Sivilce Tedavisi İçin Aspirin Maskesi Nasıl Yapılır ? – Cilt Bakımı

Aspirin Maskesi

Aspirin çoğumuzun bildiği bir ateş düşürücüdür ancak Aspirini sivilce tedavisinde sivilce maskesi olarak kullanabileceğinizi biliyor musunuz? Evet sivilcelerinizi gidereceğinden şüpheniz olmasın çünkü tamamen denenmiş ve ispatlanmış bir uygulamadır.

Nasıl olduğunu söyleyeyim. Fakat öncelikle, sivilce bana göre ergenlikten itibaren vücudumuzun doğal bir süreci gibi görünse de işkencedir, psikolojimizi çok etkileyen bir hastalıktır.

Şimdi bu makale ile sivilce tedavisinde aspirin nasıl kullanılır bundan bahsedeceğiz. Anlamaya çalışmayın, çünkü araştırmayı yaptık ve sizin için çalıştık. Sadece okuyun ve uygulayın faydasını görmezseniz bize yorum bölümünden küfretmek serbest 🙂

Aspirin Sivilce Tedavisinde Nasıl İşe Yarar ?

Aspirin, sivilce ile mücadeleye yardımcı olan salisilik asit içerir. Ayrıca, aspirin, anti-inflamatuar bir ilaçtır ve sivilce sorunlarınızı azaltmak için mükemmel bir çözümdür.Akne nedir?  Akne, siyah nokta, beyaz nokta, sivilce ve yara izi anlamına gelir. Akne’nin varlığı, kişiliğiniz üzerinde ciddi bir olumsuz etki yaratabilir, güveninizi bozabilir ve moralinizi azaltabilir.Cildinize aspirin uygulamak, yüzdeki sivilceleri, yara izlerini ve kızarıklıkları azaltır. Kullanmaya başlamak için daha fazla nedene ihtiyacınız mı var? Tezgah üzerinde kolayca kullanılabilir ve pahalı değildir.Aspirin eğlencelidir, Evet, eğlencelidir. Cildinize göre çeşitli malzemelerle birleştirdiğinizde ek faydalar (pürüzsüz ve yumuşak cilt) sağlar.

Sivilce tedavisinde kullanabileceğiniz Aspirin Yüz Maskelerine Göz Atmadan Geçmeyin

Sivilce Tedavisi İçin Aspirin Yüz Maskeleri

 • Aspirin Maksesi
 • Aspirin ve Limon Suyu
 • Aspirin ve Bal
 • Soda ve Aspirin Pişirme
 • Diş macunu ve aspirin
 • Hidrojen Peroksit ve Aspirin
 • Yoğurt ve aspirin

1. Sivilce Tedavisi İçin Aspirin Maskesi

Malzemeler

 • 5 veya 6 aspirin tableti
 • Biraz su
 • Elma sirkesi

Hazırlanışı

Birkaç damla su ile toz haline getirdiğiniz aspirinleri karıştırın. Su yerine elma sirkesi de kullanabilirsiniz. Eğer cildinizde tahriş olan bölümler var ise yatıştırıcı bir etkisi olacaktır. Ayrıca gözeneklerinizi de temizleyecektir.

Aspirin tabletlerini parmaklarınızla alabileceğiniz kümeler gibi oluncaya kadar su ekleyin.

Karma cildiniz varsa, yumurta akı ekleyin. Kuru ciltler için zeytinyağı ekleyin. Aspirin karışımını yüzünüze sürün ve göz çevresinden kaçının. Maskenin yüzünüzde 15 dakika kalması gerekir. 15 dakika beklettikten sonra ıslak ve yumuşak bir bez ile yüzünüzü temizleyebilirsiniz.

Aspirin maskesinin sadece bir uygulamasıyla, cildinizi daha pürüzsüz ve yumuşak hissedersiniz. Sivilcenin şiddetli bir şekilde azaldığını görmek için maskeyi haftada bir kez kullanın.

2. Sivilce Tedavisi İçin Aspirin ve Limon Suyu

Malzemeler

 • 1 çay kaşığı limon suyu
 • 1 çay kaşığı lor
 • 5-6 Aspirinler

Hazırlanışı

 Aspirinleri ezin ve limon suyu içerisine gevrek bir kıvama gelene kadar emdirin. Cildiniz güneşte hasar görürse, limon suyu sizin için mükemmel çalışır. Güneş hasarını en aza indirir ve cildinizin serbest radikallerinin oksidasyon sürecini yavaşlatır.

Limon suyu eşit olmayan cilt tonunuzu bile hafifletir ve pürüzsüzleştirir.

Karışımı yüz ve boynunuzda etkilenen bölümlere uygulayın. 20 dakika boyunca bekletin. Daha sonra soğuk su ile yıkayın. Cildinizi iyileştirmek için maskeyi haftada iki kez uygulayın.

3. Sivilce Tedavisi İçin Aspirin ve Bal

Malzemeler

 • Organik Bal 1 çay kaşığı
 • 5-6 Aspirin Tabletleri
 • Badem yağı

Hazırlanışı

Aspirin tabletlerini toz haline getirin ve su ile kıvam vermek için karıştırın. Bu macuna organik bal ekleyin ve iyice karıştırın. Birkaç damla badem yağı ekleyin.

