Kingomedya
Fito Krem Nedir, Fito Krem Sivilce, Cilt Bakımı
Sosyal Medyada Paylaş

Fito Krem Nedir, Fito Krem Sivilce, Cilt Bakımı

Fito Krem Nedir, Fito Krem Sivilce, Cilt Bakımı

Fito krem nedir

Fito krem, reçete ile satılan bu ilaç beyaz ve yumuşak renkte bir kremdir. Cilt hücresinin yenilenmesi için bir özelliğe sahiptir. Cilt üzerinde kısa sürede etkili olan bu krem cildin dokusunu oldukça yeniler. Etken maddesinde 6 gr. Triticum vulgare sulu ekstresi ve 0.4gr. etilenglikol monofenildir. Bu krem antiseptik özelliği sayesinde mikrop oluşumunu engeller. Aynı zamanda cildi mikroplardan koruma özelliğine sahip fito krem sürmesi kolay bir kremdir. Fito krem nedir, Fito krem sivilce, Fito krem kullananlar

Makale devamında fito krem ne işe yarar, fito krem faydaları nelerdir, fito krem nasıl kullanılır, fito krem yan etkileri nelerdir, fito krem fiyatı, fito krem kullananlar yorumları neler şeklindeki soruların cevabını bulabilirsiniz.

Editör Önerisi ; Bepanthol Cilt Bakım Kremi

Fito krem ne işe yarar

Bu kremin faydalarını saymakla bitiremeyiz. Kremin genel özelliği çok zor iyileşen ve hasar gören yaraları onarmaktır. Fito krem nedir, Fito krem sivilce, Fito krem kullananlar

Fito krem faydaları nelerdir

 • Fito krem yara tedavisinde kullanılır. Kesiklerde, ameliyat yaralarında, cilt hasarlarında cildi kısa sürede yeniler.
 • Fito krem sivilce izlerini neredeyse tamamen yok eder. Cildimize düzenli olarak fito krem uygularsak sivilce izlerinden kısa sürede kurtulabiliriz. Tek yapmamız gereken günde en az 1 defa fito kremi cildimize uygulamak.
 • Suçiçeği gibi hastalıkların en kötü yanı sonrasıdır. Çünkü cildimize birtakım izler bırakabilir. Fito krem suçiçeği izlerini azaltıp neredeyse yok edebilir. Bunun için yapmamız gereken günde en az 1 kere fito krem uygulamak.
 • Fito krem dudaklar içinde oldukça faydalıdır. Dudak kurumasında, dudak çatlaklarında oldukça iyileştirici bir özelliğe sahip olan fito krem dudak kurumasını ve dudak çatlaklarını rahatlıkla yok edebilir. Dikkat edilmesi gereken husus ise kremin çok uygulanmaması ve yutulmamasıdır.
 • Fito krem egzama tedavisinde önemli rol oynayabilir burada dikkat edilecek husus kremin mutlaka doktor onaylı ve doktor kontrolünde yapılması gerekliliğidir.
 • Fito krem yanıklar üzerinde de oldukça etkilidir. Yanıkları iyileştirici özelliği ile acıyı azaltıcı etkisi de bulunan fito krem kullanımı oldukça kolay bir yardımcıdır. Yanık olan bölgeye ince bir şekilde günde 1 defa uygulanmalıdır.
 • Fito krem cilt lekelerini yok etmede oldukça etkilidir. Cildi yenileme özelliği sayesinde cilt lekelerinde ince bir tabaka olarak uygulanabilir.
 • Fito krem kuruyan cildimizde de oldukça etkilidir. Kuruyan veya çatlayan ellerimize her gün sürerek kısa sürede onları yumuşacık onarır. Fito krem nedir, Fito krem sivilce, Fito krem kullananlar
 • Fito krem bütün yaralarda da oldukça etkili bir kremdir. Kesilme, deride çizilme, kazalar sonucu oluşan yaralar için kısa sürede kendini yenileyerek iyileşmesini sağlar.
 • İltihabı kurutmak için kullanılan fito krem iltihaplı sivilceleri yok etmek için de kullanılır. İltihap olan bölgeye sürülerek iltihabı kısa sürede kurutan bu kremi günde en az 1 kere uygulamak yeterlidir.
 • Fito kremi morluklara veya ödem olan bölgelerinize de rahatlıkla uygulayabilirsiniz.
 • Epilasyon gibi lazer bakımı sonrası gibi ciltte meydana gelen tahrişler için fito krem oldukça faydalıdır.
 • Fito krem meme ucu çatlaklarına da oldukça iyi gelen bir kremdir. Özellikle emzirme döneminde oluşan meme ucu çatlakları için anneler bu kremi bebeklerini emzirdikten sonra uygulamalıdır.
 • Fito krem özellikle doğum sonrası veya hızlı kilo alış verişinde oluşan çatlakları da yok etmede oldukça etkilidir. Çatlak oluşan bölgelerinize çok kalın olmayacak şekilde kremi ovalayarak uygulayınız. Bu işlemi günde en az bir kere uygulayınız. Fito krem nedir, Fito krem sivilce, Fito krem kullananlar
 • Eğer cildiniz oldukça kuruysa cildinizi nemlendirmek için fito kremi rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Fito krem nasıl kullanılır

