Basur Tedavisi için Basur Kremi Önerileri

hemoroid nedir

Basur Tedavisi için Basur Kremi Önerileri

Basur nedir

Basur veya hemoroid anüs veya rektumun içinde ve çevresinde bulunan damarların şişmesi veya kanaması ile oluşan bir rahatsızlıktır. Bu damarların şişmesi veya kabarması, şiddetli ağrıya ve kaşıntı hissine neden olabilir. Bu his çok stresli ve rahatsız edici olabilir. Damarların şişmesi özellikle hamilelik veya genel olarak 45-65 yaşlarında yetişkinlerde gerçekleşebilir. Erkeklerde basur kadınlara göre daha fazladır. Her yıl basur tedavisi için hastaneye giden hasta kayıtları erkeklerin bu hastalıktan daha müzdarip olduğunu gösterir.

Şişmiş kan damarları iç veya dış olabilir. Basur iç ve dış olarak ikiye ayrılır. Eğer rektum içinde yeterince uzarlarsa, genellikle onları hissetmez veya görmezsiniz. Sadece rektumun sonunda ortaya çıktıklarında veya dışarıya çıktıklarında, ağrı ve kaşıntı nedeniyle farkedersiniz. Dış basur ağrısının nedeni, orada daha fazla sinir ve ağrı reseptörüne bağlıdır.

Bazen kan bu damarların içine pıhtılaşabilir; Buna tromboz denir. Damarlar daha sonra pembeden maviye veya kırmızıya dönüşebilir ve genellikle çok acı verici ve kaşıntılı hale gelebilir. Burada basur tedavisi için basur kremi kurtarıcı olamasa da ağrıyı ve kaşıntıyı azaltıcı olarak sizi rahatlatabilir. Basur nedir anladık ama basur neden olur peki bir bakalım;

Basur neden olur

Basur rektum veya anüs üzerindeki çeşitli fiziksel özellikler ve baskılardan oluşabilir. Basınç, örneğin kabızlık veya hatta obeziteden kaynaklanabilir. Ayrıca, bağırsak hareketleri sırasında itmek veya ağır eşyaları kaldırırken zorlamak kan akışını kısıtlayabilir ve damarların şişmesine neden olabilir.

Ayrıca, basur hamile kadınlarda çok yaygındır. Anüs içindeki kan damarları çok ince gerildiğinde, dışkı veya kaka geçirildiğinde damarlarda yırtılma ve hatta kanama olabilir. Herhangi bir kaşıntı ve kanama yaygın olarak basur belirtilerinin en çok bilinenidir ve bir sinyal gibidir. Hastalık bu sayede anlaşılır.

Uzun süre oturmak da basuru desteklemektedir. Bir ofis işi yapıyorsanız, düzenli olarak kalkıp alt sırt ve kalça bölgesinde kan akışını teşvik etmek için birkaç adım yürüyerek bundan kaçınabilirsiniz.

Hemoroidlerin daha ayrıntılı bir açıklaması için Hemoroid Nedir, Belirtileri ve Nedenleri yazımızı okuyabilirsiniz.

Basur Tedavisi

Basur tedavisi için yapabileceğiniz birkaç şey vardır. Anahtar, alt sırt ve rektal bölgede kan damarlarında uygun kan akışını teşvik etmek için egzersizler yapmalısınız.

Yukarıda belirtildiği gibi, gebelik, obezite ve diğer vasküler durumlar gibi birçok faktör basur nedeni olabilir. Sağlıksız alışkanlıkların daha iyi bir yaşam tarzına dönüşmesi, hastalıkları önlemek için ilk adımdır.

Basur tedavisi için dikkat edilmesi gereken ve izlenmesi gereken 3 madde var. Aşağıdaki listede basur tedavisi için yapmanız gereken 3 madde yer alıyor. Bununla birlikte, genel olarak sağlıklı bir yaşam tarzı hakkında daha birçok fayda vardır.

