Hindistan Cevizi Yağı Cilde Faydaları Nelerdir – Cilt Bakımı

Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağı, sadece bir yenilebilir yağ ve saç tonik ürünü olarak değil, aynı zamanda mükemmel bir masaj yağı ve cilt nemlendirici olarak tüm dünyada ünlüdür. Dünyada hindistan cevizi yağının kolayca bulunabildiği ve birçok yönden kullanılabildiği tropik bölgelerde, yerliler güneşin zararlı ışınlarından korunduğuna inandıkları hindistan cevizi yağını cilt için kullanırlar. Bu nedenle, herhangi bir kimyasal veya katkı maddesi içermeyen bu doğal yağ, cildi işlenmiş ve suni güneş kremlerinden daha iyi koruyabilir.

Soru şu, Hindistan cevizi yağıcilt için bu kadar faydalı kılan nedir? Hindistan cevizi yağının, dünyanın dört bir yanındaki insanların iddia ettiği tüm etkileyici faydalarına hindistan cevizi yağı içerisinde bulunan cilde faydalı bileşenleri neden olmaktadır. Hindistan cevizi yağı içeriğinde bulunan cilde faydalı bileşenler ; Kaprik / Kaprilik / Laurik asit, E vitamini, Proteinler şeklinde listelenebilir. Her bir bileşenin cilde faydaları cildi besleyici, temizleyici, koruyucu ve nemlendirici olmalarıdır.

Hindistan cevizi yağının cilde faydalı olmasını sağlayan en iyi özellik, kullanımının acılı olmamasıdır. Cilde uygularken, diğer birçok yağın aksine, daha uzun süre koruma sağlayabilir. Hindistan cevizi yağının cilde bu faydalı özellikleri nedeniyle , çeşitli cilt bakımı kremlerinde önemli bir bileşen olarak kullanılır.

Hindistan Cevizi Yağı Cilde Faydaları

Hindistan cevizi yağı cilt bakımı için aşağıdaki şekillerde kullanılabilir;

Dudak Jeli

Dudaklarımızdaki çatlaklar endişe, rahatsızlık ve utanç kaynağı olabilir. Kimyasal jeli dudaklara uygulamak, toksik olsa bile jelin bir kısmını tüketmenizi sağlayabilir. Bazı jel türleri yenilebilir, ancak hala bu kimyasalları yemek istemiyor olabilirsiniz. Hindistan cevizi yağı bu gibi durumlarda ideal bir alternatif olarak gelir. Hızlı bir şekilde çatlakları giderir ve yutsanız bile, sadece size ek faydalar sağlayacaktır! Aloe Vera ile cilt bakımı nasıl yapılır öğrenmek için makalemize göz at.

Cilt Yumuşatıcı

Hindistan cevizi yağı, mükemmel bir cilt yumuşatıcısıdır. Kuru ve sert cilt koşullarına maruz kalmanıza engel olur. Avuç içlerine biraz hindistan cevizi yağı sürün, bir veya iki kez avuçlarınızı birbirine, sonra yüzünüze, ellerinize veya nemlendirici etkiyi görmek istediğiniz yere sürün. 

Hindistan cevizi yağı, ayakta durmayı gerektiren aşırı soğuk veya yorucu iş nedeniyle meydana gelebilecek sertleşmiş ve çatlamış ayaklar için iyidir. Ayaklarınızdaki çatlaklar kaybolmaz, ancak etkilenen bölgeye hindistan cevizi yağı uygularsanız ayaklarınız gün içinde daha yumuşak olur.

Bir eksfoliye olarak, hindistan cevizi yağı, tuz ve şeker gibi diğer peeling veya grenli malzemelerle birlikte, etkileri büyük ölçüde artırabilir. Aşırı ölü cildi başarılı bir şekilde kazıyarak cildinizi tahriş etmeden gözenekleri tıkayan maddeleri temizleyebilirsiniz.  Yağın doğal yatıştırıcı doğası grenli, peeling malzemesini mükemmel bir şekilde birleştirir ve cildinizi eşit bir renk, kapalı gözenekler ve yumuşak bir doku ile bırakır.

