" /> Expigment Krem Nedir, Expigment Kullananlar | Kingomedya

 • DOLAR
  5,3451
  % 0,21
 • EURO
  6,1049
  % 0,08
 • ALTIN
  210,0991
  % 0,07
 • BIST
  93.616,45
  % 0,34
Expigment Krem Nedir, Expigment Kullananlar

Expigment Krem Nedir, Expigment Kullananlar

Expigment Krem

Expigment krem; yüzünüzde veya cildinizin herhangi bir yerinde, cilt lekesi, güneş lekeleri, çiller vb. gibi cilt sorunlarından yakınıyorsanız bu krem cilt problemlerinin tedavisinde doktorların en sık önerdiği kremdir. Sivilce lekeleri gibi can sıkıcı cilt bozukluklarının tedavisinde çok etkili bir krem olarak öne çıkmaktadır. Expigment krem cildinizin herhangi bir yerinde, yüzünüzde, ayaklarınızda, bacaklarınızda, kollarınızda oluşan cilt lekelerini yok eder, oluşan sorunları ortadan kaldırmaya yardımcı olur.

Expigmen krem nedir

Expigment krem reçete ile satılan bir kremdir. 4 gr lık bir krem olan expigmentin içeriğinde deri rengini açan hidrokinon bulunmaktadır. Ciltte sorunlu bölgeye uygulanan krem tedaviyi bir anda değil aşamalı olarak gerçekleştirmektedir. Expigment krem içerisinde bulunan hidrokinon, deriye renk veren melanin maddesini üretimini yavaşlatır ve ciltteki renk farklılıklarını önler. Ciltteki rengin koyulaşmasının sebebi melanin üretiminin azalmasıdır. Bu sebeple koyulaşan ciltte renk farklılıkları gözlemlenir. Expigment krem bu renk farklılıklarını önlemek amaçlı kullanılan bir kremdir. Cilt yüzeyinde soyulmaya bağlı bir tedavi ile de uygulanan bu krem bir anda cildi tedavi etmez. Aşamalı olarak bir süreç gereklidir.

Bu makale ile Expigment krem nedir, expigment krem ne işe yarar, expigment krem nasıl kullanılır, expigment kullananlar yorumları gibi tüm sorulara cevap vermeye çalıştık. Haydi öğrenmeye başlayalım.

Editör Önerisi : Leke Kremi Önerileri En İyiler

Expigment krem ne işe yarar

Bu krem piyasada iki çeşit olarak satılmaktadır. Expigment 2 ve expigment 4 olarak iki isimle eczanelerde bulunur. Kremin kullanım alanları ise şunlardır:

 • Deri yüzeyinde bulunan renk farklılıklarını giderme
 • Cilt renk tonunu açma
 • Cildin soyulma işlemi
 • Yüzde oluşan çillerin giderilmesi
 • Yaşlanmaya bağlı oluşan lekelerin giderilmesi
 • Bıyık bölgesindeki kararmayı önleme
 • Sivilce izlerini yok etmek
 • Cilt lekeleri tedavisinde

Expigment krem ile sivilce ve cilt lekesi tedavisi

Expigmen krem ile sadece cilt lekelerinden değil sivilce izlerinden de kurtulabilirsiniz. Sivilce lekeleri için en iyi kremlerden olma konusunda iddialı olan bu kremi güneşli günlerde ve yaz aylarında kullanımı tavsiye edilmemektedir. Sivilcelerinizi expigment krem ile tedavi etmek istiyorsanız sonbahar ve kış aylarını tercih ederek kullanabilirsiniz ya da geceleri yatmadan önce kullanabilirsiniz. Bu kremin cildi soyucu etkisinin bulunmasından dolayı yaz aylarında cilde zarar verebilir. Güneşe çıkmadan önce kullanmayın.

Expigment krem nasıl kullanılır

Cildinizde leke, sivilce, güneş yanıkları, çiller varsa doktor tarafından ilk reçete edilen kremler arasında yer alan expigment krem kullanımı doktorunuzun tavsiye ettiği şekilde ve dozda olmasına dikkat etmelisiniz. Cilt sorunlarınızda kurtulmak için kremin düzenli kullanılması gerekmektedir. Peki expigment krem nasıl kullanılır?

