Seboreik Dermatit Tedavisi İçin En İyi Şampuanlar – Sağlık Bilgileri

Seboreik Dermatit veya kepek, bir bireyin kafa derisini etkileyen yaygın bir cilt rahatsızlığıdır. Pullu lekelere, kırmızı deriye ve inatçı kepeklere neden olur. Ayrıca yüz, burun, kaş, kulak, göz kapağı ve göğüs gibi vücudun yağlı bölgelerini de etkileyebilir. İyi bir şampuan seçerek düzenli kullanım ile semptomları yok edebilirsiniz. Seboreik Dermatit tedavisi için şampuanlar, en kaliteli ürünler bu yazımızda sizlerle buluşuyor.

Seboreik tedavisi için formüle edilmiş sabun veya seboreik şampuanı ile günlük temizlik uygulanması, yağlılığın ve ölü cilt oluşumunun azaltılmasına yardımcı olabilir. Seboreik Dermatit ile eş anlamlı olan başka bir kelime kepektir. Bununla birlikte, bebekler için bu durum “beşik kepi” olarak bilinir. Genellikle bir yaşından önce geçer ve ergenliğe ulaştıklarında geri gelir.

Bu kafa derisi üzerinde kabuklu, pullu yamalara ve yaralara neden olur. Seboreik Dermatitin nedeni olarak tek bir faktör söylenemesede aşağıdakiler de dahil olmak üzere birçok faktörün bir kombinasyonu gibi görünmektedir; stres, genler, genellikle ciltte yaşayan mayalar, bazı tıbbi durumlar, ilaçlar, soğuk ve kuru havalar. Alerjiden ya da yeterli temizlik sağlanmamasından da kaynaklanabilir. Uygun hijyen ve en iyi şampuanlar seboreik dermatitten kurtulmak için ve iyileştirmek için yapabileceğiniz en önemli altın kuraldır. Seboreik dermatit şampuanı önerilerimize geçelim dilerseniz.

Seboreik Dermatit Için En İyi Şampuanlar Nelerdir?

Seboreik Dermatit Tedavisi için Neutrogena T / Gel

Genel bakış:

Neutrogena T / Gel Terapötik Saç Bakımı kaşıntılı, pul pul saçlı deriyi tedavi etmek için formüle edilmiş dermatologlar tarafından önerilen şampuandır. T / Jel ürünleri, durulamadan sonra saatlerce kaşıntı ve dökülmeyi hafifletecek kadar güçlüdür ancak günlük kullanım için uygun değildir.

Neutrogena birçok dermatolog tarafından tavsiye edilen saç bakım markasıdır. Klinik olarak kanıtlanmış sonuçlarla, ilk kullanımdan itibaren tam kafa derisi terapisi sunan en iyi şampuanlardan biridir. Kepek semptomlarının kötüleşmesini önlemek konusunda etkilidir. Sadece bir kez kullanım ile etkisini göstermeye başlar ve kullanımı bıraksanızda etkisi devam eder. Aşırı kaşıntı ve dökülmeyi kontrol eder, kafa derisi koşullarının ciddi semptomlarını hafifletir ve uzun süreli kullanım sonrası seboreik dermatiti tedavi eder.

Artıları

Neutrogena güvenilir bir markadır; Bir numaralı dermatologlar tarafından tavsiye edilen saç bakım markasıdır.

 • Tam kafa derisi terapisi sunar
 • Aşırı kaşıntı ve dökülmeyi kontrol eder.
 • Neutrogena kullanımdan hemen sonra etkisini gösterir; haftada bir kez kullanılabilir
 • Birden çok kafa derisi tipinde işe yarar.

Eksileri

 • Diğer ilaçlı şampuanlardan biraz daha pahalıdır
 • Günlük kullanıma uygun değildir
 • Nadir durumlarda saçın renginin değişmesine neden olabilir.
 • Diğer kozmetik şampuanlar gibi çiçek kokusu yoktur.
 • Çoğu kullanıcı saçları kurumuş ve kırılgan bırakabileceğini söylüyor.

Seboreik Dermatit Tedavisi için Nizoral AD Kepek Önleyici Şampuan

Genel bakış:

Nizoral şampuan, Johnson’ın anti-fungal ve kepek önleyici özellikleriyle bilinen en ünlü markalarından biridir. Bu özel şampuan genellikle şiddetli kepek vakaları için kullanılır. Piyasada çok fazla kepek önleyici şampuan bulunduğundan, hangisinin özel olarak hangisinin ihtiyaçlarına uyduğunu bilmek önemlidir. Böylece, ilk adım, dökülme sorununa neyin yol açtığını bulmaktır. Birey kaşıntı, dökülme ve tahrişin arkasında ne olduğunu zaten bildikten sonra, Nizoral AD gibi güçlü bir şampuanın onun için uygun olup olmadığını bilecektir.
Kepek durumu üzerinde etkili olan Nizoral şampuan, mantar veya maya büyümesi gibi cilt problemlerini de geçirmeye yarar. Bu şampuanı bu kadar verimli yapan anahtar içerik Ketokonazol’dur (% 1). Bu, oral olarak alınabilen ya da bunun gibi topikal tedavilerde kullanılabilen yaygın bir anti-fungal ajandır. Çekirdeği mantarı öldürür ve aynı zamanda bu formülde saçın doğal proteinine bağlanarak çalışmayı sürdürür. Bunlar, birçok insanın, Nizoral AD Kepek Önleyici Şampuanın piyasadaki en iyi şampuanlardan biri olduğunu düşünmesinin nedenleridir

Artıları

 • Etkili olduğu kanıtlanmış içerikler içerir
 • Günlük kullanım gerektirmez
 • Güçlü bir formül içerir
 • Uzun süreli rahatlama sağlar
 • Birçok hoş koku içerir

Eksileri

 • Diğer kepek şampuanlarından daha pahalıdır.
 • Bazıları mantar enfeksiyonunun etkili olması için kepeğe neden olması gerektiğini söylüyor
 • İlk birkaç uygulamadan sonra saçlarında kuruma hissi olabilir.
 • Bu ürün geleneksel şampuanlar gibi değildir ve günlük olarak kullanılamaz.
 • Kullanıcı birkaç uygulamadan sonra biraz saç dökülmesi veya baş dönmesi gibi yan etkiler yaşayabilir.

Seboreik Dermatit Tedavisi için Selsun Blue Kepek Şampuanı

Genel bakış:

Selsun Blue, Kuzey Amerika’nın en popüler kepek şampuan markalarından biridir ve tartışmasız piyasadaki en iyi şampuanlardan biri olarak kabul edilmektedir. Formülü, kafa derisinin kaşınmasını ve saç dökülmesini azalttığı bilinen aktif bileşen olarak % 1 selenyum sülfür kullanır. Bu ürün kişinin saç derisini ve saçını iyileştirir ve sağlıklı kalmasına yardımcı olur.
Ayrıca bir kişinin cildini incitebilecek zararlı kimyasallar içermeden saçının daha kolay yönetilebilir ve yumuşak kalmasını sağlar. Sadece % 1 oranında selenyum sülfit içerdiğinden, kişi satın almak için reçete gerektirmez. Bu yüzden bu, en iyi seboreik dermatit şampuanlarından biridir.

Artıları

 • Harika bir nane kokusu var.
 • Verilen paraya değer
 • Renklendirici katkı maddeleri içermez
 • Birçok kişi tarafından etkili olduğu kanıtlanmıştır.
 • Selsun Blue, en iyi olduğu konusunda mükemmel bir üne sahiptir.

