Anestol Pomad Nedir? Krem Ne İşe Yarar ?

Anestol Pomad

Anestol pomad lokal anestezi alanında etkili bir kremidir. Acı hissini azaltmaya hatta yok etmeye yarar. Bilindiğinin aksine iyileştirici etkiye sahip  değildir ve hücre zarında bulunan sinirlerin acıyı iletmesini engelleyerek geçici olarak uyuşturmasını sağlar. Anestol pomad ile giriş bilgileri bunlarken detaylı olarak anestol pomad nedir sorusunun cevabını verelim.

Anestol Pomad Nedir

Anestol pomad krem beyaz renkli krem kıvamındadır. 30 gramlık alüminyum tüplerde reçete ile satılmaktadır. Anestol pomad lokal anestezi de kullanılır. Cilt yüzeyine uygulanabilen anestol pomad etken maddesi %5 lidokain(Her tüp) bulunur. Yardımcı madde olarak Metil paraben, propil paraben, polietilen glikol 1500, polietilen glikol 6000, propilen glikol içermektedir. Anestol pomad çabuk etki gösteren bir krem olması sebebiyle etkili bir kremdir. Anestol pomad ne işe yarar sorusuna geçelim isterseniz..

Editör Önerisi : Cialis Nedir? Ne İlacı

Anestol Pomad Krem Ne İşe Yarar

Anestol pomad bölgesel uyuşma sağlayan kremdir. Çok tercih edilen bu krem mutlaka kulaktan dolma bilgilerle kullanılmamalıdır. Anestol pomad ;

 • Deri ve mukozanın yüzeysel yanıkları
 • Çeşitli nedenlere bağlı kaşıntılar,
 • Meme ucu, anüs, dudak çatlakları ve ağrıları
 • Soluk borusu içine tüp yerleştirilmesi işlemi (endotrakeal entubasyon) sırasında anestezik lubrikan (kaydırıcı) olarak kullanılabilir.

Anestol pomad nerelerde kullanılır biraz daha açalım isterseniz.

Anestol Pomad Nerede Kullanılır

 • Anestol pomad ağda öncesinde kullanılabilir.
 • Anestol pomad lazer epilasyon sonrası acıyı azaltmak için kullanılabilir.
 • Anestol krem ilk gece kaydırıcı olarak kullanılır.
 • Anestol pomad ilişkide acıyı azaltmak için kullanılabilir
 • Anestol pomad dövme yaparken uyuşturucu olarak kullanılır.
 • Anestol pomad bıyık ve kaş bölgesinde ağda acısını azaltmak için kullanılabilir.
 • Anestol pomad geciktirici olarak kullanılması, hissizlik oluşması nedeniyle tercih edilmese de kullanılmaktadır.
 • Anestol pomad iğneli epilasyon tedavisinde kullanılabilir.
 • Anestol pomad meme ucu çatlaklarında kullanılır.
 • Anestol pomad basura iyi gelen bir tedavi kremidir.
 • Anestol pomad anal fissur acısını azaltır ama yok etmez.
 • Anestol uyuşturucu krem yara deri yüzeyinde hasarların acısını azaltmakta
 • Anestol krem güneş yanıkların acısını dindirmek için kullanılır.

Anestol pomad nasıl kullanılır peki..

Anestol Pomad Nasıl Kullanılır

Anestol uyuşturucu krem nasıl kullanılır sorusu epey merak edilen sorulardandır. Doktorunuza ya da eczacınıza danışarak kullanmanız tavsiye edilir. Anestol pomad  günde 2 yada 3 defa ağrı oluşan yere ya da uyuşturulmak istenen yere sürülerek uygulanır. Tek seferde kullanılacak doz 5 gramdan fazla olmamalıdır. Günlük kullanılacak maksimum doz ise 17 ile 20 gram arasında olmalıdır. Dozu aşarsak eğer ciddi yan etkilerin görülebilir. Geniş yüzeylere uygulanması çok gerekmedikçe önerilmez. Anestol pomad uygulanış aşamaları şöyledir ;

 • Anestol krem sürmeden önce bölge güzelce temizlenir.
 • Tek seferlik doz miktarına bağlı kalınarak sürülür ve ovalayarak iyice deriye yedirilir.

