene sade bir şekilde fırçaladım ve dürüst olmak gerekirse selülitte bir azalma görmedim. Gerçek selülit tedavisi bağırsak iyileşmesi ve sindirim (ki üzerinde çalıştığım) ile başlar ve bu düzeltmek yıllar sürebilir.

Sorun Giderme : Cildiniz fırçalama sırasında, ilk hafta kadar hassas olacaktır. Fırça, çok kaba. Ancak birkaç hafta sonra cildiniz ipeksi bir yumuşaklığa sahip olacak ve daha sert fırça darbelerine müsamaha gösterebilecek.


Günlük Detoks Önerileri

4. Soğuk durulama

soğuk-durulama
Tamamen Gerçek Günlük Detoks Önerileri – Cilt Bakımı

Duştan sonra musluğu açın, dayanabildiğiniz kadar soğutun. 30 saniye boyunca durulayın (durabiliyorsanız, daha uzun süreyle!). Soğuk durulama sonrası dayanabilme kabiliyetiniz artırana kadar sıcaklığı birkaç hafta içinde yavaş yavaş azaltın.

Ne işe yarar? Sıcak ve soğuk su değişimi, eski ve evrensel bir iyileştirme tekniği olan hidroterapi şeklidir. Sıcak su kan damarlarını genişletir ve soğuk su hemen bunları daraltır. Lenfatik drenajı destekleyen ve durgun toksinleri sisteminizden itmeye yardımcı olan genişleme ve daralma hareketidir.

Sorun Giderme : Florür ve klor cildi emer. En iyi çözüm tüm ev için bu toksinleri uzaklaştıran bir su filtresi sistemi satın almaktır. 


(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Günlük Detoks Önerileri

5. Günlük Detoks Yoga Pozları

Bu iki detoks yogası pozunu yapmak için atletik veya esnek olmanız gerekmez. Önce, oturun ve bacaklarınızı açın gerin ! Poz içinde istediğin kadar zaman harcayın. İkinci poz, Duvara doğru bacaklar yukarı, çok rahatlatıcı bir poz. Bu pozu her sabah 5 dakika yapmalısınız
Videoda da detoks için yoga pozisyonlarını görebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sitemizdeki tüm yayınlar bilgilendirme niteliğinde olup tavsiye değildir, kingomedya.com hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmez. Doktorunuza danışmadan hiçbir uygulama yapmayınız. Uygulama yapanlar sorumluluğu üstlenmiş olarak kabul edilirler. Cilt bakımı, Sağlık, Cilt Güzelliği