Bu Yüz Maskesi Cildinizi 10 Yaş Daha Genç Gösterecek

Arkadaşlar internette google de youtube de bu tarz birçok yayın ile karşılaşırsınız ve bence artık sıkılmaya da başlamış olabilirsiniz. Çirkin kadın yoktur ancak bakımsız kadın vardır sözünü önemini gerçekten anlamış biri olarak bakımlı ve güzel görünmek bana göre tüm bayan arkadaşlarımızın hakkıdır. Tabi cildi etkileyen birçok etken var. Ben bir dermatolog değilim, cilt bakımı uzmanı hiç değilim ancak kendimce sizlere dünyadan otoriter sitelerden yabancı dildeki sitelerden çeviriler yaparak araştırarak bulduğum etkili yöntemleri ve bilgileri paylaşıyorum. Gözlemlediğim etkenlerden biri de Türkiye’de çoğu yayın reklam maksatlı yapılırken Avrupa ülkelerinde takipçi yararı gözetiliyor. Türkiye’ de söyledim oldu derken Avrupa’da bilimsel kanıtlarla makaleler destekleniyor. Neyse yani sitemizdeki tüm yayınlar bol takipçili ve otorite olarak kabul gören dünyanın sayılı internet sitelerinde çevriliyor. Sizler de deneyebilir ve sonuçlarını bizimle paylaşabilirsiniz. Bu yayınımızda da stylecraze.com sitesinden çok yorum almış ve bilimsel destekli güzel bir makale paylaşıyoruz. Makale yazarı Jyotsana Rao . Keyifli okumalar

Bu Yüz Maskesi Cildinizi 10 Yaş Daha Genç Gösterecek – Cilt Bakımı

Bu Yüz Maskesi Cildinizi 10 Yaş Daha Genç Gösterecek

İnternette birkaç makale okuyabilir veya parlayan ve genç cildi korumak için çok sayıda ipucu veya püf noktasını duymuş olabilirsiniz. Hepsini okuduktan sonra, bir dizi ev ilaçları veya pahalı ürünler denemiş olabilirsiniz. Ama bunların hiçbiri senin işine yaramadı mı? Eminim ki hiçbiri anlatıldığı gibi işe yaramadı.
Bu Yüz Maskesi Cildinizi 10 Yaş Daha Genç Gösterecek – Cilt Bakımı

Acını anlayabiliyorum çünkü kusursuz ve parlak bir cilde ulaşmak için bile mükemmel bir çözüm aradığım bir zaman vardı. Bir dizi ürün ve karışım denemeye başladım, ancak olumlu sonuçlar almak yerine cildimde kızarıklıklara neden oldular. Daha sonra birçok araştırma yaptıktan sonra kusursuz ve parlak bir cilt için bir çözüm buldum. İnan bana, sihir gibi çalıştı ve cildimi daha önce hiç olmadığı gibi parlattı. Bunu kendim denedikten sonra kuzenlerim ve arkadaşlarımdan birkaçına tavsiye ettim ve sonuçlardan çok memnun kaldım. Yani, bunu herkesle paylaşmayı düşündüm. Bu büyülü maskenin tarifini bilmek ister misiniz? Hadi bakalım! 

İşte size 10 yıl daha genç görünmenizi sağlayan doğal yüz maskesi için reçete.

Gerekli Malzemeler


1/2 çay kaşığı limon suyu
1 yumurta beyazı
1 1/2 çay kaşığı hindistancevizi yağı
Bu Yüz Maskesi Cildinizi 10 Yaş Daha Genç Gösterecek – Cilt Bakımı