Anestol pomad ne kadar sürede etki eder, Anestol uyuşturucu krem hassas bölgelerde nasıl kullanılır, anestol pomat vajinada nasıl kullanılır  soruları da merak edilenler arasında bulunuyor. Cevaplayalım;  Anestol pomad  uygun doz ile uygulandığı ilk andan itibaren 5 ile 10 dakika içerisinde etki eder. Anestol pomad etki süresi,  2 ya da 3 saat boyunca etkisini korur.

Anestol pomad cinsel ilişkide nasıl kullanılır?

Cinsel ilişkide ciddi anlamda zorlanma yada ağrı oluyorsa anestol uyuşturucu krem kullanabilirsiniz. İlk gece korkusunu yenmek için gayet faydalı bir kremdir Anestol pomad vajinaya uygulanış şekli ;

 • Tek seferlik dozu ilişkiden 15 dakika önce dış yüzeye ve az miktarda girişe sürmeniz yeterlidir.

Anestol pomad vajina da nasıl kullanılır?

Anestol pomad vajina çevresine ve giriş bölgesine sürülebilir. Kesinlikle 5 gramdan fazla sürülmemelidir. İç kısıma doğru fazla sürülmemelidir çünkü yanma yapabilir

Anestol pomad basur nasıl kullanılır?

Anestol pomad basur ağrısını dindirmek için bölgenin dışına sürülerek kullanılır. Acının hafiflemesini sağlar. Kesinlikle dış kısıma sürülmelidir. Geçici olarak ağrının dinmesini sağlar.

Anestol pomad geciktirici olarak nasıl kullanılır?

Anestol pomad uygulandığı bölgeyi uyuşturur. Bu da hissizleştirici etki oluşturur. Anestol pomad kullanım amacı olmamasına rağmen geciktirici olarak kullanılmaktadır. Aslında anestol geciktirici olarak işe yarayabilir ancak anestol pomad lokal anestezik etkisi sebebi ile bazı durumlarda zevk almama gibi bir durumda yaşayabilirsiniz. Anestol pomad geciktirici etkisi olmasına rağmenhissiz bir ilişki uzun da olsa tatmin etmeyecektir.

Anestol pomad ağda öncesi nasıl kullanılır?

Hassas cildinizde yada özel bölgede ağda yapacaksanız anestol pomad krem sürebilirsiniz. Yarım saat kadar bekledikten sonra ağda yapabilirsiniz. Özellikle yüz kısmında bulunan kaş, bıyık almada acıyı ciddi anlamda azaltır, genel olarak ağda ağrısı ve acısını azaltmada çok etkili bir yöntemdir. Vajinanın dış yüzeyine mutlaka ince tabaka olarak sürün. Yarım saat bekledikten sonra ağda yapmanız uygundur. Açık yara yada yanık varsa bu yöntemi kesinlikle kullanmanız tavsiye edilmez. Ayrıca lazer epilasyon öncesinde anestol pomad lazer epilasyon sonrası oluşan acı ve ağrıyı yok eder, hissettirmez. Anestol pomad yan etkileri yanlış kullanım ile ortaya çıkabilir. Aşağıda anestol pomad yan etkileri nelerdir sorusunun cevabını bulabilirsiniz.

