Arap Kızı Kremi Etkileriyle Şaşırtıyor. Nedir, Ne İşe Yarar Öğrenin.

Cildi sağlıklı, pürüzsüz görünüşe kavuşturduğu konusunda kullananlar tarafından olumlu geri dönüşlere sahip Arapkızı kremi ile ilgili bir bilgilendirme yazısı hazırladık. Arap kızı kremi nedir, ne işe yarar, nasıl kullanılır sorularının cevaplarını makalemizin devamında bulabilirsiniz.

Arap kızı kremi nedir? Ne işe yarar?

Arap kızı kremi cildi beyazlatma etkisine sahiptir. siniz. Ayrıca sivilce, siyah nokta, cilt lekeleri,çil gibi sorunları için etkili olduğu kullananlar tarafından ileri sürülmektedir. Krem Osmanlı döneminde de kullanılan, günümüzde de Arabistan’da yoğun olarak kullanılan etkili bir cilt bakım ürünüdür.

A ve E vitamini bakımından yoğun bir formüle sahip olan Arap kızı kremi içeriğinde etken madde olarak gliserin(gliserol) bulunmaktadır. Yüzyıllardır kullanılan krem güvenli olarak bilinse de kullanmadan önce alerji testi yapmanız önerilir. Bileğinize küçük bir miktar sürün ve 24 saat bekletin. Yan etki görülmezse rahatça kullanabilirsiniz. Arapkızı kremi nedir öğrendik, şimdi ayrıntılarıyla ne işe yarar öğrenelim.

Arapkızı kremi ne işe yarar? Faydaları nelerdir?

Krem cildi beyazlatır, sivilce, leke, çil, siyah nokta gibi cilt sorunlarını gidermeye ve önlemeye yarar sağlar. Cilt hücrelerini uyaran içeriğindeki maddeler ile kan dolaşımını hızlandırır. Kan dolaşımını hızlanması ile cildin onarım ve yenilenme hızı artar. Düzenli kullanım ile ciltte parlak ve pürüzsüz bir görüntü sağlar.

 • Cilt rengini açar ve beyazlaştırır.
 • Ciltteki renk uyumsuzluğunu giderir ve renk eşitlemesi sağlar.
 • Sivilce(akne) problemine karşı savaşır ve ciddi anlamda bu sorunu ortadan kaldırır.
 • Cilde canlılık ve parlaklık kazandırır.
 • Ciltteki gözenekleri daraltır ve daha sıkı bir görünüm ver.
 • Derideki pürüzleri ortadan kaldırır ve düzgün bir görünüm kazandırır.
 • Sivilce(akne) izlerini temizler ve bunların olduğu noktaları sağlıklı hale getirir.
 • Yüz ve vücut bölgesindeki çilleri azaltır veya yok eder.
 • Genital bölgede oluşan kararmaları giderir, eski sağlıklı görünümüne getirir.
 • Doğum lekesi,güneş lekesi gibi leke problemlerini giderir.
 • Çeşitli nedenlerle oluşan cilt kızarıklığını hafifletir ve giderir.
 • Ciltte oluşan sararmaları gidererek canlı bir görünüm kazandırır.
 • İyi bir nemlendiricidir, nem sorunu yaşayan ciltlerin nem dengesini sağlar.
 • İçeriğindeki maddelerden dolayı cilde bakım yapar.

Arap kızı kremi ne işe yarar, faydaları nelerdir sorusunun ardından kremin çeşitlerine göz atalım.

Arap kızı kremi çeşitleri nelerdir?

Arap kızı kremi çeşitleri pembe ve mavi olmak üzere 2 adettir. Kutuların rengi farklı olsa da fiyat aynıdır. Esmer tenliler ve normal cilde sahip olanlar mavi Arapkızı kremi kullanırken yağlı cilde sahip ve açık tene sahip olanlar pembe Arapkızı kremini kullanmalıdır. Cilt tipinize göre krem çeşitlerinden tercihinizi yapmalısınız.

Arap kızı kremi ne işe yarar, faydaları nelerdir sorularının ardından nasıl kullanılır öğrenelim.

Krem nasıl kullanılır?

Cilt bakım kremi uygulamadan önce mutlaka kullanım alanını temizlemelisiniz. Temizleme işlemi sonrası bölgeyi iyice kurutmalısınız. Makyajlı cilt üzerine krem uygulamanız Arapkızı kremi faydaları engeller.

