5 Ocak 2018 Cuma

Eklem Ağrılarına Son Verecek Doğal Yöntemler

   
eklem-agrisi-doğal-yöntemler
Eklem Ağrılarına Son Verecek Doğal Yöntemler
  Eklem ağrıları denilince çoğumuzun yüzü biraz ekşidi sanırım. Günlük faaliyetlerimizi bile yapmakta bizleri zorlayan eklem ağrılarının sebepleri kas güçsüzlüğü, arterit, gut, burkulma, ten donlar ve daha birçok rahatsızlık olabilir. Eklem ağrılarının en sık görüldüğü bölgeler ise diz, omuz, kalça ve kollardır.
Bu ağrıları azaltmak için birçoğumuz ilaçlara başvuruyoruz ve ağrılarımızı hafifletmeye çalışıyoruz. Oysaki eklem ağrısı tedavisi için evlerimizde hazırlayabileceğimiz ilaçlar, diyet değişiklikleri ve takviye gıdalar, faydalı yöntemler arasında yer alabilir. Birazdan bahsedeceğimiz tedaviler sorunun kesin çözümünde etkili değildir, sorunun kesin çözümü için uygun kontrol ve muayenenin yapılması mutlaktır. Bahsedeceğimiz ev tedavilerimiz günlük yaşamımızı daha kolay ve daha ağrısız hale getirmek amaçlıdır.Sağlıklı Yaşam, Ekrem Ağrıları, Doğal Tedavi, Ekrem Ağrıları Nasıl Geçer, Ekrem Ağrıları Azaltma, Ağrı Kesici, Eklem Ağrısı Doğal Yöntemler, Eklem Ağrısına İyi Gelen Gıdalar,

1) ZERDEÇAL: Zerdeçal ağrı ve şişlik tedavisinde eski geleneksel Çin yöntemlerinden biridir.
1 bardak sütün içerisine 1 çay kaşığı zerdeçal tozu ve ½ çay kaşığı bal ekleyelim. İyice karıştırıp içelim. Kan inceltici ilaç kullanıyorsak bu tarz tarifleri kullanmaktan kaçınalım.

2) SICAK SOĞUK KOMPRES: Isı kan akışını arttırıp ağrıyı azaltır ve kasları rahatlatır bu sebeple sıcak havalarda özellikle boyun ağrılarımız oldukça azalır ve kaslarımız yumuşar. Soğuk tedavi de ise şişme azalır ve ağrıyan bölge uyuşur.Ağrılarımızı azaltmak için bir havluya buzu sarıp diğer bir havluya sıcak kompresi hazırlayalım. İlk olarak sıcak kompresi uygulayıp hemen ardından aynı bölgeye soğuk kompresi uygulayalım. Ağrılarımızın tamamen azalabilmesi için bu işlemi gün içerisinde birkaç kez tekrar edelim.Sağlıklı Yaşam, Ekrem Ağrıları, Doğal Tedavi, Ekrem Ağrıları Nasıl Geçer, Ekrem Ağrıları Azaltma, Ağrı Kesici, Eklem Ağrısı Doğal Yöntemler, Eklem Ağrısına İyi Gelen Gıdalar,
3) ELMA SİRKESİ: Bu sirkenin faydaları sanırım saymakla bitmeyecek türden ki eklem ağrılarında da karşımıza yine elma sirkesi çıkıyor. İçerisinde bulunan potasyum, eklem sertliğine neden olan eklemlerde kalsiyum oluşumunu engeller. Eklemlerin bağ dokularında olan toksin ağrıya sebebiyet verebileceğinden elma sirkesi bu toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olur.
Bir bardak suya birer tatlı kaşığı elma sirkesi ve pekmez ilave edelim ve iyice karıştırıp içelim.
Bir başka yöntemde ise bir kaseye bir yemek kaşığı elma sirkesi ve bir yemek kaşığı zeytinyağı koyalım. Yaptığımız karışımı ağrıyan bölgeye birkaç dakika masaj yapalım. Bu tedaviye gün içerisinde birkaç kez tekrar edelim.

4) ZENCEFİL: Zencefilin eklem iltihabına iyi geldiği bilinmekle beraber birçok ağrıda da tedavi amaçlı kullanılabilmektedir.
Bir bardak kaynamış suya 2-3 tane taze zencefili ilave edip 10 dakika kaynattıktan sonra süzerek çayı tüketelim. Kas kramplarından ve eklem ağrılarından kurtulmak için düzenli olarak tüketelim.Sağlıklı Yaşam, Ekrem Ağrıları, Doğal Tedavi, Ekrem Ağrıları Nasıl Geçer, Ekrem Ağrıları Azaltma, Ağrı Kesici, Eklem Ağrısı Doğal Yöntemler, Eklem Ağrısına İyi Gelen Gıdalar,

5) EV YAPIMI KIRMIZIBİBER MERHEM: Kırmızıbiber de bulunan kapsaisin, ağrı hissini beynimize ileten sinyallerden sorumlu nörotransmitter P maddesini engellemektedir.
Yarım fincan zeytinyağı ile 2 dolu çay bardağı toz kırmızıbiberi karıştıralım. Karışımın bulunduğu kaseyi içerisinde su bulunan tencerenin içine koyarak ısıtalım. Isındığında ise tamamen soğumasını bekleyelim. Bu ısıtma ve soğutma işlemini en az 2-3 saat tekrarlayalım ve karışımın infüzyonunu güçlendirelim. İstediğimiz kıvama gelince süzelim ve bir yemek kaşığı erimiş bal mumu ile karışımımızı karıştıralım. Hava almayacak bir kampta muhafaza edelim ve ağrıyan bölgelere uygulayalım.

Bu doğal yöntemlerimize ek olarak düzenli tempolu yürüyüşler, günlük basit egzersizler, temiz havada spor aktiviteleri kısacası eklemlerimizi doğru bir biçimde hareket ettirmek ağrıların azalmasına hatta yok olmasına yardımcı olabilir.
Bunun dışında da kalsiyum, D vitamini, magnezyum eksiklikleri de eklem ağrılarının başlıca sebepleri arasında yer alır ve bu vitaminleri içerisinde barındıran besinleri tüketmek eklemlerimizin ve kaslarımızın güçlenmesine oldukça faydalı olur. Oluşabilecek rahatsızlıklara karşı önlem oluşturur. İçeriden iyi beslenen organlarımız dışarıya karşı bizleri koruyup daha güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olabilmemize katkıda bulunur.Sağlıklı Yaşam, Ekrem Ağrıları, Doğal Tedavi, Ekrem Ağrıları Nasıl Geçer, Ekrem Ağrıları Azaltma, Ağrı Kesici, Eklem Ağrısı Doğal Yöntemler, Eklem Ağrısına İyi Gelen Gıdalar,                                                     

  • HANDE ŞAHBAZ YURTSEVEN

Paylaş

Benzer Yayınlar

Eklem Ağrılarına Son Verecek Doğal Yöntemler
4/ 5
Oleh

Abone Olun!

Yazımı Beğendiniz mi? Abone Olun Yayınları Kaçırmayın.

2 Yorum

Yorum
avatar
Adsız
5 Ocak 2018 12:26

Bugün yazınızı okudum çok faydalı yazdıklarınızı uyguluycam herkese şifalar olsun inşallah çok çok tesekur ederim

Cevapla
avatar
9 Ocak 2018 01:46

Site yönetimi olarak yorumunuz için biz teşekkür ederiz, umarım faydalı olur..

Cevapla

Fikriniz Önemli, Bizimle Paylaşın