Aynısefa Kremi Nedir, Ne İçin Kullanılır, Cilde Faydaları

Aynısefa Kremi, birçok cilt problemine ve sağlık problemine iyi gelen aynısefa bitkisinin özünden yapılmaktadır. Aynısefa kremi ciltte oluşan yara, sivilce lekesi, iltihaplanma gibi tahribatları yok ederken, sivilcesiyah nokta, sedef, egzama, ayak mantarı, mikrop öldürücü ve cilt kanseri önleyici özelliklere sahip bir kremdir. Aynısefa bitkisi her türlü toprak çeşidinde büyüyebilen bitki türlerinden birisidir ve yıl içerisinde hemen hemen her ay toplanabilme özelliğine sahiptir. Aynısefa bitkisinin cilde faydalarının yanında birçok hastalığın tedavisinde de faydası bulunmaktadır. Aynısefa bitkisi, kasımpatı ve papatya ile aynı ailede yer alır. Aynısefa bitkisinin boyu yaklaşık 30 ila 60 santimetreye kadar uzayabilir. Aynısefa bitkisi topraktaki faydalı mineralleri içeriğinde bulundurması nedeniyle cilt ve vücut için etkili bir bitkidir. Aynısefa merhemi aynısefa bitkisi özlerinden yapıldığı için tamamen organik bir üründür.

Makalemiz ile aynısefa kremi nedir, ne işe yarar, cilde faydaları nelerdir sorularınıza cevaplar sunmaya çalıştık. İyi okumalar..

Aynısefa Kremi Nedir

Aynısefa kremi, aynısefa bitkisi özlerinden oluşan tamamen doğal ve organik bir cilt bakım kremidir. Antibakteriyel özellikleri bulunan aynısefa kremi cilt üzerindeki enfeksiyonları ve mikropları yok eder. Kollajen üretimini arttırma özelliği ile aynısefa merhemi cildi sıkılaştırır, iltihabı yok eder. Sıkılaşan ciltte aynı sefa kremi sayesinde siyah noktalar temizlenir. Sivilcelerin iltihapları yok olduğu için aynısefa kremi sayesinde var olan sivilceler kurur. Aynısefa krem ciltte oluşan yara, kesik ve yanıkların tedavisi için hızlı sonuç veren bir kremdir. Cildi sıkılaştırarak temizleyen aynısefa merhemi siyah nokta ve sivilce oluşumunu önler. Her cilt tipine uygun olan aynısefa kremi daha çok hassas ve kuru cilt sahibi kişilerin kullanımına daha uygun bir kremdir. Aynısefa kremi doğal aynı sefa çiçeğinin saf ve doğal tereyağı, saf balmumunun belirli bir süre beklemesi şeklinde üretilir. Kapalı kutularda eczaneler ve kozmetik mağazalarında satılabilen aynısefa merhemi doğal içeriğe sahip olmasından dolayı cilde her hangi bir zararı bulunmamaktadır. Tabi ki aynısefa bitkisine alerjisi bulunanların kullanması uygun değildir.

Aynısefa merhemi eczanelerde, marketlerde çeşitli markalarla alabilirsiniz. Satın almak yerine evde kendiniz de aynısefa kremi yapabilirsiniz. Şimdi sizlere evde aynısefa kremi nasıl yapılır anlatalım ;

Malzemeler : 5 damla lavanta yağı, 5 damla kekik yağı,100 gram lanolin, 20 gr aynısefa çiceği, 250 gram tereyağ yada vazelin

Evde Aynısefa Kremi Tarifi :

 • İlk olarak 250 gram tere yağını eriterek bir bir tavanın içerisine alın.
 • 20 gram aynısefa çiçeğini ekleyin ve kısık ateşte 4-5 dakika kadar kaynatın.
 • Hazırladığınız karışımı cam kase içerisine ekleyip 1 gün boyunca ağzı kapalı şekilde dinlendirin.
 • 1 gün sonra hafifçe ısıtıp tülbentle süzün.
 • Elde ettiğimiz karışıma 100 gram lanolin ekleyip karıştırın.
 • Son olarak 5 damla lavanta ve 5 damla kekik yağını katıp son defa karıştırın.
 • Homojen bir kıvama gelince cam kase içerisine ekleyin ve buzdolabına yerleştirin.