Fito kremi özellikle sorunlu olan bölgeye nazikçe uygulayınız. Sorunlu bölgenin durumuna göre günde az 1 kere, en fazla 2 kere uygulamanız yeterlidir. Fito krem sürüldükten sonra hemen yıkanmamalıdır. Bir müddet cilt yüzeyinde bekletilmelidir. Sürülümü kadar temizlenmesi de oldukça kolaydır. Fito krem nedir, Fito krem sivilce, Fito krem kullananlar

Fito krem yan etkileri nelerdir

Herhangi bir kreme alerjisi olan bir kişinin fito kremi de alerjisi olabilmesi pek mümkündür. Bu sebeple;

 • Vücudun bir yerinde şişlik kızarıklık varsa
 • Karında ağrı varsa
 • Nefes almada zorluk varsa
 • Boğazda şişlik varsa mutlaka en kısa zamanda bir doktora başvurulmalıdır.

Tabi ki de bu yan etkilerin olması oldukça az bir olasılıktır. Fito krem nedir, Fito krem sivilce, Fito krem kullananlar

Hamilelik döneminde fito krem kullanımı nasıldır

Hamile olan birisinin fito kremi kullanmasında herhangi bir sakınca yoktur lakin bu kremi doktoruna danışarak ve doktorunun kontrolünde kullanımı uygun olandır. Fito krem nedir, Fito krem sivilce, Fito krem kullananlar

Emzirme döneminde fito krem kullanımı nasıldır

Bir anne bebeğini emzirirken fito krem kullanması önerilmez ve uygun görülmez. Meme ucu çatlakları için kullanılan fito krem ise emzirme sonrası uygulanmalıdır. Emzirmeden önce de iyice temizlenmelidir. Fito krem nedir, Fito krem sivilce, Fito krem kullananlar

Fito kremin fiyatı nedir

Reçete ile satılan bu ürünün fiyatı 11.90 türk lirasıdır. Fito krem nedir, Fito krem sivilce, Fito krem kullananlar

Fito krem kullananlar

 • Kullandığım sivilce ilacından dolayı ağzımın 2 kenarı yırtıldı. Fito krem 5 gündür kullanıyorum henüz işe yaramadı ama iyi olduğunu duydum.Galiba benimkilerin iyileşmesi için zamana ihtiyaç vardır. Bekliyorum.
 • Kızlar fito kremi kuzenim kullanmıştı, sir ağda ile yüzünü aldırıyor ama cildi çok hassas aldıktan sonra çok kızarıyor. Ardından da haftalarca sivilce çıkıyor. İşte yine en son aldırdığında işlem bitince fito krem sürdü. Gerçekten sivilce ve kızarıklık kalmadı. Çok memnun kaldı.
 • Bana doktorum sivilce ilacı olarak yazdı. Ben biraz fazla sürünce dengemi kaybettim. Acile gittim. Doktor alerjik tepki dedi. Kullanmadan önce prospektüsünde etken maddelerini okuyun alerjiniz varsa dikkat..
 • Benim cildimde fito krem son derece olumlu sonuç vermişti. Başarılı bir şekilde hücre yeniliyor.

HANDE ŞAHBAZ YURTSEVEN

Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır © 2018 Kingomedya

Sitemizdeki tüm yayınlar bilgilendirme niteliğinde olup tavsiye değildir, kingomedya.com hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmez. Doktorunuza danışmadan hiçbir uygulama yapmayınız. Uygulama yapanlar sorumluluğu üstlenmiş olarak kabul edilirler.