Eksileri

 • Birçok yapay içerik içerir
 • Aynı zamanda sadece tek bir gerçek kepek mücadele maddesi içerir
 • Yeni ambalaj jelin miktarını kontrol etmeyi zorlaştırıyor
 • Eğer ciddi bir cilt problemi varsa, bunun yerine yüzde 2’lik bir konsantrasyon formülü daha iyi olurdu.
 • Bazı kullanıcılar kepeği çıkardığını ancak cilt kaşıntısını geri getirdiğini söyledi

Seboreik Dermatit Tedavisi için Head&Sholders 2’Si 1 Arada Klasik Kepek Şampuanı + Kremi

Genel bakış:

Head & Shoulders seboreik dermatit şampuanı, saç derisinde kepek ve kaşıntı oluşumunu önleyen ve gideren selenyum sülfit içeren bir formüle sahiptir. Selenyum sülfür kullanarak, formülündeki kimyasalların sayısını azaltır, bu da herhangi bir cilt reaksiyonu olasılığını azaltır. Flake koruması vaat eder ve şu anda dünya çapında dermatologlar tarafından önerilen bir numaralı şampuan.
Saçı temiz tutan, kepek içermeyen pH dengeli bir formüle sahiptir. Formülünün yüzde biri kepeklere karşı etkili bir çözüm sağlayan ve cilt problemlerini önleyen selenyum sülfürdür.

Artıları

Selenyum sülfit, formülün yüzde biri kadar satın alındığından, reçete gerektirmez
Cilt reaksiyonları, kepek ve çeşitli maya problemlerine karşı etki sağlar.
Üç eylem sistemi var
Dermatologlar tarafından kepek mücadele için bir numaralı ürün olarak tavsiye edilir
Şampuan hoş bir kokuya sahiptir.

Eksileri

Ağır kepek sorunları olan kişiler için önerilmez
Bazı kullanıcılar, çoklu kullanımdan sonra kafa derisini kuruttuğunu belirtiyor.

Seboreik Dermatit Tedavisi için Clear Kafa Derisi Bakımı Anti Kepek Şampuanı

Genel bakış:

Clear Komple Saç Derisi Bakımı Anti Kepek Şampuanı, en iyi şampuanlardan biri olan saç derisini rahatlatabilir. Salatalık ve Nane infüze edilmiş formülleri saça iyi bir parlaklık verir. Ayrıca pulları ortadan kaldırmak için Çinko Pyrithione içerir. Kepek semptomlarını azaltmak için klinik olarak kanıtlanmış olan Clear Komple Saç Derisi Bakımı Kepek Önleyici Şampuan, saç derisini derinden besler, tüm gün boyunca pul pul dökülmesini sağlar, kökten uca güçlü ve güzel saçlar oluşumunu destekler.
Taze ve canlandırıcı bir kokuyla, Komple Saç Derisi Bakımı sistemi kaşıntılı, pul pul saç derisini yatıştırmaya yardımcı olur. Bu şampuan içerdiği nane özü ile kuruluğu hafifletir, salatalık özü ile de bir kişinin saç ve kafa derisini besler ve tazelenmiş hissettirir. Saç kremi ile günlük olarak kullanılırsa, şampuan kaşınmayı, pul pul saç derisini azaltır, saçı nemlendirilir ve görünür pullardan arındırır.

Artıları

Ürün fiyat olarak uygun
Saçları ve kafa derisini güzelce temizler.
Aynı zamanda yağlı saçlar için harikalar yaratıyor
Kıvrımı kontrol eder ve etkili bir şekilde kepekten kurtulur.
Hoş bir kokuya sahiptir ve saç dökülmesine sebep olmaz.

Eksileri

Bazı müşteriler kafa derisi üzerinde kuruluk
Bazı kullanıcılar geçici etkiler yaşadı
Ürünün kendisi silikon ve sülfatlar dahil olmak üzere birçok kimyasal maddeye sahiptir.

Makalemiz ile sizlere seboreik şampuanı olarak en iyileri hangileri ürünleri listeledik. Seborek dermatit şampuanı önerileri ile ilgili sizin de fikirlerinizi merak ediyoruz, yorumlayın herkes fikir sahibi olsun. Görüşünüz ve tecrübeniz ihtiyaç duyanlar için kıymetlidir.