Evde hazırladığınız cilde faydaları yanında birçok sağlık faydası olan aynı sefa kremini 6 ay boyunca ihtiyacınız olan durumlarda kullanabilirsiniz. Kullandıktan sonra tekrar dolapta muhafaza etmeyi unutmayın.

Aynısefa krem nedir ve evde nasıl yapılır öğrendik, şimdi sırada aynısefa kremi ne için kullanılır, ne işe yarar ve nasıl kullanılır öğrenelim.

Aynısefa Kremi Ne İçin Kullanılır

Aynısefa kremi cilt üzerinde oluşan cilt problemleri tedavisi için kullanılır. Aynısefa bitkisi krem dışında çay olarak, ya da baharat olarak kullanılarak farklı sağlık faydalarından yararlanılabilir. Aynı sefa kremi güzellik ve sağlık için kullanımı tv yayınları sayesinde gün geçtikçe popülerliğini arttırmaktadır. Cilt bakımı ve cilt problemleri için kullanılan aynısefa bitkisinin baş ağrısı tedavisi, kadınların yaşadığı regl döneminde yaşanan ağrıları azaltma, sindirim kolaylaştırıcı vb. sağlık faydaları bulunmaktadır. Antioksidan kaynağı aynısefa bitkisi kanserli hücreler savaş açar ve kanser tedavisinde takviye gıda olarak kullanılır.

Aynısefa kremi kaşıntılı ayak mantarı rahatsızlığında yok edici fayda sağlar. 2 hafta boyunca düzenli  aynı sefa kremi kullanılması durumunda yüksek oranda ayak mantarı yok olur. Vücudun her hangi bir yerinde meydana gelen yara, yanık ve enfeksiyon sonucu oluşan iltihabı yok etmek için aynısefa kremi kullanılır. Güneş yanıkları problemine karşı da  aynısefa merhemi başarılı sonuçlar vermektedir. Tırnak mantarı problemi yaşıyorsanız aynısefa kremini sorunlu bölgeye sürün. Düzenli kullanılması halinde sonuç başarılı olacaktır.

Aynısefa ayrıca kas ağrısı, eklem ağrısı, bel ve varislerin olduğu bölgeye sürülerek masaj yapıldığında ağrıları yok eder. Aynısefa kas ağrıları ve eklem ağrıları için de kullanılır.

Aynı sefa kremi cildi sıkılaştırır, nemlendirir ve  cilt kızarıklarını yok eder. Cildiniz kendini toparlar ve yenilenir.

Güneşin zararlı ışınlarından korunmak için sürekli güneş kremi kullanmanız önerilir. Aynı sefa kremi kullanarak güneşten dolayı oluşan kızarıklık, çil ve yağ bezelerinin yok olmasını sağlayabilirsiniz. Güneşin zararlı etkilerine karşı güçlü bir koruma kalkanı sağlar.

Aynısefa krem kış aylarında soğuktan kaynaklanan kuruluk ve çatlak gibi cilt problemlerini önler, cildi nemli tutar.

Aynı sefa kreminin cildi yenileme ve mikrop, iltihap gibi etkenleri yok etme faydaları vardır. Aynısefa krem cilt lekelerini yok etmek için kullanılabilir çünkü etkili ve başarılı bir kremdir. Cilt lekeleri olan bölgeye düzenli olarak sürülmesi durumunda cildiniz kendini yeniler ölü hücreler ve cilt lekeleri yok olur.  Düzenli olarak aynısefa merhemi kullanıldığında cildiniz rengi açılacaktır bu nedenle açık tenliyseniz çok yoğun kullanmamanız gerekir. Sadece sorunlu bölgeye uygulamanız fayda sağlayacaktır.

