Burun Üstündeki Siyah Noktalar Neden Oluşur? Nasıl Geçer? Cilt Bakımı

Burun Üstündeki Siyah Noktalar Neden Oluşur

Burun Üstündeki Siyah Noktalar Nasıl Geçer?

Kadın erkek genç yaşlı herkesin sık sık karşılaştığı bir cilt problemi olan burun üstündeki siyah noktalar ; görünümümüzü bozmakla kalmıyor, göze hiç de hoş görünmüyor, psikolojimizi bozan ve moral seviyemizi düşüren en önemli cilt sorunları arasında yer alıyor. Peki burun üstündeki siyah noktalar  neden oluşur ve nasıl geçer öğrenmek için mutlaka yazımızı okumalısınız.

Cildin yeterince temizlenmemesi nedeniyle siyah noktalar oluşuyor. Gözeneklerin kir ve ölü hücreler ile tıkanması, siyah nokta oluşumunu hızlandırıyor.

Siyah noktalara alında, çene de ve burunda rastlanırken gün içerisinde gerekli miktarda su tüketmeyen, cildini nemsiz bırakan kişilerde de daha çok gözlemleniyor.

Aslında en yoğun ve bir topluluk gibi burunda oluşan siyah noktalar gerçekten can sıkıyor. Bu yazımızda ile burun üstündeki siyah noktalar neden olur ? Burun üstündeki siyah noktalar nasıl geçer ?  gibi sık sorulan soruları cevaplandıracağız; burun üstündeki siyah noktalar için doğal maske tariflerine ve siyah noktalara doğal çözümlere göz atacağız.

Burnunuzu kaplayan siyah noktalardan ve yüzünüze oluşan siyah noktalardan kurtulmak istiyorsanız mutlaka makalemizi okumalısınız.
Burun Üstünde Siyah Noktalar Neden Olur?

Özellikle yağlı ve karma cilt tipine sahip olan kişiler siyah nokta problemi yaşarken bunun nedeni cildi nemsiz bırakmak, kalitesiz cilt temizleme ürünleri kullanmamak olarak görülüyor.

Hormonal dengesizliklere sahip olan bayanlarda da görülebilen bu siyah noktalar; makyajın özenli bir şekilde temizlenmemesi durumunda da çoğalabiliyor.

Gözeneklerde yerleşen kir ve kalıntılar; gözeneklerin yağ bezeleri ile dolmasına ve yağ bezelerinin siyah noktaya dönüşmesine neden olur. Bu siyah noktalar ile karşılaşmak istemeyen kişiler cilt bakımına ve cilt temizliğine önem vermeleri gerekiyor, özen göstermeleri gerekiyor.

Yüzünüzün herhangi bir bölümünde siyah nokta oluşumunu önlemek için geceleri yatmadan önce makyajınızı kesinlikle çıkarmanız, kaliteli bir makyaj temizleme ürünü kullanmanız, cilt tipinize göre bir nemlendirici ile sürekli cildinizin nemli kalmasını sağlamanızı öneriyoruz.

Cildinizi ölü hücrelerden arındırmak adına haftada birkaç kez peeling yaparak da burnunuzda ve cildinizde siyah nokta oluşumunu yavaşlatabilirsiniz.

Sivilce Tedavisi İçin Aspirin Yüz Maskesi Nasıl Yapılır ?

Ben yüzümü nemlendiriyorum, makyajımı sürekli temizliyorum, cilt bakım ürünlerinde en iyilerini ve cildime uygun olanını seçiyorum ama işe yaramıyor diyorsanız yazımızı da okuyabilirsiniz.

Siyah noktaları temizlemek amacıyla sıkmanız sonuç veriyor gibi görünse de cildinizde leke oluşumuna neden olacaktır. Bunu kesinlikle önermiyoruz.

Siyah noktaları sıkmak yerine  aşağıdaki doğal yöntemleri uygulamanız siyah noktaların geçmesini sağlayabilir.

Burun Üstündeki Siyah Noktalar için Doğal Tarifler

Burun Üstündeki Siyah Noktalar için Limon Suyu

Faydaları ;

 

  • Her türlü cilt lekesini giderir
  • Cilt rengini açar ve parlak bir renk tenk rengi oluşumu sağlar
  • Burun üstündeki siyah noktaları temizler

Burnunuzun üstündeki siyah noktaları temizlemek için limon suyunu siyah noktalar üzerine direkt sürebilirsiniz. 10 dakika bekletin ve sonra bol soğuk su ile yıkayın, durulayın.

