30 Mart 2018 Cuma

Cilt Bakımı Ritueliniz İçin En İyi 13 Malzeme

cilt-bakimi-dogal-malzemeler
Cilt Bakımı Ritueliniz İçin En İyi 13 Malzeme 


Doğal Cilt Bakımı Ritüel için 13 En İyi Malzemeler


Çoğu insan bunu fark etmese de, en sevdiği cilt bakım ürünleri zararlı bileşenlerin, toksinlerin ve kimyasalların önemli katkıları olabilir. Ben buna “ güzelliğin gerçek bedeli ” diyorum . Gerçek olan, satın alınmış, ticari olarak üretilen güzellik ürünlerinin çoğunluğu, cildin gözeneklerinden kolayca emilebilen yapay renkler, kokular, koruyucular ve stabilizatörler ile doludur.

Güzellik ürünlerinde bulunan kimyasallar, tüm yaşam döngüleri boyunca, tüketiciler tarafından kullanıldıklarından sağlıkları üzerinde de olumsuz etkiler yaratabilir.

İyi haber şu ki, cildinizi ve hatta saçlarınızı, dişlerinizi veya tırnaklarınızı güzelleştirmek için hala bol miktarda doğal yol var - pahalı ve zararlı ticari ürünler almaya gerek kalmadan en iyi şekilde görünün. Tüm dünyada kadınlar yüzlerce yıldır doğal cilt bakım ürünleri kullanıyor ve gerçekten görülmesi gereken mükemmel cilde sahipler!

Çoğu Cilt Bakımı Ürününün Gizli Toksisitesi


Ne yazık ki, bugün her gün kullandığımız kitlesel üretilen ürünlerin (kişisel cilt bakımı, ev temizliği veya plastik gibi gıdalar gibi ) iyiden daha fazla zarara neden olabilen sonsuz sentetik içeriklerle yüklü olduğu bir gerçektir.

Ticari olarak satılan cilt bakımı ürünlerin cildinize tam olarak girmesini ve ciddi sorunlara yol açabileceğini bilmeniz, ürünlerinize neyin eklendiğine ve cildinizin nasıl tepki verdiğine gerçekten dikkat etmeniz gerekir.
Cilt bakımı ürünleri ararken, sağlıklı bir diyet için takip ettiğiniz kurallara uyun: işlenmemiş malzemeleri tercih edin, sert kimyasallar veya yapay bir şey içermediğinden emin olun! Temel olarak, cildinizin sağlığını iyileştirmek için yararlı bileşenleri bir araya getirmeniz gerekir.

Mağazada satılan cilt bakımı ürünleri genellikle hormonal problemlerden, düzensiz dönemlerden ve kısırlıktan alerjilere ve hatta kansere kadar her türlü konuya bağlı toksik bileşenler ve kimyasal kokuları içerir .

Bir çok ürün hormon bozucu maddeler içerdiğinden, yapay cilt bakımı ürünlerinden oluşan toksin maruziyetinin en önemli sonuçlarından biri, hormon dengesizlikleridir . Ticari ürünler içinde bulunan bu harici veya ekzojen hormonlar, vücutta üretilen ve vücudun içindeki hormonları etkileyebilen maddelerdir. Bunlar, endokrin sistemini olumsuz yönde etkileyen sentetik, patentli hormonları içerir ve kadınlarda menstruasyon döngüsünü, doğurganlığı ve hatta hormon düzeylerini etkileyebilir.

Genellikle endokrin bozucuları olarak adlandırılan bu kimyasalların moleküler yapılarının bazıları, doğal östrojene çok benzer bir şekilde, vücuttaki aynı reseptörlere uymalarıyla yakından ilişkilidir.Reseptörlere bağlanırlar( bu yüzden kendi hormonlarınız gerektiği gibi çalışmaz), genleri açar ve kapatır, östrojenin negatif yönlerini güçlendirir veya hücrelerin çekirdeğine seyahat ederler, DNA üzerinde negatif etki yaparlar.