Anestol Pomad Yan Etkileri

Anestol pomad yan etkileri bulunan bir kremdir, her krem gibi. İçerdiği maddelere alerjiniz varsa ya da kullanım dozundan fazla kullanırsanız anestol pomad yan etkileri sizi rahatsız eder. Ansetol pomad çok fazla sürülmesi halinde emilim artar ve kana karışan miktar artar. Bu da anestol pomad yan etkileri ne neden olur. Anestol pomad yan etkileri ise;

 • Uzun süre kullanım sonrası aşırı duyarlılık
 • Ciltte kaşıntı, tahriş, kızarıklık ve döküntü
 • Aşırı sinirlilik
 • Baş dönmesi
 • Görme bozukluğu oluşması
 • Sıtma, titreme veya nöbet

Bu yan etkilerde herhangi biri görüldüğünde kesinlik kremi kullanmayı bırakmalısınız.

Anestol pomad hamilelikte kullanımı

Anestol pomad hamilelikte deri tarafından emilmesi ve kana karışması nedeniyle doktor önermeden kullanılmamalıdır

Anestol pomad emziren anneler nasıl kullanmalı

Anestol krem anne sütüne geçmesi nedeniyle ; emzirme döneminde kullanılmamalıdır.

Anestol çocuklarda en küçük doz ile ince tabaka olarak uygulanabilir tabi ki doktor onayıyla. Anestol pomad açık yara ve yanığa uygulanmamalıdır. Yüze sürülürken göz kapağına, dudaklara ve burun iç kısımlarına özen gösterilmeli ve dikkat edilmelidir.

Anestol prospektüs

Anestol prospektüs bilgilerini okumamız halinde krem hakkında en doğru ve güncel bilgilere ulaşabilir. Anestol prospektüs ü mutlaka kullanmadan önce okumalısınız.

Anestol Pomad Fiyatı

Anestol pomad reçete ile satılan bir kremdir. SGK tarafından karşılanmaktadır. Doktorunuzda reçete ile yazmasını istemeyi unutmayın. Aile doktorunuz bile size bu kremi rahatlıkla yazabilir. Asla kafanıza göre bilinçsiz ilaç yada krem kullanmayınız. Anestol pomad fiyatı, anestol ne kadar

ANESTOL Pomad Fiyatı 2018
Anestol pomad fiyatı 2018 9,75 tl dir.

Ansetol Pomad Kullananlar

Forum, sözlük ve sosyal medyadan yapılan yorumlardan yaptığım derlemeyi anestol krem kullananlar başlığıyla sizlere sunuyorum.

 • Yaz aylarında yaşadığım güneş yanıkları yüzünde canım çok yanıyordu. Anestol krem kullanmaya başaldım ve çok etkili oldu.
 • Sıcak tencerenin, kaynar yağın ne zaman canınızı yakacağının garantisi yok, bence her eve lazım bir krem.
 • İlk gece korkumdan dolayı 6 ay boyunca cinsel ilişkide başarısız olduk. Evliliğimiz resmen kabus olmuştu. Doktorumuz anestol merhem denememizi söyledi. Bütün dertlerimiz son buldu.
 • Geçen ay bisikletten düştüm. Düşme esnasında oluşan sürtünmeden dolayı canım çok yanmıştı. İnce bir tabaka sürdüm ve sanki ağrı hiç olmamış gibi rahatladım.
 • Hem ucuz hem de çok faydalı bir krem. Allah razı olsun yapanlardan.
 • Ağda yapmak çok acılıydı. Aile doktoruma danıştım, uygun gördü ve acılara son.
 • Beyler ben penisime sürdüm. Uyuşturdu ve gece yatağa işemişim hiç hissetmedim bile. Keşke kullanmasaydım.

Anestol pomad nedir, anestol pomad  krem ne işe yarar, anestol pomad nasıl kullanılır, anestol pomad yan etkileri gibi bilgileri bu yazımızda buldunuz. Anestol pomad geciktirici etkisi ne kadar, cinsel ilişkide nasıl kullanılır, anestol pomad ağda öncesi nasıl kullanılır gibi merak edilen sorularını bu makalede aldınız. Hadi şimdi yorumları alalım. Esen kalın