Kimyasal Olmadan Doğal Sivilce Kremi Tarifleri

Limon suyunu eşit miktarda olmak kaydıyla salatalık suyu, bal ve sirke ile bir kasede karıştırarak da cildinize uygulayabilirsiniz.
Burun Üstündeki Siyah Noktalar için Soğan ve Sarımsak Karışımı

Soğan ve sarımsak doğal antioksidan olmanın yanında cilt lekeleri ile savaşmak, cildi ölü hücrelerden arındırmak ve cilt lekelerinin soyulmasına yardımcı olmak gibi faydaları bulunmaktadır. Cilt ile ilgili faydaları aynı zamanda burun üstündeki siyah noktaların giderilmesi içinde etkilidir.

Soğan ve sarımsak karışımı nasıl hazırlanır;  3-4 diş sarımsak ve ½ adet soğanın suyunu iyice sıkın ve karıştırın. Oluşturduğunuz karışımı burnunuzun üstündeki siyah noktaların üzerine sürün. 10 dakika bekleyin. Cildinizi soğuk su ile bolca yıkayın.

Bu karışımı haftada birkaç kez düzenli olarak uygulamanız durumunda birkaç ay içerisinde burun üstünüzdeki siyah noktaların azaldığını gözlemleyeceksiniz.

Burun Üstündeki Siyah Noktalar için Salatalık, Domates ve Patates Karışımı

Salatalık cilt bakımında çok önemli bir yere sahip olması ile birlikte ; cildi nemlendirici özelliğe sahiptir. Ciltte oluşan siyah noktaların tedavisinde de büyük yer almaktadır.

Malzemeler

Bir adet Salatalık
Bir adet Domates
Bir adet Patates

Malzemeleri soyun ve blender dan geçirin. Karışımı burnunuzun üstündeki ve cildinizdeki siyah noktaların üzerine iyice uygulayın. 10 dakika boyunca bekletin. Bol soğuk su ile yıkayın.

Burun Üstündeki Siyah Noktalar için Bal

Balın Faydaları

Cildi ölü hücrelerden ve toksinlerden arındırır
Mükemmel bir siyah nokta gidericidir

Maskeyi hazırlamak için bir kaşık balı iyice ısıtın. Sonra siyah noktaların üzerine sürün. 10 dakika bekletin ve cildinizi bol ılık su ile yıkayın.

Burun Üstündeki Siyah Noktalar için Çemen Otu

Siyah nokta giderici özelliği yüksek olan çemen otu adeta bir mucizevi yöntem. Burun üstünde ya da yüzünüzün herhangi bir alanında siyah noktalardan kurtulmak için mutlaka denemelisiniz.

Bir tutam çemen otunun yapraklarını güzelce ezin ve ezdiğiniz yaprakları bir miktar su ile karıştırın. Macun kıvamına gelen karışımı siyah noktalardan kurtulmak için çok rahat kullanabilirsiniz.
Karışımı siyah noktalarınızın üzerine iyice yedirerek uygulayın. 10 dakika kadar bekleyin. Son aşamada cildinizi bol soğuk su ile yıkayın.

Burun Üstündeki Siyah Noktalar İçin Doğal Maske Tarifleri


Bu makalemiz ile burun üstündeki siyah noktalar neden oluşur ? Burun üstündeki siyah noktalar nasıl geçer? sorularının cevaplarını vermeye çalıştık. Her zaman olduğu gibi eğer sizi rahatsız eden bir probleminiz var ise ve siz bunu çözmek istiyorsanız emek ve sabır göstermeniz gerekir. Bu önerilerimizden bir tanesini seçin ve burun üstündeki siyah noktalardan kurtulmak ya da yüzünüzün diğer bölgelerindeki siyah noktalardan kurtulmak için düzenli olarak uygulayın. Haftada 3 kez uygulayabilirsiniz ki sizi sıkmasın ve çabucak yılmayın. Lütfen Burun Üstündeki Siyah Noktalar konusundaki önerilerimizi uygularsanız sonuçlarınızı diğer kullanıcılarımız ile yorumlar bölümünden paylaşın. Esen Kalın