Bu Yüz Maskesi Nasıl Hazırlanır

Bu Yüz Maskesi Cildinizi 10 Yaş Daha Genç Gösterecek – Cilt Bakımı
Bir yumurtayı kırın ve yumurta sarısını beyazdan ayırın.
Yumurta beyazı köpürene kadar çırpın.
Şimdi, kabın içine limon suyu ve hindistancevizi yağı ekleyin ve güzel bir doku oluşturana kadar iyice karıştırın. Maske yüzünüze uygulanmaya hazırdır. Bu yüz maskesini uygulamadan önce, yüzünüzü hazırlamanız gerekir. Yüzünüzü yumuşak bir sabun ve ılık su ile yıkayın. Şimdi temiz bir havluyla kurulayın ve ardından maskeyi yüzünüze ve boynunuza uygulayın. Parmaklarınızı kullanarak yüzünüze dairesel hareketlerle hafifçe masaj yapın.Yüz maskesini yarım saat kurumaya bırakın ve ardından su ile durulayın. Yüzünüzü durulamak için su yerine papatya çayı kullanabilirsiniz. Sonuçları hemen fark edeceksiniz. Maske size sadece parlayan bir cilt kazandırmaz, aynı zamanda sivilce, leke ve kırışıklıklardan kurtulmanıza da yardımcı olur. c

Bu yüz maskesini düzenli olarak uygulayın ve her zaman kusursuz görünün!

Yumurta beyazı çoğu yüz maskesinde ve saç maskesinde bulunan bir maddedir. Bunun nedeni yumurta akınının, proteinler, A vitamini ve kollajen bakımından zengin olmasıdır; bunlar, akne, yanıklar, rosacea, kızarıklıklar ve cilt üzerindeki açık gözeneklerin tedavisinde çok faydalıdır. Yumurta beyazı ayrıca ince çizgilerin görünümünü azaltmada, donuk cildi aydınlatan ve cilt tonunu iyileştirmede de faydalıdır. İltihabı azaltır ve cildin elastikiyetini artırır. Kısacası, yumurta akı, yaşlanma belirtilerini geciktirmeye yardımcı olur ve sonuç olarak cildinizi pürüzsüz ve esnek yapar.

Diğer taraftan limon suyu , sağlıklı bir cildi korumak için gerekli olan besin açısından zengindir. C vitamini, potasyum, magnezyum ve kalsiyum gibi besinler sadece cilt için değil, saçlar ve tırnaklar için de çok iyidir. Yağlı cildiniz varsa, limon suyunu tercih etmelisiniz.

Hepimiz hindistancevizi yağının yararlarından haberdarız . Antifungal, antibakteriyel ve antienflamatuardır ve bu nedenle egzama, akne izleri, kuru cilt, vb. Cilt rahatsızlıkları için mükemmel bir çözümdür. Tüm bu faydaların yanı sıra hindistancevizi yağı da büyük bir nemlendirme maddesidir. Cildi gençleştirir. Cildin doğal koruyucu bariyerini geri yükler ve hasara karşı korur.

Bu üç güçlü bileşenin kombinasyonu, genç ve kusursuz bir cilde neden olur.

Yüz maskesini normal suyla durulabiliyor olsanız da, papatya çayıyla yıkamak önereceğim şeydir. Bunun arkasındaki sebep, papatya çayı çoğu cilt hastalığı için klasik bir tedavi şeklidir. Bitki, doğada antimikrobiyal ve antioksidan, antiseptik, antialerjik ve cilt kuruluğu ve iltihap azaltmada yardımcı analjezik özellikleri içerir. 
Bu yüz maskesini haftada üç kez uygulayın ve eminim hayal kırıklığına uğramayacaksınız. Ayrıca, cildinize özel dikkat etmeniz gerekir. Bu maskeyi yıkadıktan sonra iyi bir nemlendirici uygulayın. Cildinizi güneşe uzun süre maruz bırakmayın. Ve her çıktığınızda, minimum 30 SPF’ye sahip bir güneş koruyucu uyguladığınızdan emin olun. Yumuşak ve esnek bir cildin sırrı, doğru bir nemlendirmedir. Bol su ve sıvı tüketmek cilt için gereklidir atlamayın.

Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde paylaşın.