Tırnak İzi Nasıl Geçer? Yara İzi Geçiren Yöntemler

tırnak izi nasıl geçer

Tırnak izi olmasını istemediğimiz ama hayatımız boyunca da sıklıkla muhtemel karşılaştığımız cilt problemidir. Tırnak izi, çok derin ve büyük ebatlarda olmadığı sürece bazı yöntemlerle geçer, ancak derin ve yoğun problemlerde tıbbi destek gerekebilir.

Tatlı mı tatlı bir bebeği seviyordunuz ki birden oda sizi sevdi ancak küçük tırnakları yüzünüzde bir iz bıraktı; ya da arkadaşınızla şakalaşıyordunuz arkadaşınızın parmakları yüzünüzü çizdi ve bir iz bıraktı. Evet her anımızdan bir iz bırakmak isteriz ama yüzümüzde ya da cildimizin herhangi bir bölümünde olmasını istemeyiz.) Tırnak izi veya herhangi bir nedenle cildimizde oluşan yara olumsuz bir görüntü kaynağıdır ve ciddiye alınmalıdır. Bazen derin yaralar kalıcı bir tırnak izi bırakabilir. Bu makale ile tırnak izi nasıl geçer ve tırnak izlerini geçiren kremler hakkında bilgiler sunmaya çalışacağız. Öncelikle tırnak izlerini geçiren doğal yöntemler nelerdir anlatmaya başlayalım.

Tırnak İzi Geçiren Doğal Yöntemler Nelerdir?

*Limon Suyu ile tırnak izi geçer.

Mucizevi nimetlerden biri olan limonun birçok faydası bulunurken cilde faydalarından bir tanesi de tırnak izlerini geçirmesidir. Tırnak izlerini geçirmek için taze bir limonu ortadan ikiye ayırın ve sulu kısımlarını yara izi üzerine sürerek ovalayın. Limon suyu parlatıcı, renk açıcı özelliği sayesinde yara izlerini, tırnak izlerini azaltacaktır. 15 gün boyunca kullanım ile etkisini gösterecektir. Hassa bir cilt tipiniz varsa limon suyu ve gül suyunu eşit miktarda birleştirerek pamuk yardımıyla yara izleri üzerine sürebilirsiniz. Açık yaralara sürmeniz önerilmez. Limonun faydaları ile daha fazla bilgi için makalemize göz atabilirsiniz.

*Aloe Vera ile tırnak izi geçer.

Aloe veranın cilde faydalarını günümüzde bilmeyen kalmadı gibi hatta herkes balkonlarında veya evlerinde Aloe vera yetiştiriyor. Aloe vera yara geçirme konusunda da etkisini ispat etmiş bir bitkidir ki çoğu kozmetik ürününde etken madde olarak yer alır. Aloe vera antibakteriyel özelliği ile derin yara izlerini de geçirebilen bir bitkidir. Cildin onarılmasını sağlarken aynı zamanda yumuşatır. Aloe vera nasıl kullanılır derseniz makalemizi okuyabilirsiniz.

Hindistan cevizi yağı ile tırnak izi geçer.

Hindistan cevizi yağı cildimizdeki yaraları geçirmek için oldukça etkilidir, içerdiği E vitamini ile cildi besler ve cildin hasarlı hücrelerinin onarım sürecini hızlandırır. Serbest radikallerin cilde verdiği hasarı minimuma indirir. Tırnak izlerini geçirmek için yeterli olacak kadar hindistan cevizi yağını ısıtın, böylece biraz daha sıvı hale gelecektir. Isınmış olan yağı tırnak izi üzerine ovalayarak 5 ila 10 dakika arasında bir süre boyunca masaj yaparak yedirin. Cildin hindistan cevizi yağını emebilmesi için 1 saat boyunca bekleyin. Günde 2 kez bu yöntemi uygulayarak tırnak izlerinden kurtulabilirsiniz.Cildin yağı iyice emebilmesi için 1 saat bu şekilde kalmasına izin verin.

yara izi nasıl geçer

Tırnak izlerini geçiren yöntemler arasında sizlerle paylaştıklarımız basit ve kolayca bulabilecekleriniz. Devam edelim.

*Yara izleri nasıl geçer? detaylı öğrenmek için makalemize göz atın.

Zeytinyağı tırnak izi geçirmek için etkilidir.

Zeytinyağının cilde faydaları arasında besleyici olması en çok tercih edilme nedenidir. Son zamanlarda kozmetik alanında da popülerlik kazanan zeytinyağı tırnak izlerini geçirmek için kullanılır.

Kullanımı;

Tırnak izi üzerine sabah akşam zeytin yağını ovalayarak sürün. 15 dakika boyunca cildin iyice emmesini bekleyin ve yüzünüzü ılık su ile yıkayın. Bunu gün gün uygulayın ve tırnak izlerini yok etmek duygusunun tadını çıkarın.

Salatalık tırnak izi geçirmek için etkilidir.

Salatalık iltihap giderici özelliğe sahip olması nedeniyle cildin hasar onarım sürecini hızlandırır. Bu nedenle tırnak izlerini geçirmek için salatalık etkili bir yöntemdir.

