5 Eylül 2017 Salı

Dünyadaki En Popüler 20 Festival - Güncel Konular

Dünyadaki En Popüler 20 Festival

Güncel Konular, Dünyadaki 20 Festival, Güncel Bilgiler, Festivaller

EKİM FESTİVALİ ALMANYA


Eylül ayının sonundan Ekim ayının ilk hafta sonuna kadar her yıl Almanya'nın Münih kentinde düzenlenen 16-18 günlük bir festivaldir. Almanya'nın en ünlü olaylarından biri ve her yıl 5 milyondan fazla insan katılan dünyanın en büyük fuarı. Oktoberfest, Bavyera kültürünün önemli bir parçası. Münih etkinliğinden sonra dünya çapındaki diğer şehirler de Oktoberfest kutlamaları düzenliyor.
LENT İN İLK GÜNÜ FESTİVALİ AMERİKA

Louis Orleans'taki ve New Orleans'taki Mardi Gras (Salı), Lent'in Hıristiyan olduğu ilk günün başlangıcına hazırlanan kökleri olan New Orleans Carnival sezonu, onikinci geceden sonra başlamak üzere, dünya çapında tanınmış bir Karnaval kutlamasıdır. , Epiphany'de (6 Ocak) geçit törenleri, toplar (bazıları topları maskeledi) ve kek pasta partileri ".
Güncel Konular, Dünyadaki 20 Festival, Güncel Bilgiler, Festivaller

Güncel Konular, Dünyadaki 20 Festival, Güncel Bilgiler, Festivaller

COACHELLA VALLEY MÜZİK VE SANAT FESTİVALİ - AMERİKA

Yaygın olarak Coachella veya Coachella Festivali olarak bilinir, Goldenvoice tarafından organize edilen ve AEG Live'ın bir yan kuruluşu olan ve üç günlük (bir ya da iki günlük) yıllık müzik ve sanat festivalidir. Kaliforniya Indio'daki Empire Polo Fields, Inland Empire'daki Coachella Vadisi'nde yer alıyor.Bu etkinlik, alternatif rock, hip hop ve elektronik müzik gibi birçok müzik çeşidine sahiptir. Aynı zamanda festivalde heykeltraşçılık gibi sanatlarda yer alıyor

                                       

Güncel Konular, Dünyadaki 20 Festival, Güncel Bilgiler, Festivaller

GLASTONBURY FESTİVALİ  İNGİLTERE

Genellikle Glastonbury veya Glasto olarak kısaltılan Çağdaş Sahne Sanatlarının yer aldığı Glastonbury Festivali, dünyanın en büyük yeşil alan açık hava müzik ve gösteri sanatları festivalidir. Festival çağdaş müziği ile en iyi biliniyor ancak aynı zamanda dans, komedi, tiyatro, sirk, kabare ve birçok başka sanat da bulunuyor. Festivalin kapalı alanı, 2005 yılında 900 dönümlük (3.6 km²) üzerinde, 385'in üzerinde canlı performans gösterdi ve yaklaşık 150.000 kişi katıldı. "


Güncel Konular, Dünyadaki 20 Festival, Güncel Bilgiler, Festivaller

BURNİNG MAN FESTİVALİ NEVADA

Burning Man, Nevada'nın kuzeyindeki Black Rock Çölü'nde ABD'de düzenlenen yıllık bir etkinliktir. Olay Pazartesi günü başlıyor ve Amerikan İşçi Bayramı tatili gününde sona eriyor. Adını, cumartesi akşamı büyük bir ahşap heykelin ritüel yanığından alıyor. Olay birçok katılımcı tarafından topluluktaki bir deney, radikal kendini ifade etme ve radikal kendine güven olarak tanımlandı. "


Güncel Konular, Dünyadaki 20 Festival, Güncel Bilgiler, Festivaller

RİO FESTİVALİ BREZİLYA

Rio de Janeiro'daki Karnaval, her yıl Lent önce düzenlenen ve dünyanın en büyük karnavalını günde iki milyon kişi ile sokaklarda gören dünyaca ünlü bir festivaldir. Rio'nun ilk festivalleri 1723 yılına dayanıyor.