Bu kremin kullanım dozu önemli olduğundan doktorunuzun kullanım talimatına mutlaka uymanız gerekmektedir. Kullanım şekli ise şöyledir:

İlk olarak expigment kremi süreceğimiz yerin iyice temiz olduğundan emin olmamız gerekir. Ardından sorunlu bölgeye çok kalın olmayacak şekilde kremi uygulayalım. Kremi sürdüğümüz bölgeyi ovalayarak kremi yaydıralım. Tedavi sürecinde sabah ve akşam günde iki defa uygulanması yeterli olacaktır. Expigment krem 2 ay süreden daha fazla kullanılmamalıdır aksi takdirde cilde ciddi zararlar verebilir. Eğer iki ayda sorunlu bölgede iyileşme görülmezse kullanım bırakılmalıdır ve doktora bilgi verilmelidir . Kullanıma devam edilmemelidir. Ayrıca Expigment kremi 12 yaş ve altı kişilerin kullanımı kesinlikle tavsiye edilmemelidir.

Expigment krem kararan koltuk altının rengini açar mı 

Expigment krem cilt renk açıcı bir krem olduğundan koltuk altı tedavisinde kullanılabilir. Dikkat edilmesi gereken durum uygulanacak bölge iyice temizlenmeli ve krem çok yoğun bir şekilde uygulanmamalıdır. Aynı zamanda bıyık bölgesinde kararmalar için de expigment krem uygulanabilir.

Expigment kremin yan etkileri nelerdir

Expigment kremin oldukça ciddi yan etkileri olabilir. İçerisinde bulunan bileşenler nedeniyle alerjisi bulunan kişiler de ve aşırı doz da kullananlarda bu yan etkiler daha fazla görülmektedir. Özellikle güneşli günlerde kullanırken oldukça dikkat edilmesi gereken bir kremdir. Çünkü soyularak tedavi edilen ve hassaslaşan cilt güneşte daha kötü sonuçları ortaya çıkarabilir. Bu sebeple sorunlu bölgeye uygulanırken güneşli günlerde iki katı daha fazla dikkat edilmelidir. Kullanıldığında çok gerekmedikçe güneşe çıkılmamalıdır. Çıkıldığında da güneşten mümkün olduğunca korunmalı gölge yerler tercih edilmelidir. Bu kremin daha çok kışın veya sonbaharda kullanımı tavsiye edilir ve genellikle tedaviye bu zamanlarda başlanır bunun nedeni izse güneşin zararlı ışınlarının tedaviyi olumsuz etkileyecek olmasıdır.
Ayrıca bu krem doktor onayı olmadan kesinlikle kullanılmamalıdır. Çünkü her tedavi ve her ilaç kişiden kişiye göre farklılık gösterir bu sebeple uygun görülmeden bu kremi kullanmanız oldukça sakıncalıdır.

Expigmentin yan etkilerine gelecek olursak:

 • Hafif yanma hissiyatı
 • Deride çatlama
 • Kuruluk
 • Kızarıklık
 • Batma
 • Ciltte hassasiyet
 • Deri renginde koyulaşma
 • İçi su dolu kabarcık oluşumudur.

Bu yan etkilerden herhangi birini görüyorsanız hemen doktorunuza başvurmanız gerekir.

Expigment reçetesiz satılıyor mu

Bu krem reçeteli satılmasına rağmen eczanelerde reçetesiz satışı da mümkün. Fakat reçetesiz alımını da kullanımını da kesinlikle tavsiye etmiyoruz.

Expigment 2 ile Expigment 4 arasındaki fark nedir

Bu iki krem arasında çok uç bir farklılık bulunmamaktadır. İçeriğindeki bileşenler bakımından farklılık gösteren iki kremden expigment 2 daha hafif cilt lekeleri için kullanılırken expigment 4 daha koyu cilt lekelerinin tedavisinde kullanılır. Bu iki kremden hangisini kullanacağınıza ise yine doktorunuz karar vermelidir ve size uygun olan kremi kullanmanız gerekir.

