30 Temmuz 2017 Pazar

Gülmek Garantili Fıkralar
Temel Üniversitede

 Temel üniversitede final imtihanlarına girmiş, daha sonuçlar açıklanmadan memleketine dönmeye karar vermiş. Arkadaşına da sıkı sıkı tembih etmiş:
 - Sonuçlar açıklanınca bana telefon et. Kaç dersten kaldıysam bana söylersin. Aman ha dikkat et, şayet telefona annem çıkarsa şifreli konuş. Eğer bir zayıfım olursa anneme 'Muhammet 1'in Temel'e selamı var', dersin. İki zayıfım olursa 'Muhammet 2' nin Temel'e selamı var' der, telefonu kapatırsın.
 Sınav sonuçları açıklanmış. Arkadaşı telefon açmış. Tesadüf bu ya, telefona Temel'in annesi çıkmış. Arkadaşı, Temel'in evde olmadığını öğrenince annesine selamı iletmiş:
- Ümmet-i Muhammedin Temel'e selamı var.

 :)))))Güzelim Balım  Ruhum

                  Ahmet Bey 97'sinde. Hüseyin Bey ise 92'sine erişmiş. Yıllardır dostlukları devam etmekte. Bir gün Ahmet Bey Hüseyin Bey'in evinde yemeğe davet edilmiş. Dikkatini çekmiş, Hüseyin Bey karısına hitap ederken "gülüm", "hayatim", "balım", "tatlım', "şekerim", "sevgilim", "rûhum", gibi laflar kullanıyor. Bir ara karısı mutfaktayken yine, "bir tanem, nerelerdesin, yemeğin soğuyacak" demiş.
Ahmet Bey dayanamamış: -Yahu dikkat ediyorum, karına ne iltifatlı laflar ediyorsun... ballar, şekerler... Bunca seneden sonra olacak şey değil, bravo sana, demiş.
Hüseyin Bey şöyle bir arkasını dönüp karısının hâlâ mutfakta olduğundan emin olduktan sonra:
 -Sorma birader demiş. Ne balı şekeri, 10 yıl oluyor bizim hâtunun adını unuttum. Bir türlü çıkaramıyorum..

:))))))BİR KEDİ DAHA

 Akıl hastanesinden kaçan iki deli, karşıdan gelen bekçiyi görünce iri gövdeli bir çınarın arkasına saklandılar.Bekçi,onların ayak seslerini işitmişti.Sordu:
 - Kim o?
 İçlerinden biri kedi gibi miyavladı. Bu başarılı miyavlamadan sonra bekçi yürüyüp gidiyordu ki,delilerin ayakları altındaki yapraklar hışırdadı.Bekçi geri dönüp yine seslendi:
 - Kim var orada? İkinci deli cevap verdi:
 - Bir kedi daha.

:)))


http://www.gencgelisim.com sitesinden alıntıladığımız fıkralar için teşekkür ederiz.

Paylaş

Benzer Yayınlar

Gülmek Garantili Fıkralar
4/ 5
Oleh

Abone Olun!

Yazımı Beğendiniz mi? Abone Olun Yayınları Kaçırmayın.