• Kozmetik ve kişisel bakım ürünlerinin düzenlenmesi zayıftır; Bir ürünün ticari kullanım onayı alması kolay bir onay süreci gerektirmektedir.

• Mağazada satılan cilt bakımı içerikli etiketlerin çoğu düpedüz korkutucu olabilir! Ürünlerinizde binlerce kimyasal madde vardır ve bu konuda hiçbir hata yapmazlar, genellikle doğrudan vücudunuza emilirler.

• Temizleyiciler, losyonlar ve ovucular dahil olmak üzere cilt bakımı ve güzellik ürünlerinin çoğunluğu, temel olarak inorganik bileşikler ve petrol bazlı jeller kullanır. Mineral yağlar bitkilerden doğal olarak toplanmaz. Bir madde kimyasallarla yapıldığında, aslında gözeneklerinizi tıkar. Cildiniz toksinleri atmak için doğal yeteneğini kaybeder, bu da artan akne ve yaşlanma belirtilerine yol açar.

• Mağazada satılan temizleyici ve losyonlar da kullanılan bazı zararlı kimyasallar arasında tehlikeli parabenler (koruma amaçlı kullanılır), sentetik renkler (petrol veya kömür katranı kaynaklarından elde edilen), koku (alerjiler ve solunum sıkıntısı ile ilişkili) bulunur. Tolüen (boyayı çözmek için de kullanılır) ve Sodyum Lauryl Sulfate veya SLS (böbrek ve solunum yollarına zarar verebilir) içerebilirler. Ve bunlar sadece birkaçı! Görünüşte basit bir şampuanın size gerçekten zarar verebilmesi bu . Eğer bu ürünleri kullanmanın amacı güzel görünmek ve hissetmekse, açıkçası bu büyük bir problemdir.

• Vücudunuza kimyasal madde koymak cildinizin doğal iyileşme süreçlerini sınırlandıracaktır. Vücudunuzun bağışıklık sistemi, gözünüzün sağlığı ve solunum sisteminiz sağlıksız kimyasallar ve katkı maddeleri ile zarar görebilir. Ayrıca, bu kimyasalların birçoğu, kırmızı, kuru, lapa lamasına cilde yol açan, cilt tahriş edicidir.

• Ayrıca, kendi ev yapımı fırça ve losyonlarınızı kullanmak çevre için daha iyidir. Petrol bazlı yağlar sürdürülemez fosil yakıttan yapılmaktadır. Ayrıca, plastik ambalaj büyük bir atıktır; Birçoğu müşterileri tarafından geri dönüştürülmeyen, daha sonra atılması gereken plastik kavanozları ve şişelerdir.

Doğal Cilt Bakımı için 13 En İyi İçerik


Artık her zamankinden daha fazla doğal cilt bakım ürünü var ve bunların mükemmel görünümlü cildinin ötesinde uzun menfaatler listesi size bir sürpriz olarak gelebilir. Bu şekilde düzenli olarak doğal ürünler kullandığınızda, cildinizi güzelleştirmenin yanı sıra, antioksidanları da emer, cildinizin UV direncini artırır ve bağışıklık sisteminizi de uyarırsınız.

İşlenmemiş, tam besinli malzemelerin cildinize uygulanması - hatta muhtemelen zaten sahip olduğunuz ve kendi mutfağınızda pişireceğiniz - hassas bir cilde sahip olan veya geçmişte takas ile mücadele eden biriyseniz bile, cildinizi sevmenizi sağlayacaktır. Ciltle ilgili problemleri azaltır ya da oluşumunu engeller.

