Excipial Lipo Nedir, Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır

Excipial Lipo krem yada emülsiyon olarak bilinen ve egzama, sedef gibi cilt problemlerinin tedavisinde kullanılır. Excipial Lipo krem ciltte oluşan kurumayı giderir, cildi nemlendirir, yatıştırır ve cildin direncini arttırır. Sedef, egzama gibi rahatsızlıkların en büyük semptomlarından biri cildin kurumasıdır. Cildin kuruması sonucu kaşıntı hissi ortaya çıkar. Kaşıntı ve kızarıklık ile deride pul pul dökülmeler meydana gelir. Egzama ve sedef hastaları sık sık nemlendirici krem kullanarak cildin kurumasını nemlendirerek engelleyebilir. Excipial Lipo egzama veya sedef rahatsızlıkları dışında günlük nemlendirici olarak kullanıma uygun bir kremdir. Excipial Lipo Emülsiyon kışın soğuk havalarda ciltte oluşan kuruluğa ve kuruluk sonucu oluşan çatlaklara, pul pul dökülmelere, soğuk çarpmasından kaynaklı kızarıklıklara ve yanıklara karşı da önleyici olarak kullanılabilir.

Egzama, sedef gibi rahatsızlıklar sonucu oluşan kuru cilde sahip kişilerin sık sık kullandığı Excipial Lipo krem ile ilgili nedir, ne işe yarar, nasıl kullanılır ve yan etkileri bilgilerini içeren bir makale hazırladık. Makale sonunda Excipial ile ilgili akıllara takılan soruların cevaplarını da bulabileceksiniz. Haydi başlayalım.

Excipial Lipo Nedir

Excipial Lipo krem ya  da emülsiyon olarak bilinir. Bu krem deri üzerine sürülerek haricen kullanılır. Yumuşatıcılar ve Koruyucular olarak adlandırılan ilaç grubuna dahildir ve içeriğinde etkin madde olarak 100 gramında 4 g Üre bulunur. Su geçirmez bir kremdir.  Excipial Lipo Emülsiyon, ağzı polietilen kilitli kapakla kapatılmış, 200 ml (195 g) beyaz renkli emülsiyon içeren polietilen şişede satışa sunulmaktadır. Excipial sıvı losyon kıvamında bir emülsiyon üründür. Biz makale boyunca losyon ya da krem tabirini kullanarak tanımlıyoruz. Excipial krem eczanelerde reçetesiz alabilirsiniz. Eczacınıza danışmadan kullanmanız önerilmez.

Excipial krem içeriğinde bulunan maddeler ; Sodyum laktat, Laktik asit, Triklozan, Orta zincirli trigliseritler, Sıvı, Parafin, Klorheksidin hidroklorür. Miristil laktat, Dimetikon, Arlacel 582. Arlacel 989, Elfacos E200, Parfüm, Su

Excipial Lipo Ne İşe Yarar

Excipial Lipo nemlendirici etkisi ve içeriğindeki yağlar sayesinde cildin durumunun iyileşmesine ve normale dönmesine yardımcı olur. Böylece kuru cilt yüzeyi yumuşar, cildin elastikliği ve direnci artar. Excipial Lipo ne işe yarar sıralarsak ;

  • İktiyozis (balık pulu görünümündeki kuru cilt hastalığı),
  • Kseroderma/kserozis (kuru cilt),
  • Atopik egzama,
  • Asteatotik egzama
  • Pul Pul dökülmeler
  • Soğuk çarpmasından kaynaklı yanıklar
  • Keratosis pilaris isimli pütürlü cilt hastalığı gibi kronikleşmiş kuru cilt durumlarının eşlik ettiği deri hastalıklarının tedavisinde etkili bir kremdir ve önleyici, giderici işe yarar.

