Avakado Maskesi Nasıl Yapılır? Cilt Bakımı

avakado maskesi nasıl yapılır, cilde faydaları

Avakado Maskesi Nasıl Yapılır?

Sağlık açısından birçok faydası bulunan avokado cildimiz içinde faydalıdır. Avokado maskesi cildimizi güzelleştiren ve daha iyi yüz sağlığı sağlayabilen bir tedavi aracıdır. Avokado, omega-3 yağ asitleri ve B,K ve E vitaminlere açısından zengin antioksidanlar içermesi ile cilt sağlığını arttırır. A vitamini içeriği ile de cilt lekelerinin ya da çabuk yok olmasını ve iyileşmesine yardımcı olur. Avokado yüz maskesi kullanılarak aktive edilebilen çok sayıda yararlı mineral ve organik bileşik cilde aktarılır. Cilt beslenir ve tüm toksitlerinden temizlenerek ferahlar, sağlıklı ve parlak görünür.
Yüzünüzün kalın, yeşil macunla kaplanması, cazip gelen bir cilt bakımı gibi görünmeyebilir, ancak avokado maskesi cildi besleme ve canlandırma konusunda çok başarılıdır. Pek çok mağazada satılan yüz bakım ürünlerinin aksine, avokado maskesi, ticari ürünlerden daha az alerjik ve tahriş edicidir. Evde avokado maskesi oluşturarak, cildinizi basit, doğal ve uygun maliyetli güzelleştirme tedavisi ile şımartabilirsiniz. Avakado Yüz Maskesi

Avakado maskesi nasıl yapılır, avakado cilde faydaları nelerdir şeklinde sık sorulan sorulara cevap niteliğinde bir makale hazırladık. Bu yazımızda avokado maskesi tarifi alarak, avokado maskesi nasıl yapılır aşama aşama öğrenebileceksiniz.

Avakado Maskesi Nasıl Yapılır

Avakado Maskesi Malzemeler

 • 1/2 olgun avokado
 • Çatal
 • Kase
 • 1 çay kaşığı limon suyu (isteğe bağlı)
 • 1 yemek kaşığı bal (isteğe bağlı)
 • 1 yemek kaşığı zeytinyağı (isteğe bağlı)
 • 1 yumurta beyazı (isteğe bağlı)
 • 1/2 portakal suyu (isteğe bağlı)

Avakado Maskesi Tarifi

Avokado Maskesi Aşama 1 :

Avakadoyu iki parçaya ayırın, yarım avokadonun içini çıkarın, sonra bir kaseye koyun. Bir çatalla, kıvamı kremsi hale ve topaksız hale gelene kadar avokadoyu püre haline getirin. Avakado Cilt Maskesi

Avokado Maskesi Aşama 2

1 çay kaşığı limon suyunu ekleyin. Limonlu su ve püre haline getirdiğiniz avokadoyu iyice karıştırın. Limon suyu avokadoyu okside eder ve kahverengiden korur.

Avakado Maskesi Aşama 3

Avokado maskesi içeriğine malzemeler bölümünde isteğe bağlı belirttiğimiz herhangi bir bileşeni ekleyebilirsiniz.

1 çorba kaşığı. zeytinyağı, 1/2 portakal suyu veya çiğ yumurta beyazı. Avokado maskesi tek başına avokado ile yapıldığında etkili olsa da, bu bileşenler özellikle cildiniz yağlı olma eğilimindeyse, cilt sağlığını artırabilecek ek özellikler içerir. Avakado Cilt Maskesi

Avakado Maskesi Aşama 4

Kir, kozmetik veya diğer birikmiş kalıntıları temizlemek için yüzünüzü ılık suyla yıkayın. Temiz cilt, avokado maskesi yağlarını diğer maddelerle kaplanmış deriden daha kolay emer.

Avakado Maskesi Aşama 5

Yüzünüze parmaklarınızın ucuna ince bir tabaka avakado püresini uygulayın, gözleriniz ve saçınızla temastan kaçının. Yüzünüz tamamen kaplanıncaya kadar macunu sürmeye devam edin.

Avakado Maskesi Aşama 6

Avokado maskesini yüzünüzde en az 15 dakika ya da karışım tamamen kuruyana kadar bırakınız. Yüz maskesini ne kadar uzun yüzünüzde tutarsanız, cildinizin karışımın besleyici besinlerini emmesi için daha fazla şansınız olur.

