Fıkralarla Türkiye Amerika İlişkileri

Fıkralarla Türkiye Amerika İlişkileri

Sizler için Türkiye Amerika ilişkileri ile alakalı 2 komik fıkrayı paylaşmak istiyoruz. Umarız beğenirsiniz, yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.

Namı Kemal Amerikan Misafir Ederse

Namı Kemal Amerika’ya bir gezi gerçekleştirir. Bu gezi esnasında bir Amerikan ile tanışır. Amerikan Namı Kemal ‘e Amerika’ yı gezdirir, onu misafir eder, yerler içerler, gezerler, güzel vakit geçirirler. Derken bizim Namı Kemal’in tuvalet ihtiyacı oluşur ve Amerikandan onu bir tuvalete götürmesini ister. Amerikan onu tuvalete götürdüğünde Namı Kemal o dönem Türkiye’de görmediği bir tuvalet yapısı görür ve çok şaşırır. Günümüzde alafranga tuvalet dediğimiz türden. Namı Kemal ihtiyacını giderir ve otele giderler. Bir gece konakladıktan sonra Namı Kemal uçağa binecek ve Türkiye’ye döneceği esnada Amerikana çok güzel vakit geçirdiğini ve mutlaka Türkiye’ye geldiğinde onu aramasını, aynı şekilde onu ağırlamak istediğini söyler. Türkiye Amerika İlişkileri
Aradan biraz zaman geçer ve Amerikan Namı Kemal’i arar. Bir hafta sonra Türkiye’ ye geleceğini ve onunla görüşmek istediğini söyler. Namı Kemal elbette der ama hemen endişelenmeye başlar. Aslında yemekler konusunda, konaklama konusunda ya da gezilecek yerler konusunda bir problemi yoktur. Çünkü Türkiye bu konularda zengindir. Ancak o dönemde tuvaletler alafranga değildir ve oradan imajımız kötü olacak diye düşünür ve çare aramaya koyulur. Bunun üzerine hemen bir umumi tuvalet inşa edilir, her şey aynısı yapılır ancak sifon mekanizması yapılamaz. Tabi ki Namı Kemal bu probleme de bir çözüm düşünür.

Bir hafta sonra..

Bir hafta geçer Amerikan gelir, Namı Kemal ile gezerler, yerler, içerler ve Amerikanın tuvalet ihtiyacı oluşur. Namı Kemal’de hemen onu tuvalete götürür. Amerikan tuvaleti gördüğünde ilk bir şaşırır çünkü bizim tuvalet iki katlıdır. İçeri girdiğinde her şey olağandır neyse oturur ihtiyacını giderir, taharet musluğu ararken alttan bir su hisseder, ardından fırçalanır gibi bir his ve bu Amerikanın hoşuna gider. Çünkü Namı Kemal alt kata ihtiyaç  bittiğinde bir kova su dök ve fırçala talimatıyla bir adam yerleştirmiş. Adam görevini yapar ama bu hizmet Amerikan ‘ın hoşuna gidince bizim adam yorulduğu için fırçanın sapını ters çevirip Amerikanı dürter.
Bunu gören Amerikanın tepkisi;
” Türkler ne kadar akıllı bir tuvalet yapmışlar, El değmeden yıkıyor, masaj yapıyor, fazla oturunca da dürtüp kaldırıyor. Helal olsun ” der :):):)

Temel İle Dursun Amerika’ya Yüzerse

Temelle Dursun karadeniz sahilinde oturuyorlarmış
Temel Dursuna demişki gel beraber Amerikaya yuzelim İki kafadar karadenizden baslamışlar yuzmeye
Amerika yaklaşmışlar Özgürlük Anıtını görmuşler tam bu sırada bizim Temel Dursun’a “Ben kesildum geri doneyrum” demiş.

Temel ve Amerikalı

Temel İstanbul’da vapur turları düzenleyen bir denizcidir. Bir gün Amerikalının birisi gelir temelden boğazı gezdirmesini ister, Temel’de kabul eder. Boğaz turu yaparlarken Amerikalı bir yalı gorür ve Temel’e, ‘Türkler bu yalıyı kaç yılda yapmışlardır.’, diye sorar. Temel atar 5 yıl diye cevap verir. Sonra Amerikalı yine bir yalı görür. Sorar Temel’e “Türkler bunu ne kadar zamanda yaptı” der. Temel bu defa daha uyanık bir cevap verir 2 yıl der. Amerikalı lafın altında kalır mı. Bizde 1 yılda yaparlardı diye cevap verir. Temel kızar sonra boğaz köprüsünün altına gelirler Temel’e döner Amerikalı ve sorar. “Temel bu köprüyü Türkler ne kadar zamanda yaptılar ?”Temel bakar hayretler içerisinde cevap verir “Aaaaa dün akşam bu burda yoktu yaa!” der.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın