Benzamycin Krem Nasıl Kullanılır, Sivilceleri Geçirir Mi

benzamycin

Benzamycin Krem

Gençlik dönemimizde karşılaştığımız ve çok rahatsız edici boyutlara ulaşan sivilcelerin tedavisinde son derece etkili bir kremdir. Hormonal bozuklukları nedeniyle şekillenmeyen sivilceler ve ergenlik döneminin getirisi sivilceler dışında kalan sivilce türleri için Benzamycin krem olumlu sonuçlar göstermektedir. Benzamycin sivilce kremi kullananlar dikkatli, uygun ve düzenli kullanılması halinde Benzamycin kremin sivilce tedavisinde etkili ve başarılı olduğunu belirtmektedirler.

Benzamycin Krem Nedir

Benzamycin krem içeriğinde benzoil, eritromissin etken maddeleri barındıran ve cilt yüzeyine haricen uygulanan jel kıvamında bir sivilce kremidir. Benzamycin jel içeriğinde bulunan bileşenler sayesinde cilt yüzeyinde oluşan sivilcelerin oluşmasını engeller. Cildi soyma ve kurutma etkisi olması ile ciltteki fazla yağ ve kirin kolayca temizlenmesini sağlar. Benzamycim krem ne için kullanılır;  Sivilcelerle kaplı olan cildiniz için kurtuluş çaresidir. Sivilceleri yok eder ve yeni sivilcelerin oluşumunu engeller. Yağlı cilde sahip kişilerde yağlanmayı azaltır.  Benzamycin krem kullanmak isterseniz doktorunuzdan talep edebilirsiniz. Doktorunuz uygun gördüğü durumlarda kullanabilirsiniz. Hiçbir kremi doktorunuzun tavsiyesi ve onayı olmadan kullanmayın.

Benzamycin Tropikal Jel

benzamycin krem sivilceleri geçirir mi

Benzamycin Krem Faydaları Nelerdir?

Benzamycin Krem yağlı cilt tipine sahip kişilerde daha etkili bir kremdir. Benzamycin krem kullanan yağlı cilde sahip kişiler cildin kuruduğunu hissederler. Aslında bu kremin normal çalışma şeklidir ; Benzamycin krem cildi kurutarak sivilcelerin içerisinde dolu olan iltihabı akıtır.

İltihabı yok eden Benzamycin krem sivilceleri kurutur ve yok eder.  Aşırı kullanım durumlarında cildi aşırı kurutur ve bu da cildin kırışmasına ve kötü bir görünüme neden olur. Aslında benzamycin tropikal jel‘in asıl amacı sivilce oluşumuna uygun ortam olan yağlı cildi kurutarak sivilcelerin önüne geçmektir. Aşırı kullanım sonucu cildinizdeki kuruluk arttığında cildinizi temizleyerek nemlendirici krem kullanabilirsiniz.

Hassas ve kuru ciltlere sahip bireyler, Benzamycin Krem kullanırsa cilde sağlayacağı kuruluk zaten kuru olan cildinizde tahribat ve istenmeyen başka etkilere neden olabilir. Benzamycin Kremin cilt tipinize uygun olup olmadığını veya sizin için uygun doz için kullanmadan önce mutlaka bir doktora danışmalısınız. Yanlış kullanım Benzamycin Krem yan etkileri görülme olasılığını arttırır. Kuru bir cilde sahip iseniz Benzamycin Krem kullandığınız süreçte cildinizin nemini takviye etmeniz gerekir. Bunun için nemlendiriciler kullanmanız gerekir.

Benzamycin Krem Nasıl Kullanılır?

Benzamycin Sivilce Kreminin geceleri yatmadan önce kullanılması gerekir. Cildi kurutma etkisine sahip krem güneş ısısı ile birlikte daha fazla kuruluk oluşturacaktır. Bu da sizler için cilt problemi riski oluşturabilir. Kremi kullanmadan önce cildinizi cilt temizleyici losyon ya da sabunlar ile iyice temizlenmelidir. Burada temizlik çok önemli ki; gündüzden kalma makyaj kalıntıları kesinlikle temizlenmiş olmalıdır. Temizlenen cilde krem sivilcelerin hakim olduğu alanlara ince bir tabaka halinde uygulanmalıdır. Krem uygulandıktan sonra uyunmalı, ertesi gün uyanıldığında da krem ciltten su ile güzelce temizlenmelidir. Bu kremin kullanımı günde 2 defadan fazla olmamalıdır. Risk içerebilir.

benzamycin nasıl kullanılır

Benzamycin Yan Etkileri Nelerdir?

Benzamycin sivilceleri cildinizden arındırmaya yarayan Benzamycin Krem’in yan etkisi ciltte oluşturduğu kuruluk olarak göze çarpmaktadır . Bunlara ek olarak olması muhtemel yan etkiler de vardır; Ciltte kuruluk, kaşıntı, pullanma, dökülme ve yüz ödemi, şişlik şeklinde yan etkiler ile de karşılaşabilirsiniz. Burada yer alan belirtiler dışında da rahatsız edici ve sıradan olmayan rahatsızlıklar oluşabilir. Böyle durumlarda mutlaka kullanımı bırakarak doktorunuza bilgi vermelisiniz. Hamile ya da hamile kalma planı yapanlar Benzamycin Krem kullanmadan önce mutlaka doktora danışmalıdır ve onay alması durumunda kullanmalıdır. Benzamycin Krem kullanımı sırasında göz ile temas ettirilmemelidir.

Benzamycin Krem ile sivilce tedavisi esnasında başka herhangi bir ilaç kullanılması doktorunuzun onayına ve önerisine bağlıdır. Benzamycin Krem büyük ihtimalle temas ettiği saç ve ya vücut tüyünü beyazlatma yan etkisine sahiptir. Bu da galiba sivilcelerden kurtulmak için göz alınabilecek bir risktir.

Beznamycin Krem Kullananlar Ne Diyor?

  • Yüzümde ne zaman sivilce çıkça akşam sürüp yatıyorum ve sabah cildimdeki sivilceler yok oluyor.
  • Stresten dolayı çıkan sivilcelerimi çok hızlı kuruttu.
  • Doktorum reçeteye bu kremi yazdı etkisini çok hızlı gördüm, ama cildimi çok kurutuyor.
  • Kullandığımda sivilcelerim geçiyor ama bıraktığımda tekrar çıkıyor. Gerçekten çok etkili bir krem.
  • Beznamycim krem sivilceleri geçirir mi sorusuna vereceğim iyi cevap kesinlik geçirir olacaktır.

Benzamycin Krem Fiyatı

Benzamycin Krem 35 TL olarak satılmaktadır ve tüm eczanelerde bulunabilir.

Benzamycin Tropikal Jel hakkında bilgiler içeren bir makaleyi sizlere sunduk. Umarım faydalı olur. Esen kalın..

Ayrıca diğer makalemizde Clindoxyl Sivilce Kremi hakkında bilgi veren yazımızı okuyarak Clindoxyl Jel hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.