Bu 6 Gıda Sizi Gerçekten Yaşlandırıyor! Dikkat !

Ne yerseniz derinizi etkiler ve bu gıdalar sizi daha yaşlı gösterebilir.Tuz ve
baharat gibi bazı maddelerin yanı sıra aşırı derecede ızgara yiyeceklerin tadı güzel olsa da cildinizi çok etkileyen başlıca gıdalar.Neyse ki, bu gıdaların lezzetinden vazgeçmeden cildiniz üzerindeki etkisini azaltmak için atabileceğiniz bazı adımlar var.Bu gıdaları azaltmak sizin cildinizin kötü yönde etkilenmesini sağlayacaktır.Bakımlı ve sağlıklı olmak hayata her zaman pozitif bakmanızı sağlar, öz güveninizi arttırır, mutluluk endeksinizi geliştirir.Sağlıklı yaşayın, genç görünün hep genç kalın.

Tuz : Sodyum su tutmanızı sağlar ve şişliğe neden olur. Buna karşı koymak için kafein içeren bir nemlendirici kullanmayı deneyin.
Enerji içecekleri : Asidite dişleri şeritlerle emprenye eder böylece dişleriniz daha kolay lekelenirler. Enerji içeceklerini sulandırarak tüketebilirsiniz böylece etkisi azalacaktır.
Baharatlı yiyecekler : Baharatlı yiyecekler cildi kötüleştirir. Menopoza giren kadınlarda, baharatlar kan damarlarını genişletir, cildin lekeli ve daha yaşlı olmasına neden olur.
Siyah kömürleşmiş yiyecekler : Kollajeni parçalayan, inflamatuar hidrokarbonlar içerirler. Bir daha ki sefere, siyahlaşmış kömürleşmiş olan gıdaları ayrıştırın.
Siyah çay : Çayın yüksek tanen içeriği diş lekesine neden olabilir. Çayınızı sütle alınız. Kazein lekelerle savaşabilir
Alkol : Toksinler karaciğerde birikebilir ve sivilce, solgunluk ve kırışıklıklar gibi cilt sorunlarına neden olabilir. Ayrıca uykuyu etkiler.Alkolü hayatınızdan çıkarmayı deneyin.