Sudocrem Nedir, Sudocrem Faydaları, Fiyatı

sudocrem

Sudocrem bir pişik kremi olarak bilinse de farklı alanlarda da kullanılan bir üründür. Sudocrem kullanım alanları ; Egzama, güneş yanıkları, ufak kesikler, sivilce tedavisidir. Kullanımı günden güne artan bu ürünün cilt tedavisinde faydaları oldukça çoktur. İrlanda da üretilen bebek pişik kremi olarak bilinen Sudocrem tam tamına 80 yıldır bebek pişiklerinde tedavi amaçlı kullanılır. Koruyucu bir tabaka oluşturarak bebeklerde idrarın cilt ile temasını kesip böylelikle pişik önlenir. Sudocrem in içerisinde bulunan çinko oksit, benzil, B bulunur. İlk olarak 1931 yılında üretilen Sudocrem içeriği hiç değişmeden kullanılan tek kremdir. Sudocrem ufak yaraların tedavisinde, sivilce tedavisinde, güneş yanıkları ve cilt lekelerinin tedavisindeegzamada, bebeklerde pişik tedavisinde kullanılır. Sudocrem cildi beyazlattığı için gündüz kullanılması pek tavsiye edilmez.

Bu makalemiz ile sizlere Sudocrem hakkında bilgiler sunacağız. Sudocrem nedir, faydaları nelerdir, nasıl kullanılırfiyatı ve Sudocrem yan etkileri nelerdir sorularının cevaplarını bulacaksınız. Yazımızı okumaya devam edin.

Sudocrem Faydaları

Sudocrem faydalarını madde madde sıralayalım;

 • Sudocrem cildi korur. Cilde koruyucu bir katman oluşturur,
 • Tahriş olmuş cildi yeniler,
 • İltihaplı sivilceleri geçirir,
 • Akneleri kurutarak yok eder,
 • Cilt rengini açarak cildi beyazlatır,
 • Cildin yağ dengesini sağlar,
 • Ağda sonrası oluşan kızarıklıkları yok eder,
 • Yazın güneşin oluşturduğu kızarıklıkları ve güneş yanıklarının tedavisinde kullanılır,
 • Güneş yanıklarının ağrısını azaltır,
 • Egzama-sedef hastalığında tedavi amaçlı kullanılır,
 • Yatalak hastalarda yatak yaralarında etkilidir.

Sudocrem Nasıl Kullanılır

Sudocrem nasıl kullanılır sorusunun çeşitli cevapları var, seçin ve uygulayın yeter. Sudocrem uygularken yaptığımız en büyük hata gündüz uygulamaktır. Sudocrem gece sürülürse daha çabuk etki eder ve etkisi daha kısa sürede görülür. Ayrıca gündüz sürüldüğünde yüzümüzün bembeyaz olmasına sebep olabilir. Sudocrem yüze sürülürken hiç bir zaman cildin tamamına uygulanmaz. Ciltte sadece sorunlu bölgeye uygulanmalıdır. Yüze uygulanırken iyice yaydırılması ve cilde iyice emilimi sağlanmalıdır. Gece yatmadan önce cilde uygulanan sudocremi sabah uyandığımızda ılık su ile yıkamamız yeterli olacaktır.

Sudocrem cilde uygulanmadan önce cilt iyice temizlenmelidir. Cilt temizlendikten sonra sudocrem sorunlu bölgeye uygulanır. Çok bastırmadan cilt ovalanmalıdır. Ayrıca krem sorunlu bölgeye çok fazla uygulanırsa sivilce oranında artışa sebep olabilir bu sebeple az miktarda uygulanması gereklidir. Ciltte leke varsa sudocrem lekeli bölgeye az miktarda uygulanmalıdır. Masaj yaparak lekeli bölgeye yedirilen sudocrem ciltte kızarıklık, acı ve ağrı varsa onu da hafifleterek en aza indirebilir. Koruyucu bir tabaka haline gelen kremi her sürüşte bir miktar daha azaltarak uygulamalıyız. Koruyucu bir tabak oluşturan kremin etkileri hemen görülebilmektedir. Ayrıca sudocremle sivilce maskesi de yapılabilir.