Aynısefa krem sivilce tedavisinde de başarılı bir kremdir. Günde 2 kez düzenli kullanmanız halinde yüksek oranda sivilceleri yok eder. Aynısefa krem faydalarını sıralarsak ;

Aynısefa Kremi Faydaları Nelerdir ?

Aynısefa kremi ne işe yarar ;

 • Cildin yaşlanmasını geciktirir, kırışıklıkları önler
 • Yüz ve göğüs bölgesindeki cilt üzerinde bulunan kızarıklıkları kısa sürede önler
 • Aynı sefa krem sivilce sorununda etkilidir. Sivilce ve iltihaplı sivilceleri yok etmek konusunda başarılı bir kremdir.
 • Aynı sefa kremi cilt lekeleri olan bölgeye düzenli olarak sürerseniz lekeleriniz azalır hatta yok olur.
 • Cildi besler ve nemlendirir ve sağlıklı görünüm kazandırır.
 • Yara, kesik ve yanıkların kısa sürede iyileşmesini sağlar.
 • Aynı sefa kremi makyaj sonrası yüz temizlemek için kullanılabilir. Sıkı, temiz ve nemli bir cilt sağlar.
 • Aynı sefa krem tırnak mantarı tedavisinde yüksek oranda 2 haftada olumlu sonuç gösterir.
 • Aynı sefa sedef ve egzama tedavisi için kullanılan ve başarılı sonuçlar gösteren bir kremdir.
 • Cilt yüzeyinde bulunan kaşıntı ve tahrişi önleyen krem baş ağrısı, kas ve eklem ağrılarını yok etmek konusunda da etkilidir. Boyun tutulmalarında ensenize az miktarda sürmeniz ve ovalayarak kullanmanız kısa sürede boyun tutulmasının geçmesini sağlar.

Bu cilde faydaları saymakla bitmeyen krem nasıl kullanılır bir göz atalım.

Aynısefa krem nasıl kullanılır ?

Aynısefa kremi günlük kullanıma uygundur. Nemlendirici, besleyici, mikroplardan arındırıcı ve iltihap yok edici özellikleri nedeniyle her gün kullanmanız tavsiye edilir. Kremi günde 2 yada 3 kez kullanmanız yeterli olacaktır. Aynısefa kremi kullanım şekli ise;

 • Uygulanacak bölge iyice temizlenir ve kurulanır
 • Nohut büyüklüğünde krem parmak uçlarına alınır ve sorunlu bölgeye sürülür
 • Parmak uçları ise hafif baskı yapılarak ovularak cilt yüzeyine dağıtılır ve emilmesi sağlanır.
 • Aynefa kremi mantar, tırnak mantarı veya cilt sorunları için de aynı şekilde kullanılır. Dikkat edilmesi gereken sürdükten sonra kreminin üzeri asla kapatılmamalıdır.

Aynısefa Kremi Hakkında Bütün Sorular

Aynısefa krem hakkında soru cevap bölümüne geçelim. Aklınıza takılan soruların cevapları burada yer alıyor.

Aynısefa krem kullananlar ne diyor

Aynısefa krem kullananlar genel olarak cilt problemlerinde başarılı bir krem olarak nitelendiriyorlar. Krem kullananlar özellikle düzenli kullanım ile sonuç verdiğinden ancak yara, kesik yanık gibi cilt rahatsızlıklarında etkili olduğundan bahsetmektedir. Aynısefa kremi kullananlar ne der size bir fikir verebilir ama her krem ya da ilaç kişiden kişiye uygulanıştan uygulanışa farklılıklar gösterebilir. Organik ve doğal bir krem olması sebebiyle yan etkileri görülmeyen bu kremi deneyerek sonuçlarını görmeniz en doğrusudur.

Aynısefa kremi yüze sürülebilir mi

Aynısefa kremi yüz dahil bütün vücuda sürülebilir. Cilt sorunlarını yok etmek için ve cildi korumak, sıkılaştırmak ve nemlendirmek için günde 2 yada 3 kez kullanılması uygundur. Aşırısı gereksiz ve zararlıdır.