Expigment krem ne kadar sürede etki eder 

Expigment krem düzenli olarak kullanılırsa ilk etkiler olarak 1 hafta ile 2 ay arasında tedaviye yanıt vermeye başlayacaktır. Ve 2 ay kullanımın ardından tedavide bir sonuç görülmüyorsa tedavi bırakılmalı devam edilmemelidir, doktorunuza başvurmanız gerekir. Bir süre ara verdikten sonra doktorunuz uygun görürse tedaviye tekrar başlanılabilir.

Expigment kremin kızarıklığı kaç günde geçer

Expigment krem her zaman olmamakla beraber bazı kişilerde bazen kızarıklık ve tahrişe sebep olabilir. Bunun
sebebi cilt hassaslığı da olabilir soyulmanın etkisi de olabilir. Eğer kızarıklık 1 haftadan fazla devam ediyorsa ve yanma hissi varsa kremin kullanılması bırakılmalıdır.

Expigment krem vajinaya uygulanabilir mi

Vajina bölgesindeki kararma için kullanılmak istenen expigment krem doktorlar tarafından bu bölge için fazla tavsiye edilmez. Ayrıca kremi aldıktan sonra kesinlikle prospektüsünü okumayı ihmal etmeyiniz. Prospektüslerindeki bilgiler her zaman daha detaylı ve daha açıklayıcıdır. Hamile bayanlar ise expigment kullanmadan önce mutlaka doktoruna başvurmakla beraber iyice araştırma yaptıktan sonra uygun görülürse kullanmaya başlamalıdır.

Expigment krem fiyatı nedir

Expigment krem fiyatı çeşidine göre farklılık göstermekle beraber reçete ile satıldığı takdirde krem fiyatı 8 tl.

Expigment krem kullananlar

 • Expigment’i güneş lekeleri ve yerleşmiş sivilce izlerinde kullanılıyorum. Gerçekten etkili bir krem ama sürekli kullanmak gerekiyor. Expigment kullananlar
 • Kremi birkaç gündür kullanıyorum. Dün fark ettim ki yüzümde kızarıklı oluşmuş. Sürdüğüm yerde gerilme oluyor hafif beyaz beyaz kabuklaşmalar var. Doktoruma danıştım. Yan etki oluşmuş, artık kullanmıyorum. Expigment kullananlar
 • Ben de doktor tavsiyesiyle kullandım ama anca 1 hafta dayanabildim çünkü çok berbat bir görüntü oluştu. Hiç bir şekilde kapanmıyordu ve ben 1 haftadan sonra kullanmayı bıraktım. Ama ilk başta kızarıklık görülüyormuş, uzun dönemde etkili oluyor. Öneriyorum.. Expigment kullananlar
 • Expigment güneş ve sivilve lekeleri için kullanılıyormuş doktorum öyle dedi ve önerdi. Ben lekeler için fayda gördüm ve sizlere de öneriyorum. Expigment kullananlar
 • Ben bu expigment i 10 tüp bitirdim. Güneşten saçma sapan lekeler olmuştu, uyguladığım yerlerde sivilceler de vardı sivilce lekeleri de vardı. Expigment sayesinde sivilceler tamamen geçti. Sivilce lekeleri de baya hafifledi.Bir iki hafta sivilcelerin olduğu yerler kıpkırmızı oldu, sanki sivilce sönmüş gibi oldu. Şişkinlik indi. Çok başarılı bir krem. Başlarda sürdüğünüz yer geriliyor, 1 hafta sonra kuruyor ve soyuluyor . Tam korktuğunuz anda mükemmel sonuç veriyor. Acnelyse krem den sonra önereceğim ilk kremdir.

Expigment krem nedir, expigment krem ne işe yarar, expigment krem nasıl kullanılır, expigment kullananlar yorumları gibi tüm soruları cevaplamaya çalıştık. Sizde yorumlarınızla katkı sağlayabilirsiniz.

HANDE ŞAHBAZ YURTSEVEN

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
expigment

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sitemizdeki tüm yayınlar bilgilendirme niteliğinde olup tavsiye değildir, kingomedya.com hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmez. Doktorunuza danışmadan hiçbir uygulama yapmayınız. Uygulama yapanlar sorumluluğu üstlenmiş olarak kabul edilirler. Cilt bakımı, Sağlık, Cilt Güzelliği
Bumerang - Yazarkafe