Bu 13 doğal cilt bakımı ürününü deneyerek güzellik rutininizi yapmaya başlayın:

1. Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağının cilt faydaları arasında en çok bilinenler şunlardır: altta yatan epidermal dokunun güçlendirilmesi, ölü cilt hücrelerinin dökülmesi, bizi güneş yanıklarından koruyan ve antibakteriyel, antiviral, antifungal ve antioksidan özelliklere sahip bileşenleri olmasıdır. Araştırma, hindistan cevizi yağının, epidermal bariyer fonksiyonundaki bozukluklar ve atopik dermatit (AD) dahil olmak üzere kutanöz inflamasyon ile karakterize kronik cilt hastalıklarıyla savaşacak kadar güçlü olduğunu göstermektedir .

Temizlemek, nemlendirmek, makyajı kaldırmak, yaraları daha hızlı iyileştirmek ve jilet yanmasını önlemek için hem cildinize hem de saçınıza hindistan cevizi yağı kullanın . Hindistan cevizi yağı görünüşünüz için faydalıdır. Antibakteriyel ve anti-inflamatuar özellikleri, ayrıca bağırsaklarınızı beslemeye ve bağışıklık fonksiyonunu artırmaya yardımcı olan sağlıklı bileşenler içerir.

Sağlıklı cilt, vücudunuzdaki diğer organlar gibidir: Hücreler sürekli olarak oksijen ve besin maddelerine ihtiyaç duyar ve toksinlerin yıkanması gerekir. Bu nedenle, optimum cilt sağlığı için hormonal ve sindirim işlevine yardımcı olan hindistan cevizi yağı çok önemlidir.

2. Çay Ağacı Yağı

Çay ağacı ( Melaleuca alternifolia ) Avustralya'da yüzlerce yıldır ciltte kırılma, kızarıklık ve iltihaplanmalarla mücadele etmek için kullanılmıştır. Birçok kişi asit gibi tipik akne tedavisi maddelerine sert tepki verirken, çay ağacı yağı genellikle iyi tolere edilir ve bir taşıyıcı yağ ile kombine edildiğinde ve doğrudan cilde uygulandığında kötü yan etkilere sahip  değildir. Çay ağacı yağı,doğal bir anti-enflamatuar, anti-bakteriyel, antimikrobiyal ve anti-fungal özelliklere sahiptir - fitokimyasalları onu en çok yönlü ve popüler doğal cilt bakımı uçucu yağlarından biri yapar.

Çay ağacının uçucu yağları, neredeyse tamamı Avustralya'ya özgü olan yaklaşık 230 farklı bitki türünden elde edilir. Zararlı bakterileri azaltma yeteneğinden sorumlu birincil etken maddeler terpen hidrokarbonları, monoterpenleri ve seskiterpenleri içerir. Araştırmalar, 100'den fazla farklı kimyasal bileşeni ve uçucu hidrokarbonları, aromatik ve hava yoluyla seyahat edebilen, cildin gözeneklerini ve mukus zarlarını iyileştirici faydalar sağlamak için gözlemlemiştir. Bu yüzden çay ağacı yağı sivilce için en iyi ev ilaçlarının önemli bir parçasıdır .


3. Elma Elma Sirkesi

Son derece çok yönlü ve ucuz bir doğal cilt bakım ürünü olan elma sirkesi faydaları arasında patojenlerin (bakteri gibi) öldürülmesi, bağırsak sorunlarının neden olduğu cilt sorunlarının giderilmesi, cildin temizlenmesi ve aknenin durdurulmasına yardımcı olmasının yanı sıra antifungal özellikler sağlaması sayılabilir. Ülserlerin temizliği ve cilt yaralarının tedavisi için  ACV kullanımı, “modern tıbbın babası” olarak kabul edilen Hipokrates (M.Ö. 460-377) kadar uzanır.
Aynı zamanda, yüksek oranda yararlı asetik asit ve potasyum ve magnezyum gibi belirli vitaminleri içerir , bu da içsel olarak tüketildiğinde detoksifiye edici bir madde yapar, çünkü karaciğer fonksiyonunu güçlendirir ve bağırsaktaki bakterileri dengelemeye yardımcı olur.

