Stafine Krem Nedir, Ne İçin Kullanılır, Yan Etkileri

stafine krem

Stafine krem bakteri kaynaklı enfeksiyon oluşumunu önleyen, sivilce, egzama, sedef gibi hastalıkların tedavisinde doktorların önerdiği kremdir. Stafine krem egzama oluşumunu önler, var olan egzama belirtilerinin yaşattığı acı ve kaşıntıyı azaltır. Stafine krem sivilce için de iltihap yok edici özelliğini kullanır ve sivilceleri kurutur. Cilt problemleri konusunda başarılı bir krem olan Stafine ile ilgili nedir, ne için kullanılır, nasıl kullanılır ve yan etkileri nelerdir sorularının cevaplarını bu makale ile sizlere sunuyoruz. Haydi Stafine krem nedir sorusunun cevabı ile başlayalım.

Stafine Krem Nedir

Stafine krem ya da stafine cort krem içeriğinde etken madde olarak fusidik asit ve hidrokortizon içerir. Krem 30 g’lık tüp içeren kutularda satışta bulunmaktadır. İçeriğindeki fusidik asit sayesinde bakteri kaynaklı enfeksiyonları önler, Hidrokortizon asetat ile de iltihap ve kaşıntıyı giderir.

Stafine Krem Ne İçin Kullanılır

Stafine krem cilt ve deri hastalıkları tedavisi için kullanılır. Egzama, sedef, dermatit  hastalıkların semptomlarından enflamasyon, kızarıklık, kabuklaşmış yara ve kaşıntı tedavisine iyi gelir. İltihap yok edici özelliği nedeniyle Stafine cort krem sivilce tedavisinde de etkili bir kremdir. Sivilcelerin içerisinde yer alan iltihabı yok eder ve sivilceleri kurutur. İçeriğinde bulunan antibakteriyel özelliğe sahip fusidik asit bir antibiyotiktir. Mikroorganizma üzerinde oluşan bakterileri tahrip eder ve çoğalmalarına engel olur.

Stafine krem ne için kullanılır maddeler halinde sıralarsak ;

*Stafine krem Sivilce ve iltihaplı sivilce tedavisi için kullanılır.
*Stafine krem Dolama diğer adı ile parmak iltihabı tedavisi için kullanılır.
*Stafine krem Yanık tedavisi için kullanılır.
*Stafine krem egzama, sedef gibi hastalıkların tedavisinde kullanılır.
*Enfeksiyonlu yaraların iyileşmesi için kullanılır.
*Kıl kökü enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılır.
*Ergenlik döneminde görülen iltihaplı sivilce tedavisinde ve bulaşıcı cilt hastalıklarının önlenmesi için kullanılır.

Stafine krem nedir, ne için kullanılır sorularının ardından sıra geldi Stafine cort krem nasıl kullanılır sorusunun cevabını vermeye..

Stafine Krem Nasıl Kullanılır

Doktorunuzun önerdiği şekilde kullanmaya dikkat etmelisiniz. Hiçbir ilacı doktor tavsiyesi olmadan kafanıza göre kullanmayın. Stafine krem içerisinde yer alan etken ve yardımcı maddelere karşı alerjiniz varsa kremi kullanmayın. Stafine kremi kullanmadan önce mutlaka prospektüs bilgilerini okuyarak en güncel bilgileri öğrenin. Bunlarla ilgili bir problem yoksa ve doktorunuz ayrıca bir kullanım dozu belirtmediyse stafine krem günde 2 – 3 kez kullanılması önerilir. Nasıl kullanılır;

Krem sürülmeden önce sürülecek bölge temizlenir. Krem ince bir tabaka halinde bastırmadan ovalayarak sürülür. Yara yada yanık için kullanıyorsanız krem sürüldükten sonra üzeri gazlı bez ile kapatılır. Sivilce ya da cilt rahatsızlıkları için sürülecekse bastırmadan, ovalayarak ince tabaka halinde hafifçe sürülmelidir.

Stafine Krem Yan Etkileri

Stafine kremin yan etkileri de her ilaç gibi bulunmaktadır. Yan etkiler genelde alerji durumunda ve yanlış kullanım ile görülmektedir. Aşağıdaki Stafine krem yan etkilerinden herhangi birine rastlarsanız mutlaka kremi kullanmayı bırakın ve doktorunuza görünün.

Stafine krem yan etkileri;

*Eller, ayaklar, bilekler, yüz, dudakların sişmesi
*Ağız veya boğazın yutmayı veya nefes almayı zorlaştıracak şekilde şişmesi
*Deride kızarıklık, kasıntı, döküntülerin ortaya çıkması,
*Alerjik dermatit, depigmentasyon
*Hafif batma hissi ve irritasyon

Liste dışında da olağan dışı bir durum oluşursa mutlaka doktorunuza bildirmelisiniz.

Stafine Krem İle lgili Bilinmesi Gerekenler

*Stafine krem kortizon içeren bir kremdir. Antibiyotik özelliği bulunması nedeniyle dikkatli kullanılmalıdır.
*Stafine krem yüze rahatlıkla sürülebilir bir kremdir.
*Stafine krem bebeklerde kullanılmaması gereken bir kremdir. Ciddi yan etkilere neden olabilir.
*Stafine krem sivilce tedavisi için etkili bir kremdir. Ergenlik döneminde sıkça görüle rahatsız edici iltihaplı sivilceler için etkisini ispatlamış bir kremdir.
*Stafine krem göz ve göz çevresine sürülmemesi gereken bir kremdir. Göz ile temas ederse hemen bol su ile güzelce temizlenmelidir.
* Stafine krem yanık ve güneş yanıkları tedavisinde etkili bir kremdir. Yanıkların ve güneş yanıklarının iyileşmesine yardımcı olur.
*Stafine krem hamilelikte ve emzirme döneminde kullanılabilir bir krem olsa da doktor önerisi olmadan asla kullanmayınız. Özellikle emzirme döneminde uzun süreli kullanım bebeğe zarar verebilir. Emziren annelerin emzirme sonrası kullanması daha doğru olacaktır.
*Stafine krem uçuk tedavisi için kullanılabilir ancak ağız ve dudak çevresinde oluşan uçuklar için asla kullanılmamalıdır.
*Stafine krem prospektüs bilgilerini kremi kullanmadan önce mutlaka okumanız önerilir. En güncel uyarılar ve direktifler kremin prospektüs içerisinde yer almaktadır.
*Stafine krem kullananlar genelde kremin kullanımı ile ilgili olumlu yorumlarda bulunmaktadır. Her krem kişiden kişiye farklı sonuçlar verebilir. En iyi sonucu görmek için stafine krem kullananlara kulağınızı tıkayın ve kremi doktorunuzdan talep edin. Doktorunuzun uygun görmesi durumunda krem kullananlardan biri olarak yorumlarınızı bizimle paylaşın.
*Stafine krem fiyatı 9,62 Tldir ve bu krem reçete ile satılır.

Makalemiz ile sizlere sivilce, yanık, egzema, sedef gibi cilt problemleri için kullanılan Stafine krem hakkında bilgiler sunduk. Umarım işinize yarar. Esen kalın..

Stafine Krem Benzeri Kremler ile ilgili yazılarımız;