Bal sivilce ile savaşmak ve cildinizi beslemek için mükemmeldir. Antibakteriyeldir ve cilt üzerindeki çatlakları azaltır. Yüz maksesi kuru ciltler için iyi çalışır. Nemlendirici özelliği yüksektir ve cildinizi besler.

Maskeyi yüzünüze sürün ve 15 dakika boyunca açık tutun. Yüz Maskesini ılık suyla yıkayın.

4. Sivilce Tedavisi İçin Pişirme Soda ve Aspirin

Malzemeler

 • 6-12 Aspirin
 • 1 çay kaşığı kabartma tozu
 • 1 bardak su

Hazırlanışı

Bir kase alın ve aspirinleri kaşığınızın arkası ile toz haline getirin. Kabartma tozunu su ile karıştırın.

Aspirini, yüzünüze pamuklu ped ile yapıştırın ve 10 dakika bekletin. Bundan sonra yüzünüzü kabartma tozu ile temizleyin ve son olarak soğuk suyla yıkayın. Haftada iki kez bu işlemi takip edin.

Maske cildinizi temizler ve nemlendirir. Bir antibakteriyel ajan gibi davranır ve cildinizi canlandırır. Kabartma tozu mükemmel bir doğal ovma maddesidir.

5. Sivilce Tedavisi İçin Diş Macunu ve Aspirin

Malzemeler

 • 5-6 Aspirinler
 • Diş macunu

Hazırlanışı

Bir organik diş macunu seçin ve bir tabağın içine bir dolgusu sıkın. Aspirinleri ezin ve toz kıvama gelene kadar karıştırın. Diş macununu aspirin macunu ile iyice karıştırın.

Karışımı yüzünüzdeki sivilcelere uygulayın ve 15 dakika bekletin. Bundan sonra ıslak bir bezle hafifçe silin.

Diş macunu sivilcelerinizi kurutur ve beraberinde gelen tahrişleri rahatlatır. Hatta anti-bakteriyeldir.

6. Sivilce Tedavisi İçin Hidrojen Peroksit ve Aspirin

Malzemeler
5-6 Aspirin Tabletleri
Hidrojen peroksit
Aloe Vera Jel

Hazırlanışı

Aspirin tabletlerini bir kaşık arkasıyla ezin ve birkaç damla su ekleyerek onları grenli ve ıslak bir madde haline getirin. Bir kenara bırakın. Şimdi, aloe vera yaprağı alın ve jelini toplayın ve bir kenara bırakın.

Aspirin macununu alın ve içine biraz hidrojen peroksit damlası ekleyin. İyice karıştırın. Karışımı yüzünüze pamuklu ped ile uygulayın. Kurumaya bırakın ve soğuk su ile yıkayana kadar bekletin. Sonra aloe vera jeli yüzünüze sürün ve kuruyana kadar bekletin ve sonra yıkayın.

Hidrojen peroksit yüzünüzdeki yağı emer ve sivilce ve beyaz noktaları kurutur. Maskeyi çıkardıktan sonra aloe vera uygulamak kaybolan nemi telafi eder.

7. Sivilce Tedavisi İçin Yoğurt ve Aspirin

Malzemeler

 • 1 çay kaşığı yoğurt
 • 5-6 Aspirinler

Hazırlanışı

Aspirin tabletlerini ezin ve birkaç damla su ilave ederek bir macun yapın. Doku grenli ve ıslak olmalıdır. Karışıma yoğurt ekleyin ve iyice karıştırın.

Maskeyi yüzünüze uygulayın ve 20 dakika bekletin. Soğuk su ile yıkayın. Yoğurt, yatıştırıcı ve iyileştiricidir. Güneş yanığına karşı savaşmaya yardımcı olur ve aynı zamanda cilt tonunuzu aydınlatır ve pürüzsüzleştirir.

Şimdi, sivilce tedavisi için aspirin hakkında bazı ortak sorulara cevap verelim.

Okuyucuların Soruları İçin Uzmanın Yanıtları

Yüzde aspirin kullanmanın herhangi bir yan etkisi var mı?

Evet, aspirin uygun şekilde kullanmazsanız yüzün şişmesine neden olabilir. 16 yaşın altındaysanız, hamile kalıyorsanız, emziriyorsanız, yüksek miktarda alkol tüketiyorsanız veya herhangi bir cilt alerjisi varsa kaçının. Aksi halde, yüzünüzde aspirin uygulanmadan önce bir  cilt testi almak daha iyi olur.

Aspirin yüz maskelerini ne sıklıkla kullanırım?

Cilt tipinize ve düzeltmeye çalıştığınız soruna bağlı olarak günde bir veya iki kez bir aspirin yüz maskesi uygulayın.

Sivilce bir tehdittir ve savaşmak için başka etkili bir yöntem biliyorsanız, emin olmalısınız. Aspirin güvenli, kolayca kullanılabilirdir. Öyleyse, neden yukarıda bahsedilen yüz maskelerini denemiyorsunuz ve aşağıdaki yorum bölümünde sizin için nasıl çalıştıklarını bize anlatmıyorsunuz.