Magnis Krem Nedir, Ne İşe Yarar, Cilde Faydaları Nelerdir

magnis-krem

Magnis Krem Nedir ?

Magnis krem sivilce tedavisi için kullanılan etkili sivilce kremlerinden biridir. Sivilce tedavisi için gelen hastalara doktorların sık sık önerdiği bu krem sivilceleri yok etmek için kullanılmaktadır. Magnis krem özellikle geçmeyen ve ergenlikten kalan sivilceler üzerinde etkili bir kremdir. İçeriğindeki antibiyotik etken maddeler sayesinde sivilcelerin kurumasını sağlayarak yayılmasını engeller. Sivilcelerden kurtulmak isteyenler için sizlere magnis krem ile ilgili bu makalemizi hazırladık. Sizler magnis sivilce kremini doktorunuzdan talep edebilirsiniz. Doktorunuz uygun görürse kullanmanız önerilir. Doktor kontrolü olmadan hiçbir ilaç kullanmayın, yan etkiler görülebilir.

Magnis Krem Ne İşe Yarar, Faydaları ?

 • Magnis krem sivilcelerin yok edilmesini sağlar ve sivilce oluşumunu azaltmaya yardımcı olur.
 • Ergenlik döneminde çıkan sivilcelerin tedavisinde yardımcı olur.
 • Magnis krem iltihaplı sivilcelerin içindeki iltihapla beraber kurumasını sağlar cildinizde iz bırakmaz.

Magnis Krem Nasıl Kullanılır ?

Magnis krem kullanımını sizler için detaylı bir şekilde anlatalım ;

Magnis kremi doktorunuzun tavsiyesi üzerine kullanmanız önerilir. Standart olarak magnis krem nasıl kullanılır sorunuza cevap olarak haricen kullanımından bahsedelim.

 • Magnis krem uygulanacak bölge yağ ve kirden güzelce arındırılmak için su ile yıkanmalıdır, temizleme sonrasında iyice bölge kurulanır.
 • Temizleme işlemi sonrasında nohut tanesi büyüklüğünde krem alınarak sivilce tüm yüzde ise masaj yaparak tüm bölgelere sürülür. Eğer sivilce belli noktalarda ise sivilcenin üzerine sürülmesi gerekmektedir. Bu uygulama yöntemi ile sivilcenin geçmesi daha da kolaylaşacaktır.
 • Cildinizin kremi iyice emmesi için 30 dakika kadar yüzünüze hiçbir şey kapatmayın.
 • Kremi sürerken ağız, burun ve göz çevresinden uzak tutmalısınız. Yüzünüze sürerken dikkatli olmanız gerekir.
 • Magnis kremi gece yatmadan önce ya da güneşe çıkmadığınız zamanlarda sürmeniz uygun olur. Güneşin ultra viole ışınları ve zararlı ışınlarına maruz kalmanız durumunda cildinizde siyah lekeler görülebilir.
 • Krem günde 2 -3 defa uygulanabilir.

Magnis krem de diğerleri gibi düzenli ve devamlı kullanım ile sonuç verecektir.  Cildin kendini 21 günde yenilediğini düşünürsek magnis sivilce kremini en az 2 ay süre boyunca kullanmanız gerekir. Sivilceleri geçirmek için magnis kremin düzenli bir şekilde kullanılması gerekir.

Editör Önerisi ; Sivilce Nasıl Geçer makalemiz ile evde yapabileceğiniz sivilce maskesi tariflerini öğrenebilirsiniz.

Magnis Krem Yan Etkileri 

Her krem ve ilaçta olduğu gibi kimyasal olmalarından mütevellit magnis kremde yan etkilere sahiptir. Bu etkilerin çoğu anlık ve geçicidir ancak bazıları da ciddi yan etkilerdir. Bu magnis krem yan etkilerinden herhangi biriyle karşılaşırsanız mutlaka doktora görünmelisiniz.

Magnis krem yan etkileri;

 • Şiddetli karın ağrısı
 • Kurdeşen
 • Ağızda, dillerde, dudaklarda şişlik ve nefes almayı engelleyici durumlar oluşursa bu ciddi bir sorundur. Hemen uzman  doktora yada hastanelerin acil bölümüne başvurmalısınız.

Magnis Krem Hakkındaki Sorular ve Cevapları

Magnis krem yüze sürülür mü?

Magnis sivilce sorunlarıyla mücadele etmeyi amaçlayan bir kremdir ve yüzdeki sivilcelere sürülmesi uygundur. Cildinizde yüz veya başka yerlerde sivilce varsa da magnisi uygulayabilirsiniz. Sadece ağız, burun ve göz çevresinden uzak tutmaya özen gösterin.

Magnis krem hamilelikte kullanılır mı?

Magnis krem hamilelikte doktorunuz önerirse kullanılabilir ancak ciddi yan etkileri sebebiyle kullanılması önerilmez.

Magnis krem bebeklerde kullanılır mı ?

Magnis kremin bebeklerde ve çocuklarda kullanılması kesinlikle kötü sonuçlara sebep olabilir. Önerilmez.

Magnis krem işe yarıyor mu ?

Magnis kremi kullananların yaptığı yorumlarda işe yaradığından bahsedilmektedir. Kremler kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir. Doktor kontrolünde en iyi sivilce kremini bulacaksınızdır.

Magnis krem sivilceleri geçiriyor mu ?

Evet Magnis krem sivilceleri antibiyotik özelliği sayesinde geçirmektedir.

Magnis Krem Kullanıcı Yorumları

Magnis krem kullananların yaptığı yorumları sizler için derledik. Yorumlar sahiplerine aittir ve kingomedya.com sorumlu tutulamaz.

 • Yorum: Yüzümdeki iltihaplı sivilcelerin tedavisi için doktor önermişti kullandım ve iltihapla beraber sivilcenin kuruduğunu ve sivilce için etkili bir krem olduğunu belirtebilirim.
 • Yorum: Ergenlik sivilcelerimden kurtulmak için doktorum son çare bu kremi verdi ve 15 gündür kullanıyorum. Sivilcelerim ufak ufak sönmeye başladı.

Magnis krem fiyatı ne kadar

Magnis kremin fiyatı 2018 itibari ile 27 tl dir ve her eczaneden kolayca temin edilebilir. Magnis krem 30 gramlık tüp formda bulunur.

Magnis krem ile ilgili makalemizin sonunda tekrar belirtelim. Tüm ilaç ya da kremleri mutlaka doktor kontrolünde kullanmalısınız. Kullanmadan önce prospektüs bilgilerini okuyarak içerdiği etken maddeleri ve son güncel kullanım önerisini okumalısınız. Etken maddelere alerjiniz olması durumunda yan etkilerin görülme ihtimali artar. Umarım faydalı olur Esen kalın.