Bepanthen Cilt Bakım Kremi Hakkında Tüm Bilgiler

Bepanthen krem, 1944 yılından beridir piyasada bulunan en bilindik cilt bakım kremlerinden biridir. Bepanthen krem 2005’ten bu yanan Bayer firması tarafından üretiliyor. Bu makale ile sizlere bepanthen krem nedir, ne işe yarar, nasıl kullanılır sorularının cevaplarını vermeye çalışacağız. Bepanthen krem nedir sorusu ile başlayalım

Bepanthen Krem Nedir?

Bepanthen krem oldukça emici, hafif yağlı bir formüle sahiptir ve içeriğinde aktif madde olarak dexpanthenol bulunur. Dexpanthenol aktif madde cildin vitamin pantotenik asit haline dönüştürülür ve cildin gelişimini ve yenilenmesini destekler. Yüksek nem içeriği sayesinde krem ​​yatıştırıcı ve nemlendirme etkisine sahiptir.
Bepanthen krem ne işe yarar?
*Bebeğın tahrişini azaltmak için bez tahrişini önlemeye yardımcı olabilir.
*Bebeğin kızarıklığına karşı bir bariyer sağlayarak pişik oluşumunu önler.
*İçeriden doğal cilt iyileşmesine yardımcı olur.
*Kuru, sivri, kırışık ya da çatlak cildi yatıştırmaya yardımcı olur.
*Emziren annelerde, meme ucu çatlaklarını gidermeye yardımcı olur.
Bepanthen Cilt Bakım Kremi iki uygulamalı kabiliyete sahiptir bunlar hem pişik oluşumuna karşı koruma sağlar hem de bebeğinizin hassas cildinin doğal yollardan iyileşmesine yardımcı olur.
*Bepanthen Cilt Bakım Kremi, her bez değişikliğinde uygulandığında, uzun ömürlü bir bariyer oluşturarak bez tahrişine neden olabilecek irritanlara karşı korunmaya yardımcı olur.
Bepanthen Krem, cildin içerisindeki doğal bariyeri aktif olarak iyileştirmeye ve onarmaya yardımcı olan provitamin B5 içerir.
*Bepanthen Krem yanma hissini ve acıyı azaltır, aktif olarak iyileştirir ve korur.
*Bepanthen krem, aşırı stresli ve tahriş olmuş cildi tedavi etmek için kullanılır: bepanthen nedir ve ne işe yarar öğrendik, bir de dilerseniz faydalarıno listeleyelim.

Bepanthen Kremin Faydaları Nelerdir?

  • Kızarıklık ve güneş yanığını giderir.
  • Bebek Bezinden Kaynaklı Tahrişleri önler ve iyileştirir.
  • Hafif Yanıkları geçirir.
  • Derinin kaba bölgelerinde (örneğin ellerde, dirseklerde veya ayaklarda) tahriş, kırışıklık için tedavi sağlar.
  • Ciltte Oluşan Kırışıklıkları önler, azaltır.
  • Yaralı insan cildin yeniden yapılanmasını teşvik eder.
  • Yüzeysel cilt ve mukozal yaraları iyileştirir.
  • Ciltte lipid üretimini destekler.
  • Doku büyümesini hızlandırır.
  • Cildin nem tutmasını arttırır.Kısacası, dekspantenol (vitamin B5), cildi yumuşak, pürüzsüz ve nemlendirilmiş bir şekilde tutarken, doğal cildin iyileşmesine yardımcı olur. Çeşitli çalışmalardan elde edilen kanıtlar, topikal olarak çeşitli dermatolojik bozukluklarda uygulanabilecek etkinliğini ve mükemmel güvenlik profilini desteklemektedir: deri aşınmaları, küçük yaralar, kronik ülserler, dekübital ülserler, anal fissürler, deri transplantasyonu, ciddi olmayan yanıklar, bebek bezi dermatiti, epitelyal lezyonlar ve meme çatlaklarının veya cilt tahrişlerinin önlenmesi ve tedavisi için çok faydalı bir Cilt Bakım Kremidir.

Bepanthen Krem Nasıl Kullanılır?

Bepanthen Cilt Bakım Kremi gerektiği gibi günde birkaç kez uygulayın. Bu prospektüste tarif edilen dozajı veya doktorunuzun reçetelediği ilaçları kullanın. Eğer ilacın etkisinin çok zayıf veya çok güçlü olduğunu düşünüyorsanız, lütfen doktorunuza veya eczacınıza danışın.

Bepanthen Krem İçeriği Nedir?

Bepanthen Cilt Bakım Kremi, oldukça emici, hafif yağlı bir emülsiyonda bulunan aktif madde dexpanthenol içerir. Hücre seviyesinde, B5 vitamini proteini hızla koenzim A’da önemli bir rol oynayan pantotenik aside dönüşür. Bu da, hücre epitelyumunda rejenerasyonu teşvik eden hücre onarım işlemini hızlandırır.

Bepanthen Cilt Bakım Kremi hamilelik sırasında ve emzirirken kullanılabilir. Bepanthen krem yan etkileri içerdiği maddelere karşı alerji olması durumunda görülür. Krem kullanımı ile birlikte olağan dışı bir problem görürseniz hemen kullanmayı bırakın ve doktora görünün.

Bepanten krem ile ilgili yazımızın sonuna geldik, nedir, ne işe yarar ve nasıl kullanılır sorularının cevabını verdik. Umarım faydalı olur esen kalın..