Bemiks Ampul Nedir? Ne İşe Yarar? Cilde ve Saça Faydaları

Bemiks ampul bir vitamin takviyesidir. Cilt sağlığı, saç sağlığı ve daha birçok sağlık koşulu için önemli bir vitamin olan B vitamini formlarının doğal beslenme ile alınamaması durumunda doktorlar tarafından reçete edilir. Bemiks ile takviye edilen vitaminler cildinizde, saçınızda veya sağlık düzeniniz içerisinde problemlerinizi giderebilir. Makalemiz ile bemiks ampul nedir, ne işe yarar, saça ve cilde faydaları nelerdir sorularının cevaplarını vermeye çalışacağız.

Bemiks Ampul Nedir? Ne İşe Yarar?

Bemiks ampul, ağız yoluyla alınmayan ve sadece doktorlar tarafından kas içine veya sıvıya eklenerek, damar içine yavaş yavaş enjekte edilen bir ilaçtır. Kendi kafanıza göre asla kullanmamalısınız mutlaka doktor ya da hemşire tarafından uygulanmalıdır.

Bemiks içerisinde etken madde olarak B1, vitamin B2, vitamin B6 ve D-pantenol niasinamid içerir. Özellikle ameliyet sonrası beslenme bozukluğu durumlarında takviye olarak uygulanan Bemiks cilt, saç ve birçok sağlık problemini tedavisinde etki sağlar. Unutkanlık, sinirlilik, kol ve bacaklarda titreme şikayeti olan veya zona, kalp kası bozukluğu, ateşlik romatizma, radyasyon hastalığı vb. gibi şikayeti olan hastalara doktorlar tarafından reçete edilir. Bemiks ampul ne işe yarar genel olarak ele alırsak;

Ne İşe Yarar?

 • Bemiks ampul cilt ve saç sağlığında iyileşmeler sağlar. Saçların daha canlı ve güçlü görünmesini sağlarken, ciltte yaşlanma karşıtı etkiye sahiptir. Ayrıca güçlü bir nemlendiricidir. Dikkat edilmesi gereken kullanmadan önce alerji testi yapılmasıdır. Bileğiniz üzerine az miktarda sürerek 24 saat bekleyerek alerji testi yapabilirsiniz. Bemiks ampul herhangi bir alerji olmadığına eminseniz yüze sürülür. Bemiks ampul yüze sürülür mü sorusu sıkça sorulan bir sorudur.
 • B1, B2, B6 ve D-pantenol vitaminlerinin doğal yollardan alınaması halinde takviye olarak kullanılır. Bu vitaminlerin eksikliğinden kaynaklanan sağlık problemlerinin tedavisine yardımcı olur.
 • Ameliyat sonrası beslenme zorlaşacağından doktorlar uygun gördüğünde hastaya enjekte ederek alınması gereken vitaminleri takviye eder.
 • B vitamini eksikliği durumunda görülen sinirlilik, sinir iltihabı, aşırı yorgun hissetme, halsizlik, unutkanlık, bacak ve kollarda titreme durumlarının iyileşmesine yardımcı olur.
 • Radyasyon, kalp kası bozukluğu ve ateşli romatizmanın tedavisinde yardımcı olarak kullanılabilen Bemiks alkolizm nedenli uzun süreli zehirlenmelerin tedavisinde olumlu etki sağlar.
 • Sivilce, siyah nokta,gözenek, kırışıklık ve leke problemini gidermeye yardımcı olur.

Bemiks ampul hamilelikte ve emzirme döneminde mutlaka doktor önerisiyle kullanılmalıdır. 3 yaşından küçük çocuklarda kullanılmamalıdır. İçerdiği etken maddelere alerjiniz olması durumunda kullanılmamalıdır. Yan etkiler görülmesine neden olabilir.

Bemiks nedir, ne işe yarar sorularının cevaplarını verdik. Bemiks ampul saça faydaları nelerdir ve saç için nasıl kullanılır cevaplarını verelim.

Bemiks Ampul Saça Faydaları Nelerdir? Nasıl Kullanılır?

Bemiks ampulün saça faydaları kadınlar arasında epey merak uyandırır. Peki bu faydalar neler;

Saça Faydaları;

 • Saç derisini besler, yeniler ve kökten uca derinlemesine nemlendirir.
 • Saç tellerini ve köklerini güçlendirerek yeni çıkan saçların da gür ve sağlam olmasına yardımcı olur.
 • Kuru saç problemi olanlar düzenli bir şekilde kullandıklarında saçlardaki yıpranma ve kırıklardan kurtulabilir.
 • Saçların daha kısa bir süre içerisinde uzamasına yardımcı olan Bemiks ampul kullanımı ile 10 gün gibi kısa bir sürede saçlarda 1 cm uzama elde edildiği kullananlar tarafından öne sürülmektedir.