AZİZ PATRİCK GÜNÜ İRLANDA

Aziz Patrick Günü veya Saint Patrick Şöleni (İrlandalı: Lá Fhéile Pádraig, "Patrick Festivali Günü"), 17 Mart'ta kutlanan kültürel ve dini bir bayramdır. Aziz Patrick'i (MS 387-461) kutluyor: İrlanda'nın koruyucu azizleri arasında en yaygın olarak tanınan ve İrlanda'da Hıristiyanlığın gelişini anıyor. Katolik Kilisesi, Anglikan Komünyonu, Doğu Ortodoks Kilisesi ve Lutheran Kilisesi tarafından gözlenmektedir

Güncel Konular, Dünyadaki 20 Festival, Güncel Bilgiler, Festivaller

SYDNEY YENİ YIL KARŞILAMA FESTİVALİ - AVUSTURALYA

Sydney Yılbaşı Arifesi, her yılbaşı gecesi Sidney Limanı boyunca, Liman Köprüsü'nü temel alan, yıllık çok katmanlı bir etkinliktir. Başlıca özellikleri, iki piroteknik ekran, 9pm Aile Havai Fişeği ve Midnight Havai Fişek, ki bunların her ikisi de mevcut yayıncı Nine Network tarafından ulusal olarak televizyondan alınıyor. Her yıl etkinlik yeni bir tema üstleniyor ve düzenli olarak, limanda bir milyondan fazla insan tarafından ve televizyonda Gece Karanlık Havai Fişeği için dünya çapında bir milyondan görülüyor..


Güncel Konular, Dünyadaki 20 Festival, Güncel Bilgiler, Festivaller


EDİNBURG FRİNGE FESTİVALİ - İSKOÇYA

İskoçya'nın başkenti, 50 yıldan uzun bir süredir dünyadaki en büyük sanat festivali Fringe'de eşsiz bir yaratıcı enerji patlaması yaşıyor.

LONDRA MODA HAFTASI - İNGİLTERE

Londra Moda Haftası, Şubat ve Eylül aylarında Londra, İngiltere'de her yıl iki kez düzenlenen bir konfeksiyon fuarı. New York Moda Haftası, Milano Moda Haftası ve Paris Moda Haftası'nın yanı sıra "Big Four" moda haftalarından biridir.

Güncel Konular, Dünyadaki 20 Festival, Güncel Bilgiler, Festivaller

HOLİ FESTİVALİ HİNDİSTAN 

"Holi veya Holli, Hindu, Sihler ve diğerleri tarafından kutlanan ilkbahar şöleni olup öncelikle Hindistan, Nepal, Sri Lanka ve Surinam, Guyana, Güney Afrika, Trinidad, Birleşik gibi büyük Endeksi diaspora nüfusa sahip ülkelerde gözlemlenmektedir. Krallık, Birleşik Devletler, Mauritius ve Fiji.Web Bengal ve Hindistan Orissa'da Dolyatra (Doul Jatra) veya Basanta-Utsav ("bahar şenliği") olarak bilinir. "


VENEDİK FESTİVALİ İTALYA

Venedik Karnavalı (İtalyan: Carnevale di Venezia), İtalya'nın Venedik kentinde düzenlenen yıllık bir festivaldir. Karnaval Paskalya'dan kırk gün önce başlar ve Kül Çarşamba gününden bir gün önce Shrove Salı (Yağ Salı veya Martedì Grasso) ile biter. "Dov'e il gabinetto!" Başka bir deyişle, "Bir karnavalda, her şaka aşağılanmış!"


Güncel Konular, Dünyadaki 20 Festival, Güncel Bilgiler, Festivaller

AMSTERDAM EŞCİNSEL FESTİVALİ - HOLLANDA

"Amsterdam Pride, Ağustos ayının ilk haftasında düzenlenen, Amsterdam'ın merkezinde düzenlenen bir eşcinsel festivalidir ve birkaç yüz binlerce ziyaretçinin katıldığı bu etkinlik, Hollanda'nın en büyük halk toplantılarından biridir ve gurur 1996'dan bu yana düzenlenmektedir. Festivalin zirvesi, Ağustos ayının ilk cumartesi günü, geniş bir yelpazede, Genellikle Prinsengracht, Amstel nehri, Zwanenburgwal ve Oudeschans üzerinden Oosterdok'a giden geçit töreni sırasında gerçekleşir. "COSPLAY ZİRVESİ JAPONYA

WCS olarak da bilinen Dünya Cosplay Zirvesi, Japon pop kültürünün dostça uluslararası değişimini teşvik eden yıllık uluslararası bir cosplay olayı. WCS, TV Aichi'nin etkinlikler bölümü tarafından organize edilmekte ve yerel gönüllüler, şehir organizasyonları ve işletmelerin aktif desteğine sahiptir. Geçit töreni ve şampiyona, Nagoya, Japonya'da, Kanto, Kansai ve Tokai bölgelerinde düzenlenen çeşitli olaylarla gerçekleştirildi.
Güncel Konular, Dünyadaki 20 Festival, Güncel Bilgiler, Festivaller

BOĞALARIN KOŞUŞU İSPANYA

Boğaların Koşusu, bir kasabanın sokaklarının kesitsel bir alt kümesi üzerinde gevşek bırakılan küçük bir grup sığır, tipik olarak altı, toro bravo ırkı önünde çalışmayı içeren bir uygulamadır. Boğaların en meşhur koşuları, Pamplona'daki Saint Fermin'e on sekiz gün süren Sanfermines festivalinin şöleni olsa da, geleneksel olarak İspanya, Portekiz genelinde kasabalar ve köyler, Meksika'daki bazı şehirlerde, ve güney Fransa'da yaz aylarında.

DOLUNAY FESTİVALİ YUNANİSTAN


"Ağustos, Atina'nın tezahürat dolu olduğu aydır Atina'nın Ağustos ayındaki şenliklerinde dolunay festivalinde özel bir cazibe merkezi olan bu festivalde, hem yerel hem de turistlerin kentin önemli anıtlarına, müzeler ve arkeolojik alanlar. "


WERCHTER ROCK  FESTİVALİ BELÇİKA

Rock Werchter, 1973'ten beri Leuven yakınlarındaki Werchter köyünde düzenlenen bir yıllık müzik festivalidir. Avrupa'daki beş büyük rock müzik festivallerinden biridir. 2003, 2005, 2006 ve 2007 festivalleri, Uluslararası Canlı Müzik Konferansı'nda (ILMC) dünyadaki en iyi festival için Arthur ödülüne layık görüldü. 80.000 konuk ağırlayabilir, bunlardan 69.000 dört günde toplam 113.000 farklı katılımcıyı toplamaya kadar birleştirir.SEVGİLİLER GÜNÜ FESTİVALİ İTALYA

Sevgililer Günü Festivali, Sevgililer Günü'nde Verona'ya akın eden tüm aşk kuşlarına ithaf edilmiştir. Binlerce kalp, ışık ve diğer kırmızı renklendirilmiş süslemeler sokakları çevrelerken, sergiler, etkinlikler, konserler, yemekler ve afrodizyakların tadını çıkarmanız için hazır bulunmaktadır.

KURBAN BAYRAMI VE RAMAZAN BAYRAMI - TÜRKİYE

Tüm dünyadaki müslümanların kutladıkları dini bayramlar, ramazan bir ayı ifade etmekte ve bu bir ay içerisinde nefis ve iradeyi geliştimek ve hakimiyeti sağlamak için oruç tutulmaktadır.Kurban bayramında ise maddi durumu müsait olan müslümanlar Allah için kurban keserler ve ihtiyaç sahiplerine yardımcı olurlar.Bu iki dini bayramda dünyadaki en çok dayanışma sağlanan bayramlar, kutlamalardır.

ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI - TÜRKİYE

Her ne kadar yurt içi bir kutlama gibi görülse de her yıl dünyanın dört bir yanından ,Atatürk tarafından çocuklara armağan edilen, bayramı kutlamaya çocuklar ve aileleri katılmaktadır.Çocuklar bu güne özel oyunlar geliştirmekte ve sergilemekte neşeli oyunlar oynamakta ve kendilerini ifade ettikleri sanat ya da kültür performanslarını sergilemektedir.


Güncel Konular, Dünyadaki 20 Festival, Güncel Bilgiler, Festivaller

Paylaş

Benzer Yayınlar

Dünyadaki En Popüler 20 Festival - Güncel Konular
4/ 5
Oleh

Abone Olun!

Yazımı Beğendiniz mi? Abone Olun Yayınları Kaçırmayın.

Fikriniz Önemli, Bizimle Paylaşın