1. Tüm gıda tahıllarından, kabuklu yemişlerden, tohumlardan, baklagillerden, fasulye, meyve ve sebzelerden ideal olarak bol miktarda lif tüketin. Diyetiniz lifte düşükse, lif alımını yapmak için normal diyetinize Psyllium kabuğu ilave edebilirsiniz.

2. Düzenli egzersiz yapın. Yürümek, spor salonuna gitmek veya bisiklete binmek gibi fiziksel aktiviteler sağlıklı bir kan akışını teşvik etmek çoğu zaman basur tedavisi için yeterlidir.

3. Bolca su tüketin. Bu, dışkınızı yumuşatmaya yardımcı olur ve mevcut şişmiş kan damarlarını tahriş ederek acı ve kaşıntıya neden olan kabızlığı önler.

Basur nedir, basur tedavisi nasıldır, basur nasıl geçerbasura ne iyi gelirbasur tedavisi için basur kremi seçenekleri nelerdir, basur kremi etkili midir şeklindeki sorularınıza bu makale ile cevap veriyoruz.

Basur Tedavisi İçin Basur Kremi Önerileri

En iyi Basur Kremi ve Kullanımı

Bazen basur gelişmiş ve oldukça ağrılıdır. Basur kremi, bazı semptomları tedavi edebilir ve ek bir madde olan Hidrocortizol ile ağrıyı çok etkili bir şekilde hafifletebilir. Bu basur kremleri uygulamak ağrının giderilmesinde bir dünya farkı yaratabilir ve basur tedavisi için en iyi şansınız olabilir.

Basuru iyileştiremezsiniz, ancak iyileşme süreci tamamlanana veya uygun tıbbi müdahaleye kadar bir dereceye kadar ağrı ve kaşıntıyı azaltabilirsiniz. Aşağıdaki üç basur kremi ​​en popüler ve en etkili olanlardır. Ama unutmayın, herkes farklıdır. Her basur kremi herkeste aynı basur tedavisi etkisi oluşturmayabilir. Bu basur kremleri sizde işe yaramaz ise başka basur kremleri deneyebilirsiniz.

Aşağıdaki üç basur kremi, binlerce basur hastası tarafından test edilen ağrı ve semptom rahatlaması açısından en iyisidir. Sizin için işe yarayacağının garantisi yoktur. Amazon veya diğer ecza deposu perakende satış mağazalarında daha birçok krem ​​var. Eğer işe yaramazlarsa, diğer kremleri deneyin ve rahatlamaya bakın.

Basur Kremi ile Basur tedavisi

Yüksek kaliteli basur kremleri, basurden kaynaklanan ağrı ve kaşıntıyı anında rahatlatır. Kremler, çeşitli farklı durum ve semptomları tedavi etmek için kullanılan aktif ajanlarında farklılık gösterir. Tüm basur kremleri basur tedavisi için başarılı olmayı hedefler ancak sizde işe yaramazsa başka kremleri denemeniz gerekebilir.

Bileşenlerine göre basur tedavisi için basur kremi etkileri ;

  • Hidrokortizon bazlı formüller (kaşınmayı tedavi etmek için harika)
  • Mineral yağ ve çinko oksit esaslı (kuru ve tahriş olmuş ciltlerin anüs çevresine iyi davranması)
  • Benzokain / Pramoksin / Lidokain bazlı (anlık ağrı giderimi sağlar)

Soğutma hissi

Soğutma genellikle anüsünüzün etrafında ağrı ve tahriş olmuş ciltler ile ilgili yardım sağlar. Soğuk kompresler de bu konuda yardımcı olur ve diğer basur tedavilerinden herhangi biri ile birleştirilebilir.

