Kahve Maskesi Nasıl Yapılır, Faydaları

Kahve Maskesi

Kahve maskesi kulağa garip geliyor değil mi? Kahve maskesi ile cilt bakımı kulağa çok basit ve ucuz geliyor. Ama aslında kahve yüz maskesi gerçekten çok ucuz ve basit bir cilt bakımı ürünüdür. Kahve içerisinde yüksek miktarda kafein içerir. Kafeinin faydaları arasında cildi sıkılaştırıcı etkisi bulunmaktadır. Kafeinin bu faydasını fark eden kozmetik firmaları yaklaşık 10 yıldır kafeini yüz maskesi ürünlerinde kullanıyorlar. Kahve maskesi ile cildinizi hem parlak hale getirebilir, hem de sıkılaşmasını sağlayarak genç bir cilde sahip olabilirsiniz. Kahve maskesi tüm cilt tipleri için uygundur ve genelde bu sebepten gönül rahatlıkla uygulanabilir.

Kahve yüz maskesi, sıkıcı, yorgun bir cilde hayat vermek için bir klasiktir. Kahve maskesi ile cilt nemlenir, akne ve sivilce oluşumunu önler çünkü cildi temizler ve gözenekleri sıkılaştırır. Sıkılaşma ile kahve yüz maskesi sayesinde ince çizgiler yok olur. Cilt daha sıkı, genç, temiz ve parlak görünür. Sabahları uykunuzu açmak için kullandığınız, geceleri uykusuz kalmak için kullandığınız kahve ile yüz maskesi nasıl yapılır haydi öğrenelim.

Kahve Maskesi nasıl yapılır

Kahve Yüz Maskesi Malzemeler ;

 • 1/2 Bardak ince öğütülmüş organik kahve çekirdekleri
 • 1/2 Bardak organik, şekersiz kakao tozu
 • 1 Bir fincan şekersiz süt ( Süte alerjiniz varsa badem sütü kullanılabilir)
 • 1 çorba kaşığı limon suyu (kuru cilt için, zeytin veya badem yağını deneyin)
 • 1 Yemek kaşığı bal (fazla yağlı veya akneye yatkın cilt için, bal yerine ilave limon suyu kullanın)
 • Kase

Malzemelerin Faydaları:

Kahve Çekirdekleri ; İltihap ve kızarıklıkları ve göz altı torbalarının görünümünü azaltır. Bir exfoliator olarak, ölü deriyi temizler ve yorgun bir teni canlandırır.
Kakao Tozu ;  İyi bir antioksidan kaynağıdır; Çevresel kirleticiler ve serbest radikaller nedeniyle hasarları onarır.  Yüksek düzeyde sülfür içerir (sivilce ile savaşmak için harikadır).
Süt ; Kleopatra’nın cildine sağlıklı bir ışıltı kazandırmak için süt banyosu yaptığı söylenir. Laktik asit eksfolyantları ise doğal enzimler cildi pürüzsüzleştirir. Amino asitler cildi nemlendirir.
Limon Suyu ; Bir exfoliant olarak davranır. Ligür yapmak, sıkmak ve parlatmak için doğal C vitamini içerir. Yağ üretimini düzenlemek için harikadır.
Bal ; Nemi kilitleyen doğal bir nemlendirici.

Kahve Yüz Maskesi Nasıl Yapılır

Kasenizde ince öğütülmüş kahve çekirdeklerini kakao tozuyla karıştırın. Sütü ekleyin, bir macun oluşana kadar karıştırın. Daha kalın bir macun için daha az süt kullanın. Limon suyu ve bal katın. Cilde uygulayın ve kurumaya bırakın (20 dakikaya kadar). Ekstra kalan kahve maskesi buzdolabında saklanabilir. Kullanmak istediğinizde buzdolabından çıkarıp tekrar kullanabilirsiniz.

* Ekstra pul pul dökmek için, ovalama için dairesel hareketler uygulayın (1-2 dakika), sonra kurumaya bırakın. *
* Koyu halkalar için , ince öğütülmüş kahve çekirdeklerini hamur oluşturmak için yeterli süt veya zeytinyağı ile karıştırın ve Göz altı alanına günde bir kez uygulayın. Kurumasını bekleyin ve ardından durulanmasını sağlayın. Kafein sağlıklı sirkülasyonu teşvik edecek ve koyu halkalar ve göz altı torbaları ile sonuçlanan iltihaplanmayı azaltacaktır.

Kahve Maskesi Faydaları

 • Kahve çekirdekleri inflamasyonu ve kızarıklığı azaltır, ayrıca göz altı halkalarının görünümünü azaltır. Zeminler, daha parlak, canlı bir cilt için ölü cildi uzaklaştıran harika bir exfoliator!
 • Kakao tozu, serbest radikallere karşı koruyan antioksidanlarla doldurulur. Yüksek kükürt içeriğiyle, akne ile savaşmak için de harika!
 • Süt, cildinize genç, pürüzsüz ve sağlıklı bir ışıltı kazandırır. Amino asitler cildinizi nemlendirmeye yardımcı olur.
 • Limon suyu, yağ üretimini düzenlerken hafifletmek, parlatmak ve sıkmak için doğal C vitamini içerir.
 • Bal, doğal olarak nemi kilitler.

Bu makalemiz ile kahve maskesi hakkında bilgiler ve tarifi sizlerle paylaştık. Umarım faydalı olur ve işinize yarar. Kahve yüz maskesi kullananlar yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz. Esen kalın

Kahve Maskesi Benzer Yazılar