Excipial Lipo Nasıl Kullanılır

Excipial lipo nasıl kullanılır sorusunun cevabına geçmeden belirtmeliyiz ki, Excipial içeriğinde bulunan etken ya da yardımcı maddelere alerjiniz var ise kremi ya da emülsiyon kullanmanız yan etkilerin görülme ihtimalini arttırır. Yanlış kullanım ve alerji sorunları dışında yan etkiler göstermesi nadiren görülmektedir. Herhangi bir beklenmedik etkiyle karşılaşırsanız kremi kullanmayı bırakın ve doktorunuza durumu bildirin

Excipial krem deri üzerine sürülerek uygulanan bir üründür ve geniş yüzeylere uygulanabilir. Kuru cilt sahibi kişilerin tercih ettiği bir krem olsa da tüm cilt tiplerinde kullanıma uygundur. Excipial krem ile birlikte başka tıbbi ürünler de kullanabilirsiniz. Hastalığınız geçtiğinde de Excipial kremi kullanmaya devam edebilirsiniz. Uzun kullanım sonucu herhangi bir risk içermez.

Excipial Lipo Nasıl Kullanılır ; 

Doktorunuz tarafından başka bir doz önerisi olmadığı durumlarda standart kullanımı; günde 2-3 kez hastalıklı bölge üzerine sürülerek uygulanması şeklindedir. Deri üzerine kullanılan kremi göze temastan kaçınmalısınız. Bölgesel tahriş veya kızarıklık, deride çatlama, iltihap var ise dikkatli kullanılması gerekir aksi takdirde geçici sızı hissedebilirsiniz. Yara veya açık yara var ise kullanılmaması gerekir. Krem 2 yaşın altında bebeklerde kullanılmamalıdır, 2 yaş üzeri çocuklar, yetişkinlerin kullanımına uygundur.

Excipial Lipo Yan Etkileri Nelerdir

Tüm ilaçlar gibi, EXCİPİAL’ın içeriğinde bulunan maddelere alerjiniz var ise kremi kullanmanız yan etkilerin görülme ihtimalini arttırır. Doz aşımından da yan etkiler kaynaklanmaktadır. Aşağıda olası yan etkileri listeli olarak görebileceksiniz, bu belirtiler ile karşılaşırsanız kullanımı durdurun ve doktorunuza görünün.

Olası Yan Etkiler ;

• Kaşıntı
• Kızarıklık
• Pullanma
• Tahriş

Excipial Lipo Soru Cevap

Excipial Lipo hamilelikte kullanılabilir mi

Excipial Lipo krem veya losyon hamilelikte kullanılması zorunlu olmadıkça önerilmez. Doktor kontrolü veya bilgisi olmadan kesinlikle hamilelikte kullanılmamalıdır.

Excipial Lipo nereye sürülür

Excipial Lipo deri yüzeylerine sürülür. Göze temastan kaçınılmalıdır. Bölgesel tahriş veya kızarıklık, deride çatlama, iltihap var ise dikkatli sürülmelidir aksi takdirde geçici sızı oluşturur. Yara veya açık yara var ise kremin sürülmemesi gerekmektedir.

Excipial Lipo yüze sürülür mü

Ezcipial Lipo yüze sürülebilir bir kremdir. Yüz dışında vücudun tüm bölgelerinde bulunan deri üzerine sürülebilir.

Excipial Lipo kortizon var mı

Excipial Lipo kortizon içermez. İçerdiği etken ve yardımcı maddeler makalemizin üst kısmında belirtilmiştir.

Excipial Lipo kullanıcı yorumları neler

Excipial Lipo kullananlar genel anlamda kremin işe yaradığını, kullanımının bir yan etkisinin olmadığını belirtmektedirler. Her ilaç ya da krem cilt tipine ve kişinin kullanımına bağlı olarak değişiklikler gösterebilir. Excipial lipo kullanıcı yorumları neler diye merak etmek yerine kremi eczacınıza danışarak uygun bir fiyatla alabilirsiniz. Kullanım sonucu sizde oluşturduğu etkileri bizimle yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

Excipial Lipo Fiyatı ne kadar

Excipial Lipo Fiyatı en güncel hali ile ;

20 Nis 2018 13.68 TL

Makalemiz ile sizlere Excipial krem nedir, ne işe yarar, nasıl kullanılır ve yan etkileri gibi Excipial prospektüs bilgilerini paylaştık. Aklınıza takılan sorulara cevap vermeye çalıştık. Umarım faydalı olur. Esen kalın.