Makyaj temizleyici

Hindistan cevizi yağı makyaj temizleyici olarak  kullanılabilir. Bu yaygın değildir, ancak dünyanın dört bir yanındaki kadınlar, kimyasalların hassas alanlara girmesinden endişelendikleri için alternatif cilt temizleyici olarak Hindistan ceviziyağı kullanmaktadır.

Cilt rahatsızlıkları

USDA’ya göre hindistan cevizi yağı, cildin sağlığını iyileştirmeye yardımcı olan E vitamini içerir. Hindistan cevizi yağının sivilce, sedef hastalığı ve egzama gibi çeşitli cilt rahatsızlıkları tedavisi için iyi olduğu iddia edilmektedir. Hindistan cevizi yağı kullananlar yararlı olduğunu belirtmektedir. Ancak, bu iddiaları kanıtlamak veya reddetmek için bilimsel araştırmalar devam etmektedir. Araştırmanın büyük bir kısmı protein içeriğinden bahsetmektedir, çünkü çeşitli cilt rahatsızlıklarıyla ortaya çıkabilecek hasta ya da ölmekte olan hücrelerin yerini yeni, sağlıklı hücreler almaktadır. Bu şekilde, hindistan cevizi yağı enfeksiyon ile mücadele eder, aynı zamanda cilt bozukluğunun hasar veya görünür izlerini de iyileştirirler; Bu iki-bir-arada bir çözüm! Sivilce Nasıl Geçer sorusunun cevabı için makalemize göz at.

Yaşlanma önleyici krem

Geleneksel olarak hindistan cevizi yağı, yaşlanma karşıtı özellikleri nedeniyle övülmektedir ve popüler bir uygulamadır. Yaşlanma karşıtı doğal çözüm önerileri için makalemize göz at.

Hindistan Cevizi Yağı Cilde Faydaları

Hindistan cevizi yağının cilde faydalarından yararlanmak için Hindistan cevizi yağı nasıl kullanılır öğrenelim.

Cilt Bakımı için Hindistan cevizi yağı nasıl kullanılır?

Hindistan cevizi yağı kullanmayan birçok kişi için çeşitli uygulamalar kafa karıştırıcı olabilir. Geniş bir açıklığa sahip bir kavanoza hindistan cevizi yağı almayı denemelisiniz. Soğuk iklimlerde hindistancevizi yağı krema gibi katı olabilir. Ancak, sıcak havalarda sıvı olarak gelir. Cilt bakımı için avucunuza biraz hindistancevizi yağı ya katı ya da sıvı alın. Önce avuç içlerinizi sonra cilt bakımı için onarım, besleme ve nemlendirme istediğiniz alanın derisine sürün. Ayrıca hindistan cevizi yağını bir parça pamuk üzerine koyabilir ve cildinize sürebilirsiniz. Hindistan cevizi yağını diğer doğal cilt bakım yağları kadar sık ​​tekrar etmek gerekli değildir; Cildinizde uzun süre dayanacak koruyucu bir kalkan oluşturmak için sadece küçük bir miktar gerekir.

Birçok insan çok fazla hindistan cevizi yağı kullanma hatasını yapar. Cildin sadece belirli bir miktarda emebilmesi nedeniyle, emilen yağın yarattığı koruyucu tabaka daha fazla yağ girmesine izin vermez! Hindistan cevizi yağını çok fazla, çok sık kullanırsanız, cildiniz yağlı bir karmaşaya dönüşür, parlak veya yağlı görünür, kıyafetlerinize bulaşarak kirletebilir! Az bir miktarda günde bir ya da iki kez 8 saat arayla uygulamanız cilde faydaları için önerilir. Sivilce lekeleri için krem önerileri yazımıza göz at.

Cilt için bu kadar çok faydası olan Hindistan Cevizi Yağı nerede satılır sorusunun cevabını da verelim.

Hindistan cevizi yağı nerede satılır

Hindistan cevizi yağı aktarlarda satılır. Aynı zamanda marketlerde de hindistan cevizi yağı bulabilirsiniz.

Umarım faydalı bir makale olmuştur. Esen kalın.

kaynak : https://www.organicfacts.net

1 yorum

  1. Hindistan cevizi yağını yıllardır kullanıyorum hem koruyor hem de cildimi besliyor. Cilde faydaları sayesinde birçok cilt bakımı ürününe para vermenize gerek yok..

Yorumlar kapatıldı.