4. Ham Bal

Ham bal, besinlerin, enzimlerin, vitaminlerin ve cildi güçlendirici asitlerin en iyi doğal kaynaklarından biridir. Ham balın faydaları arasında kesilmeleri azaltma, nemlendirici özellikler sağlama, antiseptik nitelikleri barındırma, yara iyileşmesini teşvik etme, alerji veya döküntülerle mücadele etme ve yara izlerini azaltmaya yardımcı olma yer alır. Ham bal, marketlerde bulunan ballardan farklı olarak, ısıtılmamış, işlenmemiş ve pastörize edilmez.

Antimikrobiyal bal yara ve yanık bir sargı olarak özellikle uygundur . Ayrıca, bakteriyel enfeksiyonlar, kepek, bebek bezi dermatit, sedef hastalığı ve daha fazlasını iyileştirmek için kullanılan tedavilere dahil edilmiştir.

Bal, aynı zamanda, bir sivilce tedavisi olarak mükemmel bir ev yapımı doğal cilt bakım ürünü yapar çünkü hassas veya karışık cilt tiplerinde bile yüz temizleyicilerinde kullanılabilir. 

Yarım çay kaşığı alın, elleriniz arasında ısıtın ve yüzünüze yavaşça sürün, 10 dakika bekletin, sonra ılık su ile durulayın ve kurulayın. Kuru kış cildi için bir exfoliator olarak kullanmak için, bir kaseye iki bardak bal ilave etmeyi deneyin, 15 dakika bekletin ve son 15 dakika için bir fincan kabartma tozu ekleyin.Karışımı sabah ve akşam uygulayın faydasını göreceksiniz, bir hafta yeterlidir.


5. Deniz Tuzu

Deniz tuzu, deniz suyundan emdiği magnezyum, kalsiyum, sodyum ve potasyum gibi tonlarca mineral ve besinle birlikte gelir. Bu minerallerin çoğu cilt hücrelerimizde ve vücutlarımızda bulunanlarla aynıdır, bu da gerçek deniz tuzunun cildin dengesini, korunmasını ve onarılmasını sağlamasının nedenidir.

Hindistan cevizi yağı, lavanta esansiyel yağı ve ham bal gibi diğer cilt temizleyici malzemelerle ev yapımı yüz maskeleri, tonerler yaparken gerçek Himalaya veya Celtic deniz tuzları kullanın . Tuz, cildi yatıştırmaya ve sakinleştirmeye karşı anti-enflamatuar özellikler içerir, ölü deri hücrelerini ve tahrişini giderir, yağ üretimini dengeler ve cildin nem seviyelerini muhafaza etmesine yardımcı olur.

İki çay kaşığı deniz tuzu ile dört çay kaşığı ham bal karıştırın, sonra kendi cildinizi temizleyin sonra, nazikçe ovalayarak yüzünüze sürün, 15 dakika bekletin ve durulayın. Tıkanmış gözenekleri önlemek ve hücre dönüşü ve yenilenmesi için haftada birkaç kez kullanmak için yeterlidir.


6. Avokado

Ultra-nemlendirici bir yağlı meyve olan avokadoların faydaları , cilde nüfuz edebilen A, D ve E vitaminlerini içerir. Güneş yanığı cildi yatıştırmaya yardımcı olur, kolajen üretimini hızlandırabilir ve yaşlılık lekelerini tedavi edebilir. Ayrıca, topikal olarak uygulandığında veya yenildiğinde cildin iltihaplanmasını azaltmak için çalışır. 


7. Limon Esansiyel Yağı
Ölümcül tehlikeli bakteri suşlarını bile azaltabilen güçlü antibakteriyel bileşenleri sayesinde , limon esansiyel yağı gözeneklerde sıkışan yüksek seviyeli bakterilerin neden olduğu akne kopmalarını azaltmak için kullanılabilir. Ayrıca, yara izlerinin ve yaş lekelerinin solması, cildin soyulması, cildi aydınlatması ve hafifletmesi, yağlı ciltler ve kırışıklıklar ile savaşmak için de faydalıdır.

