Trosyd Pişik Kremi Nedir, Faydaları Nelerdir

trosyd pişik kremi

Trosyd Pişik Kremi

Pişik genç, yaşlı, çocuk tüm yaş gruplarında görülebilen bir cilt rahatsızlığıdır. Tabi ki pişik en çok yeni çocuk sahibi olanların ve hareketli işlerde çalışan yetişkinlerin çare aradığı bir rahatsızlık olarak daha çok ön plana çıkar. Dar ve hava almayan giysiler, aşırı terleme ve aşırı kilolar nedeniyle derinin birbirine sürtmesi yetişkinlerde pişik oluşmasına neden olur. Bebeklerde pişik oluşmasının nedeni ise dar, hava almayan giysiler ve bebeklerin bezlerinin zamanında değişmemesi sonucunda çiş ve kakanın içindeki asitlerin bebeğin hassas cildini aşındırmasıdır. Sıklıkla çocuk ve yetişkinlerde de hava almayan veya dar giysilerden kaynaklanan pişik oluşumuna iyi yıkanmayan ve temizlenmeyen bölgelerde mikroplar yüzünden pişik görülmektedir.

Pişik Nasıl Geçer ?

Pişik genel olarak hassas ciltlerde görülür ve en büyük sebebi dar ve hava almayan giysiler yüzünde cildin gözeneklerinin tıkanmasıdır. Pişik tedavisi için ilk olarak hassas bölgelerin temiz tutulması gerekir. Daha sonra cildinizi sıkmayan ve hava alan giysiler giymeniz pişik tedavisi için faydalı olacaktır. Bebeklerde pişik tedavisi için ise bebek bezinin devamlı değişmesi gerekmektedir. Bez çıkarıldıktan sonra cildi tahriş etmeyen ve alkol, paraben içermeyen bebek ıslak havluları veya nemli bir havluyla bebeğimizin hassas bölgesi zarar görmeyecek şekilde silinmelidir. Yeni bez giydirilerek bebeğin hassas cildi hasar görmeden değişim tamamlanmalıdır.Yeni takılan bez de bebeğin cildini sıkmamalıdır.

İşte bu makale ile sizlerin bu derdinize deva olabilecek bir pişik kremi olan Trosyd krem nedir ve nasıl kullanılır hakkında bilgiler sunacağız. Siz de doktorunuzdan Trosyd pişik kremi talep edebilir ve doktorunuzun uygun görmesi durumunda kullanabilirsiniz. Doktor bilgisi ve onayı olmadan reçete ile satılan ilaç veya kremleri asla kullanmayınız. Şimdi ilk soru Trosyd deri kremi nedir cevabını verelim.

Trosyd Deri Kremi

Trosyd krem mantar hastalıklarına karşı etkili antifungal adı verilen ilaç grubundadır. Trosyd krem genel olarak pişik ve mantar sorununa iyi gelir. Trosyd kremi özellikle vajinal bölgede, ayak bölgesinde oluşan mantarlarda oldukça etki bir kremdir. Trosyd mantar kremi içeriğinde bulun antiokonazol etken maddesi sayesinde mantar ve pişik sorunlarında hızlı bir rahatlama sağlar. Doktorların hastalarına sıkça önerdiği trosyd deri kremi neredeyse her er evde bulunan bir kremdir.

Trosyd Krem Ne için Kullanılır?

Trosyd kremmantarların sebep olduğu deri enfeksiyonlarının tedavisinde, çocuk bezinden yada yeterli temizliğin sağlanmaması sebebiyle çocuklarda oluşan pişiklerinin tedavisinde ve duyarlı gram-pozitif bakterilerin sebep olduğu rahatsızlıkları tedavi etmek için kullanılır.
Trosyd mantar kremi, ayaklarda görülen mantar (tinea pedis), gövde, kol, bacak ve kasıkların mantar infeksiyonu (tinea kruris/ korporis), deri yüzeyi mantarı (tinea versicolor) ve tırnak mantarı (tinea unguium) gibi enfeksiyonlar tedavisine iyi gelmektedir.

trosyd mantar kremi

Trosyd Krem Nasıl Kullanılır?

Trosyd mantar kremi adı üzerinde vücutta oluşan mantar ve pişik tedavileri için kullanılır. Vajinada oluşan mantar sorunu için de etkili bir kremdir. Vajinada oluşan mantar cinsel ilişki anında bulaşacağı için çiftlerin ikisi de kremi kullanmalıdırü. Trosyd krem mantar ve pişik sorunu için temizlenen sorunlu bölgeye ince bir tabaka halinde sürülerek kullanılır.

Trosyd Krem Yan Etkileri

Her krem ve ilacın olduğu gibi trosyd kremin yan etkileri de bulunmaktadır. Beklenmeyen yan etkiler ile karşılaşırsanız ve kısa sürede geçmez ise mutlaka kullanımı durdurun doktorunuza görünün.

Trosyd pişik kremi yan etkileri ;

  • Kaşıntı ve kurdeşen
  • Dilde boğazlarda ve dudaklarda şişlik sorunu
  • Cilt tahrişi ve kuruluk
  • Karın ağrısı ve nefes almada zorluk

Yan etkiler görüldüğünde kullanımı bırakın ve mutlaka doktora görünün.

Trosyd Krem Kullanıcı Yorumları

Trosyd krem kullananların yaptığı yorumlar genellikle olumlu olsa da her ilaç kişilere ve hastalığın boyutlarına göre etkisini farklı gösterebilir. Trosyd krem kullananlar ne derse desin sizler doktorunuza danışmadan hiçbir ilacı kullanmayın.

Trosyd Krem Muadili

Mantar kremi olarak Trosyd krem muadili Ketoral ve travazol krem olarak sayılabilir. Pişik kremi olarak Trosyd krem muadili bepanthol ve desitin sayılabilir.

Trosyd Krem Fiyatı

Dermo-trosyd krem fiyatı 9 -10 tl arasında değişmektedir ve Her eczaneden kolayca tedarik edilebilir.

Trosyd Krem kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler 

  • Eğer daha önce mantar hastalıklarının tedavisinde kullanılan imidazol grubu ilaçlara veya deri preparatlarındaki diğer maddelere karşı aşırı hassasiyetiniz varsa doktor onayı olmadan kullanmayınız.
  • Trosyd pişik kremini bir mantar veya tedavisi zorlaşmış çocuk bezi pişiklerinin tedavisinde kullanıyorsanız, doktor önerisi ve dozaj ayarlaması gerekmektedir.
  • TROSYD mantar kremi haricen kullanıldığı için yemeklerle kullanımının bir yan etki oluşturması beklenmez.
  • Hamile iseniz, ilacın kullanılıp kullanılmayacağını doktorunuz karar vermelidir ve eğer tedaviniz sırasında hamile olduğunuzu fark ettiyseniz hemen doktorunuza bilgi vermeniz gerekir.

Trosyd pişik kremi ile ilgili tüm bilgileri içeren makalemizin sonuna geldik. Umarım faydalı olur. Esen kalın..

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın