Yüz Maskesi Tarifleri 5 Maske – Cilt Bakımı

Yüz Maskesi Tarifleri

Yüz maskesi,  Kış kadar baharda cildimize oldukça farklı etkiler yapabilir. Her mevsimin cildimizde bıraktığı izler farklıdır, dolayısıyla alacağımız önlemler de farklı olmalıdır. Kışın soğuktan koruduğumuz cildimizi, bahar aylarında aynı şekilde rüzgardan korurken yazında güneş ışınlarının zararlı etkilerinden korumalıyız. Bu makalede okuyacağınız çeşitli yüz maskesi önerilerinden bir kaçını mutlaka uygulamalısınız.

Açık hava ile kapalı mekan arasındaki sıcaklık farkı cildimizi kurutur ve nemlendirilmeyen cilt bir süre sonra deri döküntülerine başlayarak kendini yenileyip nemlendirmeye çalışacaktır. Cildimiz için uygulayacağımız bazı yöntemler ve yüz maskeleri ilerisi için oldukça faydalı etkiler göstermektedir bu yüzden cildimize uygun nemlendirici
seçmek ilk aşamamız olmalıdır. Bunun dışında gözeneklerin açık ve temiz olmasına özen gösterip alkol oranı yüksek sıkılaştırıcı toniklerden uzak durmalıyız. Temizleme jelleri yerine sabun tercih etmeliyiz. Çok basit uygulayabileceğiniz bu cilt bakımı için yüz maskelerini tercih etmeyi düşünmelisiniz. Cildimizin nemi için ayrıca evde kolayca hazırlayabileceğimiz yüz maskeleri de günlük bakımımız da oldukça etkilidir.
Şimdi sizlerle yüz maskesi tariflerinden birkaçını paylaşacağım:
KORUYUCU YÜZ MASKESİ TARİFLERİ

BAL BADEM YÜZ MASKESİ 

Bu yüz maskesi için ihtiyacımız olan şey bir çorba kaşığı bal ve iki adet badem. Bademleri iyice toz haline gelene kadar dövüyoruz ve bal ile iyice karıştırıyoruz. Karışımı yüzümüze sürerek 15 dakika yüzümüzde bekletiyoruz. Ardından ılık su yardımı ile yavaşça yüzümüzden soyuyoruz. Sonuçlarına inanamayacaksınız.
 KORUYUCU YÜZ MASKESİ TARİFLERİ

YULAFLI YÜZ MASKESİ

Bu  yüz maskesi sonrası cildinizdeki yumuşaklık hissine çok şaşıracaksınız. Yapmamız gereken yarım fincan yulafı iyice ezmek. Ardından yarım çay kaşığı bal, iki çorba kaşığı süt, iki damla sardunya çiçeği yağı, iki damla papatya yağı ekleyin. İyice karıştırıp 15 dakika yüzümüzde bekletelim ve ardından ılık su ile yıkayalım. Mükemmel yumuşaklıkta bir cilt sizi bekliyor olacak.
KORUYUCU YÜZ MASKESİ TARİFLERİ

MEYVELİ YÜZ MASKESİ 

Meyvenin faydalarını saymakla bitiremeyiz elbette.  Soyulmuş bir adet muzu ezip püre haline getirerek bir miktar süt ile karıştırarak yüzümüze sürüyoruz 15 dakika bekledikten sonra ılık su yardımı ile yıkayıp tonik sürerek sıkılaşmasını sağlayabiliriz. Bu yüz maskesi sıkılaşma için ideal olan yüz maskesidir.
KORUYUCU YÜZ MASKESİ TARİFLERİ

GÜL YÜZ MASKESİ

Eski zamanlardaki kadınların güzellik sırlarının arasında bulunan gül sonsuz gençlik iksiridir. 5 adet gülün yapraklarını macun olana kadar ezip yüzümüzdeki 15 dakika bekletip ılık su yardımı ile yıkayalım. Sonuçlarına inanamayacaksınız. Bu yüz maskesi hem cildinizi besler, temizler ve yumuşatarak nemlendirir.
KORUYUCU YÜZ MASKESİ TARİFLERİ

DOMATES YÜZ MASKESİ 

Domatesin cilde etkileri oldukça fazladır. Nemlendirme, sıkılaştırma, ve soyma etkilerinden bazılarıdır. Siyah nokta ve akne tedavisinde de etkili olan domates ikiye bölünerek cildin üzerinde tutulabilir. Rendelenip püresi de yüze sürülen domatesin sonuçları görenleri şaşırtacaktır. Domates ile hazırlanan yüz maskesi ile de cildinizi nemlendirecek, sıkılaştıracak ve cildinizin tazelenmesine fayda sağlayacaksınız.
KORUYUCU YÜZ MASKESİ TARİFLERİ

ÇİLEK YÜZ MASKESİ 

Eğer cildinizde kuruluk hissediyorsanız ve cildinizi bir türlü nemlendiremiyorsanız o zaman çareniz çilek ile hazırlayacağınız bu yüz maskesi olabilir. Evet yanlış duymadınız çileği püre haline getirerek ılık süt ile harmanlayarak cildimize sürerek 15 dakika bekleyelim. Soğuk su ile yıkayarak yumuşacık cildimize merhaba diyelim.
KORUYUCU YÜZ MASKESİ TARİFLERİ

BESLEYİCİ YÜZ MASKESİ

Peeling yaptık ve besleyici bir kreme ihtiyacımız var, bu bir krem değil yüz maskesi de olabilir elbette. İşte bu yüz maskesi tam  size göre. 1 çorba kaşığı bal, 1 çorba kaşığı maden suyu, 1 çay kaşığı gül suyu, 1 çorba kaşığı yoğurdu karıştırın. Pamuk yardımı ile yüzünüze uygulayın ve 15 dakika bekleyin ardından bol su ile yıkayın. Değişikliklere çok
şaşırabilirsiniz.
Kim uğraşacak bu yüz maskesi tariflerini uygulamakla derseniz maalesef cildinize gereken özeni göstermiyorsunuz demektir ve emek verilmeden hiçbir şey olmayacağı gibi sağlıklı, parlayan bir cildiniz de bulunmaz. Cilt bakımı için birinci seçenek pahalı ve kimyasal içeren yüz maskeleri, ikinci seçenek doğal ve sağlıklı, uygun fiyatlı yüz maskesi tarifleri seçim ve karar sizin, esen kalın, yorumlarınızı paylaşmayı unutmayın.
HANDE ŞAHBAZ YURTSEVEN