Limon yağı eldeki en çok yönlü uçucu yağlardan biridir, çünkü diş beyazlatıcı, çamaşır spreyi, selülit kremi, yüz yıkama ve ev temizleyici olarak kullanılabilir! Jojoba yağı gibi bir taşıyıcı yağ ile karıştırın ve cildin sorunlu bölgelerine masaj yapın. Ayrıca, parlaklığı artırmak ve kalıntıları gidermek için saçınıza da kullanabilirsiniz.

8. Argan Yağı

Fas'a özgü ve nesiller boyunca kullanılan argan yağı, A vitamini ve E vitamini, çeşitli antioksidanlar, omega-6 yağ asitleri ve linoleik asit açısından zengin olduğu için çok kullanılıyor . Argan sadece cildi nazikçe nemlendirmek için değil, aynı zamanda saçınızın parlaklığını ve sağlığını da arttırır.

Akne, böcek ısırıkları, egzama ve sedef hastalığı gibi tahrişleri iyileştirmek, cilt hissini ve genç görünmesini sağlamak için günde iki kez normal veya sorunlu cilde az miktarda argan yağı uygulayın .
9. Aloe Vera

Çoğu insan aloe vera faydalarını şifalı güneş yanıkları ile ilişkilendirir , ama aloe'nun aynı zamanda inflamasyon, kızarıklık ve kaşıntıyla savaşan bakteri savaşıcı, yatıştırıcı maddeler içerdiğini biliyor muydunuz? Yüzlerce yıldır aloe, geleneksel Çin tıbbında deri hastalıklarını, enfeksiyonları ve mantar hastalıkları için doğal  tedavi için kullanılmıştır.

Son zamanlardaki araştırma sonuçları, aloe vera'nın yanık ve yara iyileşmesi için etkili olduğunu göstermektedir, ancak şaşırtıcı bir şekilde sizi dışarıdan tüketiminde bile korur. Öyle ki, ağızdan alındığında, aloe, karaciğer, dalak ve kemik iliğinde tümörlerin ve parazitlerin sayısını ve büyüklüğünü bile azaltabilir.

Aloe vera bitkileri, tıpta kullanılan iki madde üretir: yaprağın merkezinde hücrelerde bulunan jel ve yaprakların derisinin altındaki hücrelerden elde edilen lateks. Bunlar yanıklar , donma, sedef hastalığı ve soğuk yaraları için doğal bir cilt bakımı çözümü olarak kullanılabilir .

Aloe vera Aloe barbadensis miller türlerinin biyolojik olarak aktif formu olarak kabul edilir ve antienflamatuarlar, vitaminler, mineraller, sakkaritler, amino asitler, yağ asitleri, enzimler, lignin ve salisilik asitler de dahil olmak üzere 75'den fazla aktif maddeler içerir. Aloe'ye, cildi iyileştirmek için “fotodinamik terapi” yapan anti-mikrobiyal ve antifungal özelliklere sahiptir.

10. Jojoba Yağı

En yaygın olarak kullanılan taşıyıcı yağlardan biri olan jojoba yağı aşırı derecede nemlendirir ve yanıkları, yaraları, dermatiti, akne sedeflerini ve kırışıklıklarını iyileştirmeye yardımcı olabilir. Amerikan ve Meksika'nın güneyindeki bu yağ, nesiller boyunca akne, sedef hastalığı, güneş yanığı ve çatlamış cildi tedavi etmek için kullanılmıştır. Ayrıca saç telini kısaltmak, cildi rahatlatmak ve saç köklerinin açılmasını önlemek için saçsızlığı azaltmak için de kullanılır.

