10 Aralık 2017 Pazar

İlk Defa Duyacağınız İlginç ve Şaşırtan Bilgiler - Güncel Konular

Merhaba arkadaşlar sizler için yine çok şaşırtıcı bilgiler, ilginç bilgiler derledik, topladık, yayınlıyoruz.Bu bilgileri ilk defa duyanlarınız olacak, şaşıranlarınız olacak ama ne olursa olsun bu yazımızın sonunda genel kültürünüze katkı sağlanmış olacak.İyi okumalar..İlginç Bilgiler,Komik Olaylar,Güncel Konular,Biliyor Muydunuz,Şaşırtan Bilgiler,En Güncel Olaylar,En Güncel Bilgiler

İlginç ve Şaşırtan Bilgiler

Mavi Renk 

Mavi rengin milyonlarca erkeğin favori rengi olduğunu biliyor muydunuz?  Evet şaşırtıcı ama öyle. Mavi renge sahip kullanılabilir hiçbir doğal besin olmadığını peki biliyor muydunuz?  Bu nedenle;  mavi renkli gıdaların bozulduğu ve zehirleme ihtimalinin yüksek olduğu anlaşılır.

Beynin Ağırlığı 

Beynin ağırlığını biliyor muydunuz? Vücut ağırlığının %2 oranından daha az ağırlıktadır. Şaşırtıcı bir şekilde, soluduğumuz oksijen ve vücudumuzda verilen kanın yaklaşık yüzde 20 ile yüzde 30'unu tüketir. Beyin oksijen kaynağını azaltır, enerji eksikliği beyin fonksiyonlarını düşürür. Birkaç dakika için derin nefes alıp verme beyne oksijen ve kan gitmesini artırır.

Bir Katı, Sıvı İçinde Yüzer! 

Evet, bu doğru! Buz suda yüzer. Örnek – su veya bir bardak meyve suyu içinde yüzen Buzullar – okyanuslar üzerinde yüzen buz ya da sadece buz küpleri!
Bir katı sadece büyük yoğunluğu nedeniyle sıvı içinde batar. Neden katı buz suda yüzer? Çünkü, buz olsa bile, buzun yoğunluğu sudan daha azdır. (Buz) suyun katı form hali sıvı haline göre  %10 daha az yoğundur.

Kalp Atışı

Kalp kaslarının kasılma ve genişleme KALP atışı denir.
Kalp ortalama dakikada 72 kez çarpar. Bebeklerde ve yaşlılarda, kalp ortalama dakikada 100 kere çarpar. Kalp atışları kadınlarda erkeklere göre daha hızlıdır.

Güneş Sistemi

Güneş sisteminde dokuz gezegen olduğunu biliyorduk, ama gezegenimiz DÜNYA hakkında şaşırtıcı bir gerçeği biliyor muydunuz?
Gezegenimiz dünyayı bir TANRI adı olmayan tek gezegendir. Güneş sistemindeki her gezegen bir TANRI'YI temsil eder.

Sol Elle

Solak insan sayısının dünya nüfusunun yüzde 15i civarında olduğunu biliyor muydunuz . Beynin sağ tarafı tarafından kontrol edilir. Sol elini UĞURSUZ olarak antik dönemde lanetli, kötü şans ile ilişkili olduğu  kabul bile edilmişti.

Tavşan ve Papağan

Baykuş arkasını görmek için kafasını 270 derece döndürebiliyor , bunu çoğumuz biliyor. Başını hareket ettirmeden arkasını görebilen başka bir kuş ve hayvan var mı? Evet Var ;

TAVŞAN ve PAPAĞAN

Çiğnemek, Çiğnemek ve Çiğnemek!

Tükürükle karışan gıdanın lezzetini alabilirsiniz. Tükürük bezlerinde tat tomurcukları bulunur ve bu tat tanımlamanıza yardım eder.Daha fazla çiğne ve daha lezzetli yemeklerin tadını çıkar!

Güçlü Kadınlar Penguenler ve Bakıcı Erkek Penguenler

Bu penguenler hakkında ilginç bir gerçektir. Bu güzel kuşları kutup bölgesinde yaşar. Penguenler diğer kuşlar ve memelilerden farklıdır. Yumurta bakım sırasında erkek penguenler grup halini alır ve birlikte kuluçkaya yatarlar.Erkek penguenler 100 ila 120 gün açlığa dayanabilirler.Dişi penguenler ise denize açılırlar ve yiyecek toplarlar. Onların geriye dönmeleri günler, hatta haftalar ve aylar sürer. 

İnsan DNA'SI bir meyve ile büyük bir benzerlik var mı?

İnsanoğlu bu dünyada benzerlikleri çok az olan ve birçok açıdan benzersiz bir varlıktır. 
İnsan DNA'sının bir meyve ile büyük bir benzerliği var biliyor musunuz?
Evet! Anlık enerji sağlayan sağlıklı bir meyvedir. Ayrıca çocuk dostu bir meyvedir. MUZ.
Muz DNA'SI insan DNA'sına  yüzde 50 benzer. İlginç değil mi?

İnsan Beyni

İnsan Beyninin %80'i sudan oluşur jöle gibi bir organdır. İnsan beyni  geceleri daha güçlü ve etkindir. 5 Britannica Ansiklopedisi kadar bilgiyi tutabilir. Ortalama bir birey tüm yaşamında insan beyninin en fazla yüzde 5 ini kullanır. Benzer şekilde, bir sürü hayalleri olan kişi daha yüksek IQ'YA sahip eğilimindedir. 

Benzersiz İzlenimler

Herkes tektir ve kimse dünyada başka bir insana benzemez. Farklı bir bağlamda bunu söylüyorum. 
Parmak izleri, özellikle parmak izlerinin benzersiz olduğunu hepimiz biliyorduk.
Tıpkı parmak izleri gibi  vücudumuzun eşsiz başka organları da var?
Neler Peki?
Tat tomurcukları olan Dil benzersiz baskılar ve desenler vardır dil izleri – 
Gözünde göz – görünmez baskılar ve desenleri herkese göre değişir.

Sarılmak

Bir kucak sarılma, fiziksel iyileşme ve ruhsal huzuru hissettiren Oksitosin adlı bir hormon salgılar, Beden ve zihni yatıştırır. Çocukları sakinleştirmek için kolay ve basit bir yoldur.
Yakın ve sevgili olanlar mutlu ve sağlıklı kalmak için bol bol sarılın :)

Zebra çizgileri hakkında inanılmaz gerçek!

Zebra vahşi bir hayvan, bir etobur, ama ATI ailesine ait, otçul bir hayvan ve ot yiyor. Zebranın siyah ve beyaz çizgili güzel bir vücudunun onun için değerli olduğunu hepimiz biliyorduk. Zebra stripes hakkında bilinmeyen ilginç bir bilgi daha var.
Zebra çizgili desenleri benzersizdir tıpkı bizim parmak izlerimiz gibi.Başka birine benzer olsa da her zebra çizgili kendine has bir şablonu vardır. 

Sakız çiğnemek sağlık için iyidir!

Düzenli aralıklarla sakız çiğnemek ağız sağlığını ve hijyeni artırır. Ağızda tükürük salgısı ve akış, plak azaltır, enkaz kaldırır, dişlerin gücünü artırır ve diş çürüklerini önler.
Şekersiz sakız çiğnemeyi unutmayın.
Bir dahaki sefere çocuğunuzun sakız çiğnediğini görürseniz, panik yapmayın.

Zürafa dili 

Bir zürefa diliyle kendi kulaklarını temizleyebilir, ve bunu çok sık yakar.

Eklemek İstediğini İlginç Bilgiler var ise bizimle yorum bölümünden paylaşabilirsiniz..Devamı da Gelecek...)

Paylaş

Benzer Yayınlar

İlk Defa Duyacağınız İlginç ve Şaşırtan Bilgiler - Güncel Konular
4/ 5
Oleh

Abone Olun!

Yazımı Beğendiniz mi? Abone Olun Yayınları Kaçırmayın.

Fikriniz Önemli, Bizimle Paylaşın