Göbek Eritme Yöntemleri, Beslenme ve Egzersiz

Göbek Eritme

Göbek bölgesinde yağlanma sadece görünümünüzü bozmakla kalmaz aynı zamanda çeşitli hastalıkların ortaya çıkmasına neden olur. İnme, kalp hastalığı, prostat kanseri, meme kanseri ve tip 2 diyabet bu hastalıklardan bazılarıdır. Göbek eritme, zor ve katlanılamaz görülebilir ancak disiplinli bir yaşam tarzı ile çabuk alışılabilir ve uygulanabilir bir uygulamadır. 10 günde hızlı kilo verme gibi başlık atmadım, çünkü örneğin 10 yılda oluşan yağlı göbeğinizi 10 günde eritmek mümkün değil. Size gerçek kalıcı ve uzun vadede en etkili sonucu alacağınız göbek eritme yöntemlerini bu makalede bir araya getiriyoruz. Göbek eritme yöntemleri beslenme ve egzersiz olarak iki aşamalıdır. Beslenmemize dikkat ederek ve doğru egzersiz yaparak göbek eritme konusunda başarılı olabiliriz. Haydi göbek eritme yöntemlerine beslenme ile başlayalım. Zayıflamak istiyorum diyenler mutlaka okumalı bizden söylemesi…)

Göbek Eritme için Beslenme

Göbek eritme yöntemlerine beslenme planımız ile başlıyoruz.

Göbek eritme Adım 1

Kendinizi tok tutmak için diyetinize daha fazla lif zengini, karmaşık karbonhidrat ekleyin. Bütün tahılları, fasulyeleri, meyveleri, sebzeleri, kuruyemişleri, tohumları, meyveleri ve bütün tahıl ürünlerini dahil edebilirsiniz. Beyaz ekmek, beyaz pirinç, kek, kek, kurabiye, kraker ve diğer tüm rafine karbonhidratlardan uzak durun. Ayrıca içerisinde iştah arttırıcı katkı maddeleri bulunan hazır ve paketlenmiş atıştırmalık ya da diğer gıdaların tüketimini azaltın. Bu diyet esnasında kabızlık problemi yaşarsanız sinameki çayı içmeyi deneyebilirsiniz.

Göbek Eritme Adım 2

Gün boyunca ufak öğünler yiyerek iştahınızı yumuşatın. Kaliteli protein ve yüksek lifli kompleks karbonhidrat kaynakları içeren yemekler tercih edin. Buharda pişirilmiş Brüksel lahanası ve kahverengi pirinçle pişmiş tavuk göğsü bir yemek örneğidir. Her iki buçuk saatte bir ye.

Göbek Eritme Adım 3

Daha az yemek için yani düşük kaloriler ile karnınızı doldurmaya yardımcı olmak için öğünlerin her birinin öncesinde 1 bardak su için. Kalorilerinizin düşük kalmasını sağlamak için diyetinizdeki tüm kalori içeren içecekleri su ile değiştirin. Bu da sizi nemlendirir. Sindirimi kolaylaştırır ve metobolizmayı hızlandırır.

Göbek Eritme Adım 4

Restoranlarda ne yediğinizi izleyin. Tereyağında pişirilmiş, kremalı soslarla kaplı ve eritilmiş peynirle kaplanmış yiyeceklerden ve yemeklerden kaçının. Mayonez ve ketçap gibi besinleri de minimumda tutun. Pişirilen, kaynatılmış veya buğulanmış menüden yiyecek sipariş edin. Gıdaların yağda düşük olduğunu gösteren belirli işaretlere bakın.

Göbek Eritme için Egzersiz

Göbek Eritme Adım 5

Sevdiğiniz bir tür kardiyovasküler egzersiz belirleyin ve vücudunuzda yağ yakmak için yeterince sık yapın. Amerikan Spor Hekimliği Koleji kilo kaybı için 60 ila 90 dakikalık fiziksel aktivite önermektedir. Haftada üç gün en az 45 dakika kardiyo yapmaya başlayabilirsiniz. Bunu yaptığınız halde göbeğiniz erimiyorsa süreyi 10 dakika 10 dakika arttırabilirsiniz. Kalori çıkışınızı, yüksek ve düşük yoğunluk arasında ileri ve geri hareket ettirerek artırın. Egzersizlerinizi arka arkaya olmayan günlerde yapın.

Spor Salonuna Gitmeden Evde Göbek Eritme Egzersizleri

  • Mekik hareketi
  • Sopalı Hareket ( Sopayı ensemize dayayarak iki el ile uçlardan tutarak kalçadan sağa sola doğru yapılan esneme hareketi)
  • Bel kasları için Ters Mekik
  • Yan mekik hareketi
  • Popo hareketi
 • Yanlara esneme hareketi

Göbek Eritme Adım 6

Dinlenerek daha fazla kalori yakmak için kas kütlesini artırın. Haftada üç gün, kardiyounuzun değişen günlerinde ağırlıkları kaldırın ve tüm vücudunuzu hedefleyen egzersizler yapın. Tezgah presleri, temiz ve presler, deadliftler, triceps dipleri, bukleler ve basamaklar örneklerdir. 10 ila 12 adımlık setler belirleyin, üç veya dört set yapın ve kalp atış hızınızı korumak için aralarında kısa molalar verin.

Göbek Eritme Adım 7

Evde veya haftada iki ya da üç gün bir sınıfta Pilates egzersizleri yapın ve midsection’ınızı tonlayın ve sıkılaştırın.  Pilates, kollarınızı ve bacaklarınızı aynı anda hareket ettirirken, çekirdek kaslarınızı kuvvetli bir şekilde hareket ettirmenize neden olur. Sınıf atmosferini sevmiyorsanız, ev kullanımı için bir DVD satın alın.