Sudocrem Sivilce Maskeleri Tarifi

Sudocream maske : 1 çay kaşığı avakado yağı, 1 çay kaşığı sudocream, 1 çay kaşığı kayısı yağı.

Bütün malzemeleri bir kabın içerisinde karıştıralım. Temizlenmiş cildimize uygulayalım. Maske yüzümüzde 30 dakika kadar beklemelidir. Ardından ılık su yardımı ile yıkanmalıdır. Kısa sürede cildimizdeki değişimi hem kendimiz hem yakınlarımız fark edecektir. Bu karışımı haftada en az 1 kere uygulamalıyız.

Sudocrem ile birlikte yapılan maskeler :

 • 1 çay kaşığı badem yağı, 1 çay kaşığı bal, 1 miktar sudocreamle karıştırılıp cildimize uygulayabiliriz. Cildimizi bir tülbentle örterek 20 dakika karışımı cildimizde bekletelim ardından ılık su yardımı ile yıkayalım.
 • 1 tatlı kaşığı yoğurt, 1 çay kaşığı avakado yağı sudocreamle karıştırılarak cildimizde sorunlu bölgeye uygulanabilir. Bu maskeyi akşam yatmadan en az 2 saat önce yapmalıyız ki maskeyi cildimiz emebilsin ki çarşaf ve yastıklarımıza maske olduğu gibi geçmesin. Bu maskeyi haftada en fazla 3 defa uygulayabiliriz.
 • 1 çay kaşığı kayısı yağı, 1 çay kaşığı badem yağı ve sudocream karıştırılarak cildimizde lekeli olan
  bölgelere uygulanabilir. Ardından bir tülbent yardımı ile cildimiz kapatılabilir. Sabah uyandığımızda ılık
  su yardımı ile yıkamamız yeterli olacaktır.

Sudocrem Fiyatı

Sudocrem fiyatı 32,90 e-bebek.com

Sudocrem yan etkileri nelerdir

Kortizon içermeyen sudocrem yan etkileri olmayan bir kremdir. Bu krem her cilt tipine uygundur. Fakat çok kullanılırsa ciltte sivilcelenmeye sebep olabilir.

Sudocrem kullanan ünlüler kimlerdir?

Çağla Şikel, Demet Akalın, Demet Evgar, Ebru Akel ve daha birçok ünlünün sudocrem kullandıkları ortaya çıkmıştır.
Hem Türküye de hem de yurt dışında ünlülerin güzellik formüllerinden birisi olan sudocrem kimi zaman gözaltı morlukları için kullanılmış, kimi zaman güneş lekeleri için. Kimi zaman sivilceler için, kimi zaman da cilt lekelerinde çare olmuştur.

Sudocrem zararları nelerdir?

Peki, sudocremin zararları var mı diye soracak olursak; belli bir zararı olmamakla beraber çok kuru bir cilde sahipsek çok kullanımı önerilmemelidir. Çünkü ciltte tahrişe sebep olmakla beraber kuruluğu da arttırabilir.

Bu makale ile sizlere Sudocrem nedir, Sudocrem faydaları nelerdir, Sudocrem nasıl kullanılır, Sudocrem fiyatı, Sudocrem yan etkileri nelerdir sorularının cevaplarını vermeye çalıştık. Umarım faydalı olur. Yorumlarınızı bekliyoruz.

1 yorum

 1. Merhaba öncelikle yazınız çok iyi ellerinize sağlık,

  benimde kullanmış olduğum sudocrem gerçekten başarılı bir ürün, mutlaka doktor kontrolünde kullanılırsa sudocrem faydaları saymakla bitmez..

Yorumlar kapatıldı.