Aynısefa kremi nereden alabilirim

Aynısefa kremi eczanelerde, aktarlarda rahatlıkla bulabilir, evde kendiniz yapabilirsiniz. Aynısefa kremi farklı markalar ile sanal marketlerde de satılmaktadır.

Aynısefa kremi mantar için kullanılır mı iyi gelir mi

Aynısefa kremi mantar tedavisi için kullanılır. Mikropları yok etme özelliği olan aynısefa kremi mantar sorunlarını yok etmek konusunda başarılı bir kremdir.

Aynısefa kremi hamilelikte kullanabilir miyim

Bu krem hamilelik döneminde kullanılmamalıdır. İlla da kullanacağım derseniz hamilelikte doktorunuza danışmalısınız.

Soru Cevap

Aynısefa kremi bebeklerde kullanılabilir mi

Kesinlikle 6 aydan küçük bebeklerde ve geniş yüzeylerde olmamak kaydıyla krem bebeklerde pişik ve isilik tedavisi için kullanılabilir.

Aynısefa kremi basura iyi gelir mi

Basur sorunu yaşayanlar pek çok krem ve ilaç arayışında olabiliyorlar. Aynısefa krem basur ve hemoroid tedavisinde kullanılabilir ancak kesinlikle doktorunuza bilgi vererek kullanmalısınız.

Aynısefa kremi egzamaya iyi gelir mi

Egzama ve kaşıntılı egzama  bir cilt problemindir. Cilt problemleri konusunda etkili olan aynısefa krem egzama olan bölgeye sürülerek  uygulandığında etkili sonuçlar göstermektedir.

Aynısefa kremi vajina üzerine sürebilir miyim

Kaşıntı ya da mantar tedavisi için ( Vajinal hastalıklardan kaynaklanmayan) vajina etrafına çok az miktarda dikkatlice sürülerek uygulanabilir. Vajinal mantar, kaşıntı, kuruluk ve yanma gibi şikayetler için vajina çevresine sürülmesi gereklidir.

Aynısefa kremi genital bölge üzerine sürebilir miyim

Aynısefa krem genital bölge için sıklıkla mantar ve kaşıntı problemlerinde kullanılır. Kullanım esnasında dikkatli olunmalıdır.

Aynısefa kremi zararları

Aynısefa kremi zararları doğal ve organik ürün olması nedeniyle çok görülmez. Aşırı kullanım sonucu veya alerji olması durumlarında yan etkiler görülebilir. Başka ilaçlarla veya kremlerle birlikte kullanılması da aynısefa zararları nın görülmesine neden olabilir. Aşırı dozda kullanılması aşırı uyku hali oluşturur. Kremi kullanma esnasında beklenmedik bir etki ile karşılaşmanız durumunda krem kullanımını bırakın ve doktorunuza bildirin.

En İyi Aynısefa Kremi Markaları Nelerdir

Aynısefa kremi piyasada farklı markalarla satılmaktadır. Aynısefa kremi daha önce çok satan, kullanılan ve hakkında olumlu yorumlar yapılan markaları tercih etmeye özen göstermelisiniz. En çok bilinen ve satıan aynısefa krem markaları;

 • Macitefendi aynısefa krem
 • Soft time aynısefa kremi
 • Farmasi aynısefa kremi
 • İlvana aynısefa kremi
 • Huncalife aynısefa kremi

Aynısefa Kremi Fiyatı

Aynısefa kremi fiyatı 12 ile 30 TL arasında değişmektedir.  Kremi satın alırken mutlaka bilindik bir firma olmasına, olumlu yorum var mı yok mu dikkat ederek almanızı öneririz. Makalemiz ile sizlere aynısefa kremi hakkında bilgiler sunduk. Umarım faydalı olur. Krem yada ilaç kullanmadan önce bir doktora danışmanız ve doktor kontrolünde kullanmanız önerilir. Esen kalın..