*Arap kızı kremi ile sonuç almak istiyorsanız her gece yatmadan önce düzenli bir şekilde uygulamalısınız.

*Kremi parmak uçlarınız ile oval hareketlerle sorunlu bölgeye sürün ve yatın. Gece boyunca cilt kremi emer. Uyandığımızda cildinizi ılık su ile temizleyin ve nemlendirici uygulayın.

*Her gece yatmadan önce 1 kez uygulayabilirsiniz. Cilt tipinize uygun olanı seçin ve düzenli kullanın. Sonuç aldığınızda kullanımı seyreltebilirsiniz. 1 ayda sonuç vermeye başlayacak, 3 ay da tam sonuç sağlayacaktır.

S; Arap kızı kremi çilleri geçirir mi?

C; Arapkızı kremi ile çillerden kurtulmak mümkün. Günde 2 kez sabah akşam uygulamanız ve düzenli kullanmanız halinde çilleri geçirmeye yardımcı olur.

S; Arap kızı kremi siyah nokta ve sivilceleri geçirir mi?

C; Arapkızı kremi sivilce ve siyah noktalardan kurtulmak için kullanılır ve etkili olduğu bilinmektedir. Günde bir kere uyumadan önce kullanarak ortalama 3 ay içerisinde sonuç almanız mümkün olabilir.

S; Arap kızı kremi cilt lekelerini temizler mi?

Arapkızı kremi cilt lekelerini geçirme özelliği ile ön plana çıkan bir cilt bakım ürünüdür. Günde 3 defa kullanmalısınız. 3 kez çok gelirse 2 kez de uygun olabilir. Leke tedavisi biraz inatçı bir işlemdir.

Arap Kızı Kremi fiyatı nedir? Nerede satılır?

Arapkızı kremi fiyatı 10 TL ile 60 TL arasında değişiklik göstermektedir. Markaya göre fiyatı değişkenlik göstermektedir. Fiyatı ucuz diye tercihinizi belirlemeyin. Aldığınız yere ve alan kişilerin yorumlarına dikkat ederek arap kızı kremini seçebilirsiniz. Kremi eczanelerden, kozmetikçilerden, aktarlardan ve internet üzerinden satış yapan marketlerden satın alabilirsiniz.

Orijinali Nasıl Anlaşılır?

Kremi alırken aldığınız yere, fiyata ve kullananların yorumlarına dikkat edin. Çok ucuz fiyatlarda satılıyorsa pek güvenmeyin. Markaları karşılaştırın, fiş veren yerlerden alın. Bandrollü ürün kutusunda yer almalı ve satan kişinin bilindik, tanındık olması önemlidir.

Kremin Yan Etkileri Nelerdir?

Arapkızı kremi yan etkileri bakımından oldukça güvenlidir ancak yanlış kullanım(aşırı doz) ve alerjik nedenlerle yan etkilere maruz kalabilirsiniz. Alerji testi için bileğinize mercimek tanesi kadar sürün, saat bekleyin. Ardından herhangi bir etki görülmezse uygun dozda kullanabilirsiniz. Olası yan etkileri ;

-Alerjik cilt reaksiyonları

-Ciltte yanma

-Cilt renginde kızarıklık

-Tahriş durumu

-Belli belirsiz morarma görünümü

Hangi Ünlüler Kullanıyor?

Arapkızı kremi kullanan ünlüler de bulunmaktadır. Yerli ve yabancı birçok isim bu cilt ürününü kullanıyor. Seda Sayan,Hülya Avşar, Hande Yener,Naz Elmas, Emel Sayın, Jennifer Lopez, Nicole Kidman, Kate Winslet gibi isimler bu kremi kullanıyor.

Arap kızı kremi hamilelikte ve emzirirken kullanılır mı?

Krem hamilelikte ve emzirme döneminde doktor kontrolünde kullanılmalıdır, aksi halde önerilmez.

Arap kızı kremi yorumlar neler?

Kremi kullananlar yorumlarında genelde olumlu olarak tanımlasalar da kişilerin anatomik yapısı, sağlık durumu tedaviyi belirler. Herkeste aynı sonuç görülmeyebilir. Bu nedenle siz kendiniz deneyin ve sonuçlarını değerlendirin. Arapkızı kremi kullananlardan biri olarak yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz.

Makalemiz ile sizlere arapkızı kremi nedir, ne işe yarar, içeriği, faydaları nelerdir sorularının cevaplarını verdik. Umarım faydalı olur. Esen kalın..