Siyah Nokta Bandı İşe Yarıyor Mu, Fiyatı Cilt Bakımı

siyah nokta bandı

Siyah nokta bandı kullanımı gün geçtikçe artmaktadır. Özellikle fiyatının uygun olması ve kullanımının kolay olması siyah nokta bandı için ilgi artmasının sebebi olabilir. Market ya da kozmetik mağaza reyonlarında siyah nokta bandı görenlerin sıklıkla merak ettiği bir soru var. Bu makale ile ona cevap vermeye çalışıyoruz. Malum soru ;

Siyah nokta bandı işe yarıyor mu?

Siyah nokta bandı bir iş yapıyor, ancak sizin istediğiniz nedir onu bilmek gerekir. Çünkü siyah nokta bandı burnunuzda var olan siyah noktaların temizlenmesini sağlar. Siyah nokta oluşumunu önlemez, siyah nokta bandı ile temizlenen gözenekleri cilt bakım ürünleri ile sıkılaştırmalı ve yeni siyah noktaların oluşmasını engellemek için temizleyiciler uygulamalısınız. Siyah nokta bandı işe yarıyor mu sorusunun cevabı; var olan siyah noktaları temizlemek ise cevabımız “evet”, siyah noktalardan tamamen kurtulmak ise cevabımız “hayır”..Daha net anlatırsak elinizle tek tek siyah noktaları sıkmak ile siyah nokta bandı kullanmak aynı şeydir.

Siyah nokta bandı ile siyah noktalarınızı temizlediniz, bundan sonrası için Burun Üstündeki Siyah Noktalar Nasıl Oluşur, Nasıl Geçer başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Siyah nokta bandı nasıl çalışır

Siyah nokta bandı, aslında normal bir bant işlevi görür. Siyah nokta üzerine yerleştirirsiniz, cilt üzerine yapışır, çektiğinizde cilt derisi üzerindeki ve gözeneklerdeki tıkanmaları temizler. Siyah nokta bandı ile gözeneklerin daralması da söz konusu olabilir ancak kesinlikle uzun vadeli bir çözüm değildir. Akşam taktınız, sabah çıkardınız. O gün akşamına kadar cilt bakımı yapmazsanız tekrar o gözenekler yağ ve kir ile dolacaktır. Siyah nokta temizleme için en iyi ürünler listesine ulaşmak için tıklayınız.

Siyah nokta bandı fiyatı ne kadar?

Siyah nokta bandı fiyatı, markasına göre satıldığı yere göre değişkenlikler gösteriyor. Siyah nokta bandı fiyatı ortalama ise 7 ila 15 lira arasında değişiyor. Bim de satılan Rituel de Beaute marka ürün ise sadece 4,95 tl.

Siyah nokta bandı Bim de satılıyor mu?

Siyah nokta bandı reçetesiz satılan bir ürün olduğundan internet ortamında ve Bim de bulabilirsiniz. Ulaşımı kolay, kullanım amacı dar ve uygun fiyatlı bu ürün kısa vadeli çözümler sunarken uzun vadede işe yaramaz.

Siyah nokta bandı kullanırken dikkat edilmesi gerekenler

  • Siyah nokta bandı, burun, alın,çene için kullanılır.
  • Siyah nokta bandı, sivilce, akne, güneş yanığı bulunan cilde uygulanması tavsiye edilmez.
  • Siyah nokta bandı, sivilce ve akne tedavisi gördüyseniz kullanmadan önce doktorunuza danışın.
  • Siyah nokta bandı, maske ve bantlara karşı aşırı hassas bir cildiniz varsa kullanım öncesi doktorunuza danışın.
  • Siyah nokta bandı, Haftada 2 defadan fazla kullanılması tavsiye edilmez.

Siyah nokta bandı zararları nelerdir?

Siyah nokta bandı zararları

  • Siyah nokta bandı cildin kendi dokusuna zarar verebilir ki bu göz ardı edilemeyecek kadar ciddi bir durum. Dolayısıyla bu siyah nokta bandını ne kadar az kullansanız o kadar iyi.
  • Siyah nokta bandı özellikle burun kenarlarında olan ve neredeyse hiç kimsenin fark edemeyeceği kadar zayıf olan tüyleri de çekiyor. Bu çekilen kılların yerine de daha güçlüsü gelir. Bu durum burun bandı kullanımını zorlaştıran bir gerçek.

Siyah nokta bandı gözenekleri genişletiyor. Siyah noktaları çekiyor ama gözenek boş kaldığında da hoş bir görünüm oluşmuyor. Siyah nokta bandı ardından mutlaka gözenek sıkılaştırıcı yüz maskesi uygulamalısınız.

Siyah nokta bandı işe yarıyor mu,  siyah nokta bandı fiyatı ne kadar, siyah nokta bandı Bim de satılıyor mu, siyah nokta bandı zararları nelerdir sorularının cevaplarını vermeye çalıştık. Umarım faydalı olur, kullananlar fikirlerini bizimle yorum bölümünden paylaşabilirler. Esen kalın