Basur Nasıl Geçer – Basur Kremi

Basur nasıl geçer sorusuna cevap olabilecek en etkili basur kremi listesine bir göz atın. Türkiye’ de eczanelerde satılan ya da Türkiye’de satışı olmayan bu basur kremi listesine amazon alışveriş sitesinden de ulaşabilirsiniz. Doktor tavsiyesi olmadan hiçbir ilacı kullanmayın ya da kullanmadan önce doktorunuza danışın.

Sizler için en çok kullanılan ve kullananların olumlu dönüşleri bulunan Basur kremi önerileri listesini hazırladık. Doktorların sıklıkla reçete ettiği basur kremi önerileri listesi için yazının devamına göz atmalısınız..

Preparation H Basur Kremi – Basur Tedavisi

preparation h basur kremi

Preparation H, basur tedavisi için basur kremi listesinde en popüler olanlardandır. Maksimum mukavemet formülü sayesinde ayrıca acıyı çabucak rahatlatan Hidrokortizol dahil doğal bitki ve mineralleri de içerir. Dış veya çıkıntılı basur üzerine cömertçe uygulayın ve rektumu veya anal alanı temiz tutmak için gereken aynı hijyen standartlarını uygulayın.

Deneyin ve bu kremin işe yarayıp yaramadığını görün. Bazıları bu kremi başkalarına da tercih eder, çünkü alerjiler ve diğer fiziksel koşullar bu formülü başka bir krem ​​üzerinde tercih edebilir.

Fiyat : 239,00 Tl

Nasıl Kullanılır

Sabah ve özellikle geceleri, günlük en fazla 4 kez etkilenen bölgeye uygulanır. Dış alan veya iç alanı (aplikatör ile) uygulanabilir.
İç Kullanım için: 1. Önce ve sonra ellerinizi yıkayınız. Kullanmadan hemen önce bağırsak ve mesanede boş deneyin. 2. Aplikatör koruyucu kapağını çıkarın. Tüpü aplikatöre takın. 3. Merhemi ile aplikatör doldurmak için sıkıştırın. 4. Iyi aplikatör yağlayın ve hafifçe rektum 3 cm içine aplikatör yerleştirin. 5. Bu merhem rektum içinde uygulanır böylece tüpü sıkın. 6. Iyice her kullanımdan sonra aplikatör temizlemek ve koruyucu kapağı yerine takın. 7.Merhem taktıktan sonra bir ila üç saat boyunca bir bağırsak hareketliliğinden kaçının.Aplikatör temizleyin için: ılık su ve yumuşak sabunla yıkayın sonra iyice su ile durulayın. Basur tedavisi için etkili bir basur kremi olarak listemizde yer alıyor.

Tronolan Anestezi Basur Kremi – Basur Tedavisi

tronolane basur kremi

Tronolane, Hidrokortizol kremlerinin bir diğer çok bilinen markasıdır. Yukarıda belirtilen kremden farklı olarak, Tronolan lidokain içerir ve kokusuzdur. Hızlı ve acil ağrı kesilmesi ve dış basurün büzülmesi için günde beş defaya kadar uygulayın.

Yedi gün sonra kendinizi rahat hissetmiyorsanız, kullanımdan vazgeçin ve bir profesyonelden tıbbi yardım isteyin. Daha ciddi bir basur formuna ya da uygun tedaviye ihtiyaç duyan başka bir duruma sahip olabilirsiniz. Basur tedavisi için etkili bir basur kremi olarak listemizde yer alıyor.

Recticare Basur Kremi – Basur Tedavisi

rekticare basur kremi

Bu anorektal çözüm, ağrıyı hafifletmek için terapötik uzmanlar tarafından sıklıkla tavsiye edilir. Yığın manifestasyonlarını ve ek Anorektal Bozuklukları azaltmak için kullanılabilir. Hem dış hem de iç basur için verimli çalışır.

Çözelti, rahatsızlığı hissetmeye ve anında rahatlama sağlamaya yardımcı olan etkili bir anestetik ajan olan % 5 lidokain’den oluşur. Ek losyonlarla karşılaştırıldığında, bu daha fazla lidokain sağlar, bu nedenle,basurün tetiklediği rahatsızlık için etkili bir tedavi olarak kabul edilebilir.

Anti-kaşıntı özelliği, rahatsız edici bölgeleri sakinleştirebilir ve rahatsızlığı hafifletebilir. Gözenekler ve cilt üzerinde oldukça pürüzsüzdür ve cildin parlamasını tetiklemez. Giysilerinizde herhangi bir kalıntı veya lekenin ardında bırakmayacak, berrak bir emülsiyondur. Basur tedavisi için etkili bir basur kremi olarak listemizde yer alıyor.


Nupercainal Basur Kremi – Basur Tedavisi

nupercaınal basur kremi

Lidokain yerine, güçlü bir uyuşma özelliği sunan dibucaine maddesinden yararlanır. Ve ayrıca, dibucainin uyuşma yararı, lidokain ile karşılaştırıldığında daha uzundur. Bu krem ​​de rektumuzu kısıtlanmamış bağırsak rutinleri için yağlayan mineral yağlarından oluşur. Bunun yanı sıra, rahatsız edici bölümleri bile yatıştırır ve korur.

Üretici, 8 saat boyunca basur ağrısından kurtulacağınıza inanıyor. Basur tedavisi için hızlı çözüm sunar. Basur tedavisi için etkili bir basur kremi olarak listemizde yer alıyor.

Mayinglong Musk Basur Kremi – Basur Tedavisi

mayınglong basur kremi

Bu yığın krem, yıllar önce The Ma Ying Long Ailesi tarafından oluşturulan bir Çin klasik doğal ve organik karışımı kullanılarak yapılmıştır. Çin’de en saygın ve kullanılan basur kremi seçilmiştir. Karışım kaşıntı, parlama ve farklı ağrıları hafifletmede güçlüdür. Geleneksel Çin Tıbbı (TCM) gibi, salve sıcaklık ve zehirli maddeleri temizler ve yeniden canlandırılmasını teşvik eder.

Bu inci, amber, sentetik bezoar, sentetik misk, Vazelin ve lanoline içieren özel bir karışımdır. Öğelerin karışımı, etkilenen bölgeyi hücre tabanlı bir seviyede onarır. Tahriş olmuş anorektal alan üzerinde bir koruyucu tabaka oluşturur ve basur ağrısını hızla azaltır. Doğal bir çözüm olarak, herhangi bir kimyasal bileşik, doğal olmayan madde ve zararlı bileşenlerden oluşmaz. Bu etkilenen bölgede kalıcı ve ürpertici bir his verir. Bu güçlü çözüm, ferahlatıcı ve aromatik bir koku sunuyor. Basur tedavisi için etkili bir basur kremi olarak listemizde yer alıyor.

Equate Basur Kremi – Basur Tedavisi

equate basur kremi

Equate, teşvik edici faydaları olan çözümler üretmek konusunda saygın bir üreticidir. Krem, basur ile bağlantılı rahatsızlık, ağrı ve ısınmaya odaklanma konusunda inanılmaz derecede güçlü olan benzersiz bir çözümdür.

Bu tür çare, genişlemiş basur derisini büzerek ve iltihaplı bölgenin üzerinde bir savunma tabakası oluşturarak çalışır. Bu ilaçta kullanılan aktif maddelerden biri, gliserin, petrol, fenilefrin HCI ve pramoksindir.

Gliserin kolon rutinlerini sağlamaya ve obstipasyondan kurtulmaya faydalıdır. Ayrıca dış basürün neden olduğu rahatsızlık ve kaşıntıyı da azalttığı gösterilmiştir.

Hafif petrol, rektal fissürler ve diğer anorektal durumlar ile bağlantılı olan ışıldayan rahatsızlığı yatıştırır. Krem ayrıca, mikrobiyal ve maya enfeksiyonlarına karşı epidermisi korumak için aloe veradan oluşur. İyileştirici balsam büyütülmüş yığınları azaltabilir ve iyileşmeye yardımcı olabilir. Bu bireysel balsam, her bir iç ve dış basur için kullanılabilir. Toplam hafifletme için emülsiyonu günde beş örnek kullanabilirsiniz. Basur tedavisi için etkili bir basur kremi olarak listemizde yer alıyor.


Anusol Basur Kremi – Basur Tedavisi

anusol basur kremi

Anüsol, basur tedavisi ile ilgili en güvenilir isimlerden. Bu basur kremi, kaşıntı, rahatsızlık, ağrı, şişkinlik ve kuru cilt dahil olmak üzere basur ile ilgili sıkıntı ile baş etmeyi sağlar. Bunun yanı sıra, krem, anal alanın tahrişini, arka taraftaki ve çevresindeki kaşıntıyı, geçiş yolundaki akıntıları ve anal tıbbi operasyondan sonra acıyı azaltır.

Bu salyanın aktif elemanları, herhangi bir olumsuz reaksiyona yol açmayan Çinko Oksit, Bizmut Subgallat, Balsam Peru ve Bizmut oksittir. Bu maddeler, hemoroidal bölgeleri onarmak için yardımcı olan orta derecede antibakteriyel, önleyici ve büzücü özellikler içerir. Balsam Peru, yeni epidermis cilt hücrelerinin yeniden canlandırılmasını teşvik eder. Anal bölgedeki acıyı ve rektumdaki diğer çeşitli ajitasyonları yatıştırmayı destekliyorlar.

Bu özel merhem hem iç hem de dış hemoroidler için kullanılabilir. Ancak, 18 yaşın altındaki çocuklar için tavsiye edilmez. Ve eğer kan tabureleri yaşıyorsanız, bu ürünü kullanmaktan kaçının. Basur tedavisi için etkili bir basur kremi olarak listemizde yer alıyor.


Americaine Basur Kremi – Basur Tedavisi

americain basur kremi

Americaine, anorektal şişlik ile birlikte yığınların neden olduğu ağrı ve tahrişi azaltmak için özel olarak geliştirilmiş bir Benzokain kremidir. Bu tür bir tuz, lokalize rahatsızlığı yatıştırmaya ve hemoroidal bölgelerden ağrımasına izin veren polietilen glikol 300 ve polietilen glikol 3350 ile kombine edilmiş% 20 Benzokain’den oluşur.

Bu çözümün antibakteriyel özelliği, derhal iyileşme sürecini hızlandırabilir. Benzokain, irritasyondan kurtulmak için etkilenen bölgeyi uyuşturabilecek bir anestetiktir. Krem, kokusuz ve yağlı olmayan bir formdadır. Kremi, rahatsızlığı azaltmak ve ağrısız kolon aktivitesini sağlamak için günde birden çok kez kullanabilirsiniz. On iki yaşın altındaki çocuklar bu çözümü test etmeden önce bir doktordan tavsiye almalıdır. Basur tedavisi için etkili bir basur kremi olarak listemizde yer alıyor.


HemoTreat Basur Kremi – Basur Tedavisi

hemotreat basur kremi

HemoTreat Yığınları Krem, ağrılarından anında hafifletilmeyi kolaylaştıran hızlı, güvenli ve güçlü bir ilaçtır. Krem % 100 risksiz, güçlü ve eşit iç ve dış basur tedavisi için idealdir.

Rahatsızlık, ağrı ve kaşıntıyı azaltır. Şişkin ve tahriş olmuş olan cildi onarır. Kalsiyum karbonat, okaliptüs yağı, vazelin, lanolin ve usta sullies aktif maddeleri içermektedir. Bu istenmeyen ikincil etkilere sahip olmayan bir basur tedavisi sağlar. İltihaplı epidermisin korunması ve yeniden yapılandırılmasında son derece yararlıdır.

Kremde kullanılan tüm maddeler, güvenlik ve etkinlik açısından tıbbi olarak analiz edilmiştir. Münhasır ve yaratıcı bir kombinasyon, hoşgörü için özenle analiz edilen tüm tıbbi testleri aşmıştı. Bu salve herhangi bir steroid ilaç, kimyasal bileşik veya yapay madde içermez. Basur tedavisi için etkili bir basur kremi olarak listemizde yer alıyor.

Basur Nasıl Geçer

Basur nasıl geçer sorusuna cevap olarak yukarıda basur kremi listesini sizlerle paylaştık. Bu basur kremleri malesef basurü geçirmez, sadece basur ile oluşan ağrıdan, sızıdan ve kaşıntıdan sizi bir süreliğine kurtarır. Doktorunuz sizin için en doğru basur tedavisi yöntemini belirleyecektir. Operasyon da olabilir, günlük basur tedavisi rutinleri de olabilir. Burada önemli olan basur hastalığının seviyesidir. Neyse yazımızın devamında basur tedavisi için faydalı olacak günlük hayatımızda uygulayarak fayda sağlayacağımız basur tedavisi önerileri yer alıyor. Okumaya devam..

Basur Tedavisi için Öneriler

Basur ortaya çıktıktan sonra, dış ya da çıkıntılı şiddetli basur olan bireylerden biri olabilirsiniz. Basur şiddetli ağrı ve kaşıntıya neden olabilir. Kendinizi bu rahatsız edici hislerden kurtarmak hızlı bir şekilde önceliğe dönüşebilir. Herhangi bir krem ​​veya merhem almanız gerekmeden önce deneyebileceğiniz çeşitli ev tedavileri vardır.

Yatıştırıcı Banyo

basur nasıl geçer evde

Anal alanınızı temiz tutmak anahtardır. Basur olduğunda her gün sıcak bir duş alın. Sfinkterinizin en az 10 dakika ıslanmasına izin vermek kan akışını artıracak ve iyileşmeyi destekleyecektir. Genellikle, en azından sıcak suda ıslanırken, kaşıntı hissi de azalacaktır. Sabunun ph seviyeleri, üretilen doğal yağları etkileyeceğinden ve muhtemelen kurumaya ve cildi tahriş edeceğinden, anal bölgenizi sabun kullanmadan temizleyin.


Dış Basur için Sitz Banyosu

Çok popüler bir ev ilacı da sitz banyosu. Anüs ve olası basurü emen sıcak banyoya benzer şekilde, bir sitz banyosu tahrişleri ve çıkıntılı basürleri rahatlatabilir. Sıcak su sfinkteri gevşetir ve bir miktar rahatlama sağlar. Epsom tuzlarının eklenmesi, cilt için faydalı olabilir. Her 2 litre su için 1 bardak ekleyin. Günde iki ila üç kez 10-15 dakika bekletin. Sitz Hamamı ve Amazon’daki Epsom tuzlarını satın alabilirsiniz .


Hemoroid için Cadı Fındığı

Cadı Fındığı, hemoroidinize yatıştırıcı bir rahatlama sağlayan tanen içeren doğal bir kremdir. Saf Cadı Fındığı herhangi bir ilaç deposundan temin edilebilir. Farklı uygulama yöntemleri ve ürünleri vardır.

Suya ekleyebilir ve bir sitz banyosu şeklinde kullanabilirsiniz. Bağırsak hareketlerinden sonra saf olarak uygulayabilirsiniz. Sadece sentetik olmayan doğal malzemeler içeren ürünler satın aldığınızdan emin olun yoksa hemoroidleri daha da kötüleştirebilirsiniz. Amazon’dan en popüler Witch Hazel’i buradan satın alın.