Avakado Maskesi Aşama 7

Yüzünüzü ılık suyla nazikçe yıkayarak maskeyi çıkarın; Karışımı sert bir şekilde cildinizden temizlemekten kaçının. Cilt gözeneklerinizi kapatmak için macunu çıkardıktan sonra yüzünüzü soğuk su ile durulamanızı öneriyoruz. Yüzünü bir havluyla kurulayın.

İpuçları

 • Avokado maskesi yaparken sıkı olmayan yumuşak olgunlaşmış bir avokado tercih edin. Olgunlaşmamış avokado yüz maskesi için doğru kıvamda ezilmesi zordur. Avakado cilt maskesi yaptıktan sonra yarım kalan avokadoyu yemeniz vücudunuz için de fayda sağlar.

Uyarılar

 • Avokado için bilinen bir alerjiniz varsa, yüzünüze avokado maskesi uygulamayın. Avokado cilt maskesi leke oluşumuna sebep olabilir, bu yüzden avokado yüz maskesi yaparken özellikle kullanmadığınız bir gömlek giymeyi düşünün.

Avakado Cilde Faydaları

Avokadonun Cilde Faydaları

 • Avokado yaşlanma karşıtı vitaminlere sahiptir
 • Sağlıklı ve parlak bir cilt için avakado suyu içebilirsiniz.
 • Saç derinizi canlandıran mineraller ve vitaminler içerir.
 • Avakado maskesi saça uygulandığında saçlar daha parlak ve canlı durur.
 • Avokado cildi nemlendirici özelliğe sahiptir.
 • Besleyici ve canlandırıcı bir vücut losyonu olarak kullanılabilir.
 • El bakımı için avakado maskesini kullanabilirsiniz, nemlendirir ve korur.
 • Tırnaklarınızı güçlendirmek için avakado maksesi kullanabilirsiniz.

Avakado Maskesi Soru Cevap

Avakado Maskesi İbrahim Saraçoğlu

Avakado maskesi İbrahim Saraçoğlu ne diyor? İbrahim Saraçoğlu da avakado maskesinin cilt lekelerinden kurtulmak için kullanılabilme özelliğinden bahsediyor. İbrahim Saraçoğlu’nun verdiği tarifte yine aşamalar aynı sadece eklenti olarak avakado maskesi İbrahim Saraçoğlu tarifinde aynı sefa bitkisinin tozu ekleniyor. Bir yemek kaşığı olacak şekilde. İbrahim Saraçoğlu’nun tarifi ile hazırlanan avakado maskesi leke giderici olarak da kullanılmaktadır.

İbrahim Saraçoğlu Avakado Maskesi Tarifi

Avakado Maskesi Suna Dumankaya

Avakado maskesi Suna Dumankaya ne diyor? Suna Dumankaya da avakado maskesinin cilt yenileme özelliğinden bahsediyor. Suna Dumankaya’nın verdiği tarifte yine aşamalar aynı sadece eklenti olarak avakado maskesi Suna Dumankaya tarifinde 1 tatlı kaşığı bal ekleniyor. Suna Dumankaya’nın tarifi ile hazırlanan avakado maskesi leke giderici olarak da kullanılmaktadır.

Suna Dumankaya Avakado Maskesi Tarifi

Avakado Saç Maskesi olarak kullanılır mı

Avakado Saç maskesi

Yüzünüzde olduğu gibi saçınızda da kolay bir şekilde avokado maskesi kullanabilirsiniz. Avocado saç maskesini saçınıza da şekilde uygulayarak ve 20-30 dakika boyunca saçınızda bekleyerek,  saçlarınızı canlandırabilirsiniz. Avakado saç maskesi kuru saçları ve kırıkları güçlendirir,saçı kırılmaya daha az duyarlı hale getirir. Avakado saç maskesi ayrıca kafa derisinde iltihaplanmayı giderir, kepek ve açıklanamayan saç dökülmesi gibi yaygın rahatsızlıkların semptomlarını azaltır.

Avakado Maskesi Kaç Gün Saklanabilir

Avakado maskesini kullandınız ve bir kısmı kaldı ise saklamanız önerilmez. Direk ağız yolu ile de kalan kısmının yiyebilirsiniz. Avacado yemek kalp sağlığı başta olmak üzere birçok faydaya sahiptir.

Geldik bir makalenin daha sonuna geldik. Bu makale ile Avakado maskesi nasıl yapılır, avakado cilde faydaları nelerdir şeklinde sık sorulan sorulara cevap vererek avokado maskesi tarifi ile avokado maskesi nasıl yapılır aşama aşama anlattık. Umarım faydalı olur. Yorumlarınızı bekliyoruz. Avakado maskesi kullananlar yorumlarınızı bizimle paylaşın.Esen kalın