Jojoba yağının kimyasal yapısı söz konusu olduğunda, bu bir çoklu doymamış balmumu ile benzersizdir. Bir balmumu olarak, jojoba yağı özellikle cildi korumak, nem kontrolü sağlamak ve cildi ve saçı yumuşatmak için kullanışlıdır.

11. Badem Yağı

Muhtemelen bademlerin pek çok beslenme faydasını biliyorsunuzdur , ama belki de cildinizde badem yağı kullanmakta yenisiniz. Badem yağı sadece harika kokmaz, aynı zamanda anti-inflamatuar, antiviral, antibakteriyel ve antiseptik özelliklere sahiptir. Uçucu yağlar için deri döküntülerini , akneleri veya kuruluğu doğal olarak tedavi etmek için mükemmel bir taşıyıcı yağdır .
12. Shea Yağı

Shea yağı, yüzlerce yıldır Afrika'da doğal bir cilt bakım ürünü olarak kullanılmakta olup, bugün hâlâ büyük ölçüde dünya çapında yetiştirilmektedir. Kuru cilt tipleri için mükemmel bir nemlendirme seçeneği sunar ve dökülme, kızarıklık veya soyulmayı azaltmada ucuz ancak etkilidir.

Ev yapımı Dudak Balsamı'ndaki frankencense, okaliptüs ya da bergamot yağı veya lavanta yağı ve nane gibi en sevdiğiniz esansiyel yağlarla karıştırılmış bir Ev Yapımı Cilt Bakım Yağı içinde deneyin .
13. Hint yağı

Cildi temizlemek için kullanılır, kastor yağı aslında bir “kurutma yağı” dır, ancak bu durum çok tuhaf görünebilir. Yüz temizliği için sadece çok küçük bir miktar, kastor yağı için bir çay kaşığı, hindistan cevizi veya badem gibi bir başka yağın 1/4 fincan içine karıştırılmış olarak kullanmanız gerekir. Yüzünüze masaj yaparak uygulayın, daha sonra kirleri çıkarmak için ılık su ile durulayın.
Diğer Doğal Cilt Bakımı İpuçları

Bu doğal malzemeler cilt problemleri konusunda şifa için çok etkili olsa da, aynı zamanda dış görünüş için de çok büyük bir rol oynar. Muhtemelen sağlıklı bir diyetin, iyi uykunun, düzenli egzersiz ve bol su içmenin kişinin görünüşünü nasıl iyileştirebileceğini ilk elden fark ettiniz. Bu birincil yaşam tarzı faktörlerini güzellik rutininize katmanın yanı sıra, bazı takviyeler de güzellik rejiminin etkinliğini geliştirmeye yardımcı olabilir.

Düzenli olarak yukarıda belirtilen doğal cilt bakım ürünlerini kullanmaya sizi davet ederken, insan yapımı sürümleri hayatınızdan çıkarmaya odaklanmaya devam etmenizi öneririm, fakat aynı zamanda bu diğer yararlı ürün ve stratejilerinden bazılarını da cildin, saçın veya diğer güzelliğin iyileşmesine yardımcı olacak şekilde deneyebilirsiniz.

Probiyotikler deneyin

Probiyotik faydalar , son birkaç yıldır ana akım ışığına ve iyi bir nedenden dolayı kesinlikle harekete geçti. Bağırsak ortamımızı dengelemeye yardımcı olan “iyi bakteriler” olan probiyotikler, gelişmiş bağışıklık, hormonal kontrol, iştah regülasyonu ve enerji seviyelerine bağlıdır. Bağışıklık ve sinir sisteminizin, cildinizde ortaya çıkabilen kötü bakteri, maya, virüs, mantar ve parazit gibi toksinlerle başa çıkmasına yardımcı olabilirler.