Soğuk kompres

basur için soğuk kompres

Rektumunuza soğuk kompres uygulamak ciddi rahatlama sağlayabilir. Dondurucunuzdan bilinen donmuş paketlerle karşılaştırılabilecek özel kompresler vardır. Soğuk kompres şişmeyi azaltmaya ve kaşıntı hissini hafifletmeye yardımcı olabilir. Örneğin her zaman dondurulmuş sebze paketlerini de kullanabilirsiniz. Sadece hijyen nedeniyle yıkayabileceğiniz bir havlu ile örtülü olduğundan emin olunuz. Bir mağaza satın alınan özel jel buz paketi olsa da çok daha rahat. Hemorr Wedge’ı Amazon’dan satın alabilirsiniz.

Diğer Basur Tedavisi Seçenekleri

Evde kullanılabilecek başka tedavi seçenekleri vardır. Çoğunlukla hijyen etrafında dönerler ve özellikle diğer seçeneklerle birlikte kullanılabilirler. Ama aynı zamanda klasik çörek şeklinde yastıklar da bu genel bakışta yer alabilir.

Anal Mendil

hemoroid kremi

Hazırlık H mendilleri Amazon’daki # 1 En Çok Satanlar. Bunlar seyreltilmiş Cadı Fındığı içerir ve tuvalette kullanılır. Yukarıda bahsedilen basur kremleri ile birlikte, mendiller basur semptomlarını rahatlatabilen ve büyük ölçüde azaltabilen güçlü bir hijyen rejimi oluşturur.

Mendillerdeki nem, kakaladıktan sonra rektumunuzu silerken tahrişi büyük ölçüde azaltır. Normal tuvalet kağıdı kullanmak olası dış veya çıkıntılı hemoroidleri tahriş edebilir. Amazon’daki mendilleri buradan alabilirsiniz.


Anüsol Fitilleri

hemoroid kremi

Bazen sadece hemoroid kremini kullanmak yeterli değildir ya da sizinle birlikte çalışmaz. Anüsol fitillerin en popüler markasıdır. Fitiller rektumunuza yerleştirilir ve uzun süreli ağrı ve kaşıntı hissini yok ederler.

Onları deneyin ve bu tedavi seçeneği ile istenen rahatlamayı bulup bulmadığınızı görün. Amazon’da buradan satın alabilirsiniz.


Dış hemoroid için Koltuk Minderi

Klasik hemoroid tedavisi çörek şeklindeki yastıklardır. Tıbbi bir iyileşme sağlamazlar, aksine konfor ve rahatlama sağlarlar. Popo üzerinde uzun süre oturmak olası dış hemoroidleri tahriş edebilir ve şiddetli ağrı verebilir. Bir yastık, ofisiniz, arabanız veya eviniz gibi çeşitli ortamlarda sizi rahatlatabilir.

Minderi burada Amazon’dan satın alabilirsiniz.


Hemoroit Tıbbi Prosedürler ve Tedaviler

Bununla birlikte, hemoroid koşullarının veya kazıkların çeşitli graviteleri vardır. Onları evde ilaçlarla veya karşı tedavi seçenekleriyle tedavi edemeyebilirsiniz. Ağrı ve kaşıntı belirtileriyle karşılaşırsanız ve yukarıdaki ilaçlar bir haftadan uzun bir süre sonra yardımcı olmazsa, profesyonel tıbbi yardım almanız gerekir.

Çeşitli tedaviler aşağıda ayrıntılı olarak listelenmiştir ve ortadan kaldırılması gereken 4. dereceden iç hemoroid hastalığından muzdaripseniz, minimal invaziv tüm ameliyatlara kadar uzanmaktadır. Genel doktorunuz size rehberlik edebilir veya sizi bir uzmana (kolorektor / proktolog) götürebilir. Doğru tıbbi tedaviyi teşhis etmek ve uygulamak, durumun kök nedenini ortadan kaldırmak ve tam iyileşmek için çok önemlidir.