Kullanımı;

Salatalığı dilimleyin ve buzdolabında soğutun. Soğuduktan sonra tırnak izi üzerine yerleştirin ve 30 dakika boyunca bu şekilde bekleyin. Düzenli olarak salatalık maskesini uygulayarak tırnak izlerini geçirebilirsiniz.

Karbonat ile tırnak izleri geçer.

Son zamanlarda popülerlik kazanan karbonat maskesinin cilde birçok faydası bulunur. Bu faydalardan bir tanesi de ciltteki tırnak izlerini geçirmesidir. Karbonat üzerine suyu ekleyin ve maske kıvamı alana dek karıştırın. Kıvam için su oranını ayarlamak size kalıyor. Maske hazır olduğunda tırnak üzeri üzerine sürün ve 15 dakika kurumasını bekleyin. Kuruma sonrası soğuk su ile durlayabilirsiniz. Yöntemden sonuç alana dek düzenli uygulamaya devam edin.

Tırnak izlerini geçiren kremler nelerdir?

Tırnak izlerini geçiren kremler reçeteli ya da reçetesiz satılan kremler olabilir. Mutlaka doktorunuzdan talep edin, uygun görmesi durumunda kullanın.

Contractubex cilt lekelerini geçirir.

Contractubex Jel çatlak kremi olarak bilinse de kullananlar tarafından yeni yaralar üzerinde etkili olduğu belirtilen bir kremdir. Yıllar önce olmuş yara izlerini, tırnak izlerini bile geçirdiği bilinen Contractubex jel çalışma yapısı deri üzerinde peeling etkisi yaparak soyma işlemi şeklindedir. Dikişli, dikişsiz yara izi tedavi sürecinde farklılıklar görünebilir. Etkili sonuç almak için 6 ay düzenli kullanılmalıdır. Tırnak izlerini ve derin yarar izlerini yok etmek için etkili Contractubex jel güneşli günlerde sürülmemesi gereken bir krem olduğundan gece yatmadan önce kullanabilirsiniz. Contrajtubex Jel hakkında detaylı bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz. Contraxtubex jel fiyatı 78 TL’dir ve reçetelidir.

Lekomed Krem tırnak izlerini geçirir.

Lekomed krem yaşlılık lekesi, sivilce lekesi, güneş lekesi, tırnak izi, yara izi hamilelik lekesi, genital bölge kararması ve koltuk altı kararması gibi aklınıza gelebilecek her türlü cilt sorunun da rahatlıkla kullanılabilir. Lekomed krem leke problemlerinin tedavisinde çok etkili bir kremdir. Sizi rahatsız eden en rahatsız edici lekeleri yok etmekte kullananlar tarafından başarılı olarak tanımlanmaktadır. Lekomed krem nedir, ne işe yarar, nasıl kullanılır merak ediyorsanız yazımızı okuyun.

Lekomed krem oldukça geniş bir alanda kullanılan bir üründür. Kullanım alanları :

  • Hamilelik lekeleri
  • Koltuk altı kararması
  • Güneş lekesi
  • Sivilce lekeleri
  • Genital bölge kararması
  • Ağda ve jilet kullanım sonrası kararmalar
  • Diz ve dirseklerde oluşan kararmalar
  • Güneş ile birlikte ortaya çıkan çiller konusunda
  • Solaryum ve lazer epilasyon sonucunda oluşan lekeler
  • Tırnak izi

Madecassol Krem

Madecassol krem yara ve yanık kremi olarak piyasada en çok bilinen kremdir. Doğal bir kremdir ve cilde karşı bir yan etkisi yoktur. Bu nedenle Madecassol krem doktorlar tarafından sıklıkla reçete edilir. Cilt yüzeyinde oluşan yara, yanık, cilt lekeleri, sivilce izleri, çatlaklar, tırnak izi tedavisinde Madecassol krem etkili bir kremdir. Madecassol kremi hamile bayanlar ve emziren annelerde yan etkisinin bulunmaması sebebi ile tercih ederler. Madecassol krem nedir, ne işe yarar deyatlı öğrenmek için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Expigment Krem tırnak izi geçirme konusunda etkili bir kremdir.

Expigment krem; yüzünüzde veya cildinizin herhangi bir yerinde, cilt lekesigüneş lekeleriçiller, tırnak izi vb. gibi cilt sorunlarından yakınıyorsanız bu krem cilt problemlerinin tedavisinde doktorların en sık önerdiği kremdir. Sivilce lekeleri gibi can sıkıcı cilt bozukluklarının tedavisinde çok etkili bir krem olarak öne çıkmaktadır. Expigment krem cildinizin herhangi bir yerinde, yüzünüzde, ayaklarınızda, bacaklarınızda, kollarınızda oluşan cilt lekelerini yok eder, tırnak izi, yara izi gibi oluşan sorunları ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Yazımızın devamını okumak için Expigment krem nedir, ne işe yarar linkini tıklayınız.

Makalemizini sonuna geldik. Tırnak izi nasıl geçer, doğal yöntemler nelerdir ve tırnak izi geçiren kremler hangileri sorularının cevaplarını vermeye çalıştık. Umarım faydalı olur. Esen kalın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın