6 Kasım 2017 Pazartesi

Gerçek Bir Aşk Hikayesi - Her Şeye Rağmen - Anlamlı Hikayeler

     Gerçek Bir Aşk Hikayesi - Her Şeye Rağmen - Anlamlı Hikayeler 

seni seviyorum
      

           Bir gün genç bir adam ve genç bir kız birbirlerine aşık oldular. Ama adam fakir bir aileden geliyordu. Kızın ebeveynleri bu durumdan çok mutlu değildi.Genç adam sadece kızın sevgisini değil onun ailesinin de sevgisini kazanması gerektiğini anlamıştı.Kızın ailesine kendisinin güvenilir ve sadık bir kişi olduğunu, maddi durumu düşük olsa da çalışarak her şeyi başarabileceğini ispatlamak için sürekli çabaladı.Zamanla, ebeveynler onun iyi bir adam olduğunu ve kızlarına layık olduğunu gördüler. Ama bir başka sorun daha vardı:

        Adam askerdi. Yakında savaş patlak verdi ve bir yıl yurt dışına gönderildi. Gitmeden bir hafta önce adam diz çöktü ve sevgilisine aşkını sordu: "Benimle evlenir misin?"

        Kız teklifi duyunca çok sevindi, gözlerinden yaşlar akmaya başladı.Gözyaşlarını sildi ve evet dedi, nişanlandılar.Bir yıl sonra oğlan askerden döndüğünde evleneceklerini kabul ettiler. Aradan biraz zaman geçti ve bir trajedi yaşandı. Kız bir trafik kazası geçirdi ve bu esnada kafasını sert bir noktaya vurmuştu. Hastanede uyandığında, babasının ve annesinin ağladığını gördü. Hemen, yanlış bir şey olduğunu anladı ve olan biteni sordu. Ailesi olanları anlattı ve kız beyninin hasar gördüğünü öğrendi. Beyninin yüz kaslarını kontrol eden kısmı zarar görmüştü. Bir zamanlar hoş yüzü bozuldu. Aynada kendini gördüğü gibi ağladı. "Dün, çok güzeldim. Bugün ben bir canavarım. "Vücudu çok çirkin yaralarla kaplıydı. 

        Kendi kendine bu durumu nişanlısına söyleyemeyeceğini, onun üzülmemesi için ona mektup yazmayarak kendisinden uzaklaştırması gerektiğine karar verdi. Nişanlısının  artık onu istemeyeceğini düşünüyordu.Nişanlısı Onu unutur ve bir daha asla görmek zorunda kalmazdı. 

        Asker olan nişanlısı bir yıl boyunca birçok mektup yazdı -ama o cevap vermedi. Onu defalarca aradı ancak çağrılarını geri dönüş yapmadı. 

        Bir yıl sonra genç kızın annesi odasına girdi ve "Nişanlın Savaştan geri döndü" dedi. 

        Kız bağırdı, "Hayır! Lütfen ona benden bahsetme. Ona burada olduğumu söyleme! " 

        Annesi zaten o artık "Evleniyor" dedi ve genç kıza düğün davetiyesi verdi. 

        Kızın kalbi acıdı. Onu hala sevdiğini biliyordu -ama şimdi onu unutmak zorundaydı. Büyük üzüntü ile düğün davetiyesini açtı. Düğün davetiyesinde kendi adını gördü ve şaşkın bir ifadeyle "Bu da ne?" diye sordu.O anda genç adam odanın içine bir buket çiçek demeti ile girdi.Adeta onu görünce şok olan kızın Yanına diz çöküp "Benimle evlenecek misin?" diye sordu. Kız yüzünü elleriyle örterek "Çirkinim ben artık sen benden daha iyilerini hak ediyorsun" dedi.

       Genç Adam "Senin izniniz olmadan, annen fotoğraflarını bana gönderdi. Fotoğraflarını gördüğümde hiçbir şeyin değişmediğini fark ettim. Hâlâ aşık olduğum kişi sensin. Hala her zamanki kadar güzelsin. Çünkü ben seni seviyorum !"

      Bunun üzerine genç kız genç adama sarılarak "milyonlarca kez evet" dedi.Ölene dek mutlu oldular.

Siz olsaydınız ne yapardınız ?


Gerçek Bir Aşk Hikayesi, Her Şeye Rağmen, Anlamlı Hikayeler, Hikayeler, Gerçek Bir Aşk Hikayesi - Her Şeye Rağmen - Anlamlı Hikayeler, 

Paylaş

Benzer Yayınlar

Gerçek Bir Aşk Hikayesi - Her Şeye Rağmen - Anlamlı Hikayeler
4/ 5
Oleh

Abone Olun!

Yazımı Beğendiniz mi? Abone Olun Yayınları Kaçırmayın.

Fikriniz Önemli, Bizimle Paylaşın