Kalite Omega-3 Takviyesi Cod Karaciğer Yağı alın

Omega-3'ler , cildin nemlenmesini ve elastik olmasını sağlayan sağlıklı yağ asitleri ile doldurulur. Ayrıca hormon fonksiyonunu, sinir sistemi sağlığını ve bağışıklık fonksiyonunu düzenlemeye yardımcı olurlar. Morina yağı aynı zamanda cildi seven A, D ve K vitaminleri, omega-3'ler ve antioksidanlar için mükemmel bir kaynaktır.

Kollajen Proteini Kullanmayı Düşün

Kollajen proteini , günümüzde mevcut olan en iyi doğal cilt bakım takviyelerinden biri olarak popülaritesi artmaktadır. Kollajen, sağlıklı cilt hücrelerini oluşturmaya yardımcı olur ve cildin gençlik esnekliğinden, yumuşaklığından ve sıkılığından kısmen sorumludur.

Birçok topikal ürün, temyizini artırmak için formüllerine kolajen eklerken, aslında dahili olarak alındığında daha etkilidir. Kolajen, cildin emmesi için çok büyüktür ve en iyi sonuç için dahili olarak tüketilmelidir.

Bolca su iç

Çoğu uzman, her gün en az sekiz bardak sade su almanızı ve muhtemelen kuru, zahmetli bir cildiniz varsa daha da fazlasını tavsiye eder. Su, vücudunuzun yaklaşık yüzde 70'ini ve cildinizin de çok büyük bir kısmını oluşturur!

Su, toksinleri kan dolaşımımızdan ve hücrelerimizden temizlemeye yardımcı olarak vücudunuzun bir “detoks” yaşamasına ve bakterilerin ve atıkların cildinizi etkilemesini engellemesine yardımcı olur. Tabii ki, suyun cildin nemlenmesinde ve genç görünmesini sağlamada büyük bir rol oynar 

İyi Uyu ve Alt Stres Alın

Uyku yetersizliği ve stresin yüksek düzeylerde olması, kırılmaya neden olan hormonal bir dengesizliğe neden olabileceğini düşünün. Uyuyamıyorum ? “Güzellik uykusu” nun sadece aptalca bir sözden daha fazlası olduğunu bilmelisiniz - iyi bir gece uykusu, gerçekten de sağlıklı bir cilt söz konusu olduğunda büyünün gerçekleştiği yerdir.

Yeterli dinlendirici uyku almak iyi bir cildin anahtarıdır çünkü uyurken, “mutlu hormonlarınız” en yüksek seviyededir ve stres hormonlarınız en düşük seviyededir. Bu, vücudunuzun uygun sindirim, kas büyümesi ve cildinizin onarımı gibi şeylere ayırmak için kullanabileceği enerjiye sahip olduğu anlamına gelir - böylece yenilenmiş görünerek uyanırsınız.

İyi bir uyku almamak, stresin yaptığı vücut üzerinde benzer bir etkiye sahiptir.Hem stres hem de uyku eksikliği vücudunuzun enerji tasarrufu sağladığından, cilt sağlığı tehlikeye girer. Bu nedenle, doğal uyku stratejilerini ve stresin bastırılmasının yollarını uygulamayı düşünün .

Son olarak, eğer hala sivilce ve sık sık cilt problemleri yaşıyorsanız: Çok sayıda yapraklı yeşillik yiyin ve gluten , şeker ve süt ürünlerinden vazgeçmeyi düşünün .

cilt bakımı


kaynak : draxe.com
cilt, cilt bakım, cilt bakımı, cilt bakımı için doğal malzemeler, cilt bakımı tarifleri, cilt bakımı yağları, doğal cilt bakımı, uçuc yağlar, yağlar, 

Paylaş

Benzer Yayınlar

Cilt Bakımı Ritueliniz İçin En İyi 13 Malzeme
4/ 5
Oleh

Abone Olun!

Yazımı Beğendiniz mi? Abone Olun Yayınları Kaçırmayın.

Fikriniz Önemli, Bizimle Paylaşın