Eumovate Merhem(Krem) Neye İyi Gelir, Nasıl Kullanılır

Eumovate Merhem

Eumovate krem ya da merhem olarak bilinen ve egzama tedavisinde etkili olan kortizon içeren bir kremdir. Eumovate krem kortizonlu bir krem olması nedeniyle dikkatli kullanılması gerekir. Doktorunuz ya da eczacınız önermedikçe hiçbir ilaç ya da kremi kullanmayın. Eumovate merhem uzun süreli kullanıma uygun değildir. Bu merhemin iltihap kurutucu özelliği bulunmaktadır. İltihaplı cilt problemleri tedavisinde de kullanılabilen Eumovate egzama, sedef gibi kuruluk nedeniyle oluşan cilt problemlerinde iyi etkiler sağlarken bebeklerde de pişiğe neden olan atopik dermatite de iyi geldiği bilinir.

Bu makale ile Eumovate krem nedir, ne işe yarar, neye iyi gelir, nasıl kullanılır ve yan etkileri nelerdir sorularının cevaplarını bulabileceksiniz. Makalemize Eumovate merhem nedir, ne işe yarar sorusunun cevabı ile başlayalım.

Eumovate Krem Nedir, Ne İşe Yarar ?

Eumovate krem 25 mg ve 50 mg’lık kutularda piyasada satışta bulunan ve içeriğinde etken madde olarak kortizon bulunan bir merhemdir. İltihap kurutucu özelliği bulunan krem ağrılı ilhitaplı egzama ve normal egzama tedavisinde sıkça doktorlar tarafından önerilmektedir. Eumovate krem  iltihap kurutucu krem olduğu için kaşıntılı kabarcıklı cilt sorunları,cilt ve ensede oluşan döküntülerin tedavisinde de etkilidir. Bebeklerde görülen atopik dermatite iyi geldiği bilinen kremi kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışın. Şimdi sırada makalemize eumovate kremin faydalarını maddelerle belirtmeye geldi.

Eumovate Krem(Merhem) Neye İyi Gelir?

İltihap kurutucu özelliği bulunan eumovate merhemin cilde faydaları nelerdir maddeler haline sıralarsak ; 

*Eumovate merhem egzama ve iltihaplı egzamaya iyi gelir. İltihabı yok eder, nemlendirerek kaşıntı hissini yok eder. Eumovate egzamaya iyi gelir.

*Eumovate merhem böcek ısırığına iyi gelir, bölgeyi nemlendirir ve besleyerek onarımı hızlandırır.

*Yüzde ve ensede meydana gelen cilt döküntülerine iyi gelen Eumovate merhem bilinçsice kullanılmamalıdır.

*Nemlendirici özelliği ile atopik dermatit ve bebek pişiklerine iyi gelir.

Eumovate Merhem Nasıl Kullanılır

Eumovate krem kullanılmadan önce mutlaka doktora veya eczacıya danışılmalıdır.Krem kortizon içermesi nedeniyle dikkatli kullanılması gereken ve kullanım süresinin kısa tutulması gereken bir merhemdir. Yetişkinlerde doktorunuz ekstra bir kullanım süresi belirtmediyse maksimum 14 gün kullanılabilirken bebeklerde veya 12 yaşından küçük çocuklarda kullanım süresi 7 günü geçmemelidir. 2. haftada iyileşme görülmezse krem kullanımı bırakılmalıdır. Doktorunuzun önerisine göre bu süre daha az ya da daha çok olabilir. Doktorunuzun önerisine göre hareket etmelisiniz. Eumovate krem prospektüs bilgilerini okuyarak içeriğindeki etken ve yardımcı maddelere göz atabilirsiniz. İçeriğindeki maddelere alerjiniz varsa Eumovate merhemi kullanmayın. Sivilceler için ve yüz bölgesi için kullanımı önerilemeyen kremi göz veya burna temas ettirmemelisiniz. Egzama tedavisinde kullanılan Eumovate krem egzama kasıkta, genital bölge ve ayak parmak içlerinde oluştuğu durumlarda kullanılmamalıdır. Krem kullanım esnasında beklenmedik reaksiyonlar görülürse krem kullanımını bırakarak doktorunuza görünmelisiniz. 

Eumovate merhem kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenlerden sonra sıra geldi eumovate krem(merhem) nasıl kullanılır sorusuna; 

Eumovate krem nasıl kullanılır

Krem uygulanacak bölge iyice temizlenir. Eumovate krem günde 1 ya da 2 kez ince bir tabaka halinde temizlenen bölgeye sürülerek uygulanır. 30 dakika boyunca krem sürülen bölgede emilme sağlanması için beklenir. Bölgenin üstü hava alacak şekilde olmalıdır kapatılmamalıdır.Emilme sonrası nemlendirici kullanabilirsiniz.

Eumovate merhem nasıl kullanılır sonrası sırada Eumovate krem yan etkileri nelerdir bir göz atalım.

Eumovate Krem Yan Etkileri

*Kaşıntı hissi ve ağrı

*Aşırı hassasiyet

*Sürülen bölgede tahriş oluşması, kızarıklık ve yanma hissi

**Kortizon kaynaklı kilo artışı

*Deri rengini açılması, döküntü ve derinin incelmesi

*Kan basıncının yükselmesi

*Katarakt oluşumu

*Osteoporoz (Kemiklerde kuvvet kaybı ,kemiklerin güçsüzleşmesi ) oluşumu

Eumovate Merhem Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Eumovate merhem tüylenme sorunu ; Eumovate krem kortizonlu bir kremdir. Bu nedenle aşırı kullanım durumunda tüylenme yapabilir.

Eumovate merhem yüze sürülmesi ; Eumovate krem yüze sürülürken çok az miktarda olmasına ve kısa süreli kullanıma dikkat edilmelidir.

Eumovate merhem vajinaya sürülmesi; Eumovate krem vajinaya doktorunuzun önermesi durumunda sürülebilir. Aksi takdirde kullanmamanız gerekir.

Eumovate merhem kaç gün kullanılmalı ; Eumovate merhem yetişkinlerde 14 gün çocuklarda 7 gün kullanılmalıdır. Doktor önerisi ile bu süre artabilir ya da azalabilir.

Eumovate merhem mantar tedavisi için kullanımı; Mantar oluşumun nedeni ile egzama nedeni aynı olması nedeniyle mantar tedavisi içinde kullanılabilir ancak mantara iyi geldiği yönünde kesin bir bilgi bulunmamaktadır.

Eumovate merhem kortizonlu bir kremdir ve dikkatli kullanılmalıdır.

Eumovate merhem hamilelikte kullanılması zorunlu olmadıkça önerilmeyen bir kremdir. Doktorunuz önerirse dikkatli bir kullanım ile Eumovate krem hamilelikte kullanılabilir.

Eumovate Merhem Kullanıcı Yorumları değişkenlik gösterebilir. Her ilaç ya da krem kişilerin metabolizma, gen yapısı vs. fnedenlerle farklılıklar gözsterebilir. Eumovate merhem kulananların ne dediği sizin için önemsizdir. Doktorunuzdan bu kremi talep edin, uygun olması durumunda doktorunuz size reçete edecektir. Kullanın ve Eumovate krem kullanalardan biri olarak siz de yorumunuzu bizimle paylaşın.

Eumovate Merhem Muadili (Benzeri)

Eumovate krem muadili kremler ;

*Coresatin Krem Egzama

*Stafine Krem Egzama

*Elecon Krem Egzama

*Excipial Lipo Krem Egzama

Eumovate Merhem Fiyatı

Reçeteli olarak satılan Eumovate kremin fiyatı 11 tl ‘dir.

Makalemizin sonuna geldik. Eumovate krem (merhem) nedir, ne işe yarar, nasıl kullanılır, ve yan etkileri hakkında bilgiler sunduk. Umarım faydalı olur. Esen kalın.

Sizin İçin Seçilenler