Faydaları bunlar, eğer denemek isterseniz saçınıza nasıl uygulanır öğrenmeniz gerektiğini merak edebilirsiniz. Bemiks ampul ile saça kür hazırlayarak uygulayabilirsiniz.

Bemiks ile Saç Kürü Nasıl Hazılanır?

Bemiks saç kürü ile saç gürleştirme, saç uzatma ve kirpik uzatma işlemi yapabilirsiniz.

Bemiks saç kürü için malzemeler; 1 tüp Bemiks Ampul, 1 yemek kaşığı badem yağı, 1 çay kaşığı rezene tohumudur.

Bemiks ampul kürü hazırlanışı;

 • Bir cezvede yarım fincan suyu kaynatın. Daha sonra ocağın altını kapatıp içerisine rezene tohumlarını ekleyin. 5 dakika bekleme süresi var.
 • Demlenme sonrası rezene tohumu çayını bir kaba süzün.
 • Tohumlardan ayrılmış sıcak suya badem yağını ve Ampulü ekleyin. İyice karıştırın. Saç bakım kürü hazır…

Bemiks ampul saç kürü nasıl uygulanır?

 • Hazırlanan kürü saçınızı yıkamadan ılıkken saç diplerinize iyice yedirerek uygulayın. Dipler sonrası saçın tamamına uçlarına iyice uygulayın.
 • Uygulama sonrası saçlarınızı streç ya da bone ile sarın. 40 dakika bir bekletme süresi var.
 • 40 dakika beklettikten sonra saçlarınızı ılık suyla yıkayın. Şampuanla da yıkamanız da bir mahsur yok.
 • Kürü her uygulama öncesi taze hazırlamalısınız ve temiz saça kürü hiç bekletmeden uygulamalısınız.
 • 90 günlük düzenli kullanım sonrasında saçlarınızda canlanma, parlaklık, gürleşme ve güçlenmeye tanık olabilirsiniz( İlk 60 gün haftada bir kez, 60 günden sonra 15 günde 1 kez olacak şekilde kullanabilirsiniz.
 • İlk iki hafta da saçta dökülme görülebilir. Bu normal bir akıştır. Saç dökülmesiyle karşılaştığınızda bu durumun doğal olduğunu bilmeli ve Bemiks kür kullanımını bırakmamalısınız.
 • Bemiks ampulün fiyatı da oldukça uygundur. Bemiks ampul fiyatı 7,25 Tl olarak eczanelerde satılmaktadır.

Dilerseniz Bemik ampulü şampuana ekleyerek de kullanabilirsiniz.

Bemiks Ampul Saç için Şampuana Eklenmesi Nasıl olur?

Yağlı bir saç yapısına sahip iseniz tek bir ampulü şampuanınıza koyarak kullanmanız yeterli olacaktır. Şayet saçlarınız kuru ise 2 ampul koymalısınız. Uygularken de saçların temiz olması çok önemlidir. Her yıkamada bu kürü tekrar hazırlamalısınız bunun içinde ayrı bir kap bulup bir miktar şampuan ve bu ampulü karıştırmanız doğru olacaktır. İlk başlarda fayda görmeyebilirsiniz, hatta dökülme olan saçlarda dökülme artabilir ama bırakmayın ortalama  hafta sonra faydasını görmeye başlayacaksınız.

Bemiks Ampul Cilde Faydaları Nelerdir?

Bemiks ampulün cilde faydaları arasında kırışıklık giderici, temizleyici ve nemlendirici etkisi bulunmaktadır.

Bemiks cilt için kullanımı; Herhangi bir alerjiniz olmaması durumunda yatmadan önce 3 günde bir cildinize doğrudan sürmeniz, 30 dakika beklemeniz ve ardından ılık su ile temizlemeniz gerekir. Kuruma ile cildinizi gerdirir, gözenekleri temizler, kırışıklıkları gerer. Ayrıca cildinizi yıkama sonrası nemli hissedersiniz.

Bemiks Ampul Yan Etkileri Nelerdir?

Her ilacın olduğu gibi Bemiks ampulün de yan etkileri görülebilir. Kesinlikle içilmez, ağız yoluyla alınmaz. Alerji olması durumunda ve yanlış kullanımla yan etkiler ortaya çıkabilir.

 • Karın ağrısı, nefes almakta zorlanma, dil veya boğazda şişlik oluşması, ateş ve deride döküntü oluşması seyrek olsa da görülebilen yan etkilerdir. Bu liste dışında da olağan dışı etkiler ile karşılaşırsanız hemen bir doktora görünmelisiniz.

Makalemiz ile sizlere Bemiks nedir, ne işe yarar, saça ve cilde faydaları nelerdir sorularının cevaplarını verdik. Ayrıca nasıl kullanılır ve yan etkileri nelerdir bilgilerini sunduk. Umarım faydalı olur. Esen kalın.