1 Kasım 2017 Çarşamba

Robot Köpek AIBO Geri Dönüyor - Teknoloji Haberleri

Güncel Haberler, Robot Köpek AIBO Geri Dönüyor - Teknoloji Haberleri, Teknoloji Haberleri, 

AIBO EVCİL ROBOT KÖPEK YENİ HALİ İLE KARŞIMIZDA!!

         Sony Firmasının son yaptığı tanıtıma göre evcil robot köpek AIBO geri dönüyor. Sony on yıldan daha uzun bir süreden sonra, "Aibo" (model numarası ERS-1000) olan yepyeni bir modelle ikonik robot evcil hayvan markasını diriltmeye karar verdi. Sony, yeni Aibo'nun "evin üyeleriyle duygusal bir bağ oluşturup onlara sevgi, şefkat ve arkadaşlık besleme duygularıyla yaklaşacağını" iddia ediyor. Vücudunun 22 eksen boyunca hareket etmesini sağlayan ultra kompakt aktüatörler kullanıyor ve gözleri çeşitli ifadeler göstermek için iki adet OLED panel kullanıyor. Pil ömrü üç saatlik bir şarj süresi ile yaklaşık iki saat olacağı uzmanlar tarafından belirtiliyor.

OLED GÖZLER, İKİ SAAT PİL ÖMRÜ 

        Sony, Aibo'nun davranışlarını uyarlanabilir nitelikte olduğunu belirtiyor; köpek sahiplerini arıyor, onları neyin mutlu ettiğini öğreniyor ve yavaş yavaş daha geniş çevrelere alışıyor. Aibo sahip olduğu sensörler sayesinde gelen sesleri ve görüntüleri analiz etmek için derin öğrenme teknolojisini kullanıyor. Diğer Aibo birimlerinin ve sahiplerinin deneyimlerinden öğrenmek için bulut verilerini kullanan bu evcil robot geliştirilebilir bir yapay zekaya sahip.Bu sayede sahibinin tüm isteklerini yerine getirirken, sahibinin istediği tarzda hareket ederek sahibini sürekli mutlu edebiliyor. Aibo köpekleri son satıldığından beri teknoloji dünyasında çok şey oldu ve yeni model buna göre bazı değişiklikler yapıyor. Ayarlara erişmek, köpeğin fotoğraf makinesinden çekilen fotoğrafları görüntülemek ve bir mağazadan ek "hileler" indirmek için kullanılan Aibo adlı bir uygulama var.

     Aibo, şimdi, SoftBank'ın Biber Gibi, aylık belirli bir abonelik ücreti ile kiralanıyor.En az üç yıl boyunca bir abonelik gerektiriyor. Bu abonelik size Wi-Fi ve LTE bağlantısı, bulut yedeklemesi ve uygulamanın özelliklerine erişim imkanı sağlıyor.Robot Köpek AIBO Geri Dönüyor - Teknoloji Haberleri,Teknoloji Haberleri,Güncel Haberler

Paylaş

Benzer Yayınlar

Robot Köpek AIBO Geri Dönüyor - Teknoloji Haberleri
4/ 5
Oleh

Abone Olun!

Yazımı Beğendiniz mi? Abone Olun Yayınları Kaçırmayın.

Fikriniz Önemli, Bizimle Paylaşın