Ayrıca hemoroidlerin şiddetine bağlı olarak, doktorların kendi ofislerinde yapabilecekleri minimal invaziv teknikler için de uygun olacaksınız. 3 veya daha yüksek dereceli bir hemoroid varsa, uzun süreli rahatlama ve daha az yan etki sağlamak için ameliyat gerekebilir.

Hemoroit kaldırmak için Minimal İnvaziv Tedavi

Pıhtılaşma

Koagülasyon (aynı zamanda koterizasyon olarak da adlandırılır) farklı kaynaklardan (lazer, kızılötesi veya bipolar) ısı kullanır. Hemoroide ısı uygulandığında, bu durum sizi rahatlatmak için veni sertleştirir. İşlem sırasında hafif rahatsızlık gibi bazı yan etkiler vardır ve nüks oranı ligasyon yöntemiyle olduğu kadar yüksektir.

Lastik Bant Bağlantısı

Lastik Bant Bağlantısı için doktor, kan akışını kesmek için iç hemoroid tabanına küçük lastik bantlar uygular. Bu, damarın bir kaç hafta içinde normal olarak buruşmasına ve ölmesine neden olur. Bu, kalıcı kanama ve ağrılı hemoroidleri olan çoğu hasta için en etkili prosedürdür.

Prosedür, damarlar veya hemoroidlerin kauçuk bantlara tepki vermesi nedeniyle prosedürden sonra rahatsızlığa neden olabilir. Dışkıdaki kanı takip edin ve verileri doktorunuza verin, böylece prosedür ve iyileşme sürecinin iyi olup olmadığını anlayabilir.

Skleroterapi

Skleroterapi, doktorunuzun dokuyu küçültmesi beklenen etkilenmiş damarlara ve kan pıhtılarına kimyasal bir bileşik enjekte ettiği bir prosedürdür. Enjeksiyonun kendisi ağrılı değildir ve genellikle lastik bant ligasyonu kadar etkili değildir.

Hemoroid Cerrahisi

Stapler Hemoroidopeksi

Stapler hemoroidektomi olarak da adlandırılır, sadece iç hemoroidler için kullanılır. Damar dokusuna kan akışını kesmek için kan pıhtılarına sahip olan damarlar tabanda zımbalanır. Hemoroidlerin ölmesi ve buruşması ya da soldurulması gerekir. Öldükten sonra acı ve kaşıntıdan kurtulmuş olursun.

Bu işlem için kurtarma süresi çok azdır ve genellikle eve dönüp birkaç gün içinde çalışabilirsiniz. Bununla birlikte, zımbalama, geleneksel hemoroidektomiye kıyasla artmış nüks oranı ile ilişkilidir.

Yan etkiler ve komplikasyonlar kalıcı kanama, idrar retansiyonu ve ağrı olabilir ve nadir durumlarda bir kan enfeksiyonu (sepsis) olabilir.

Hemoroidopeksi

Hemoroidektomi, uzun süreli persiste hemoroid veya kazık için en yaygın tıbbi prosedürdür. Bu yöntem, hasarlı hemoroidal dokunun kesiklerle çıkarılmasına odaklanır. Ameliyat genellikle lokal anestezi veya genel anestezi sedasyonu ile yapılır. Nadir durumlarda da spinal anestezi kullanılabilir.

Hemoroidektomi, en şiddetli hemoroid formunu tedavi etmenin en iyi yoludur. En sık görülen bu işlemden bilinen yan etkiler mesane problemleri veya idrar yolu enfeksiyonlarıdır.

Basur nedir, basur tedavisi nasıldır, basura ne iyi gelir, basur nasıl geçerbasur tedavisi için basur kremi seçenekleri nelerdir, basur kremi etkili midir şeklindeki sorularınıza bu makale ile cevapladık. Umarım faydalı olmuştur. Yorumlarınızı bekliyoruz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın