Göbek Eritmek İçin Bitkisel Çözüm Nedir? 7 Yiyecek ve 2 Doğal Kür

Göbek eritmek için bitkisel çözüm özellikle ülkemizde ve sanayisi gelişmiş olan toplumlarda sıkça aranan kelimelerden biridir. Makineleşme ile birlikte hayatımızda vücudumuzun ihtiyaç duyduğu hareketleri ve aksiyonları gerçekleştirmememiz nedeniyle tükettiğimiz gıdalar ile ortaya çıkan enerji malesef harcanamadığı için yağ olarak depolanmaktadır.

Kilo vermenize yardımcı olan gıdalar başlığı ile göbek eritmek için bitkisel çözüm başlıkları aynı olmadığı gibi yazı içeriğimizde daha çok tok tutan gıdalar yerine göbek bölgesindeki yağları eritmek için etkili gıdalardan ve doğal kür tariflerinden bahsedeceğiz.

1.Çemen Otu

Çemen otu, kilo kaybını desteklemek için iştahı ve yiyecek alımını azalttığı ispatlanmış bir baharattır. Günde 1 çay kaşığının yarısı kadar çemen otu tüketerek, iştahınızı kontrol altına alabilirsiniz. Göbek eritmek için 1 çay kaşığının yarısı ile 2 yemek kaşığı elma sirkesi ve limon suyunu karıştırıp sabahları içebilirsiniz. Sebze içerikli diyetle birlikte sabah 5 + öğlen 5 + akşam 10 dakika mekik hareketi ile düzenli takiple başarı sağlayabilirsiniz. Çemen otu göbek eritmek için bitkisel çözüm yöntemlerinden ilki..

2.Acı Biber

Acı biber, metabolizmayı arttırdığı ve açlık ve kalori alımını azalttığı gösterilmiş olan kapsaisin içerir. Kapsaisin metabolizmayı arttırdığını ve gün boyunca yaktığınız kalori miktarını arttırmanıza yardımcı olur. Yağ yakıcı etkiye sahip yarım çay kaşığı toz acı biberi sabah kahvaltısında az yağlı bir peynir ile karıştırarak tüketebilirsiniz. Gün içerisinde çok fazla tüketmeniz mide problemleri oluşmasına neden olabilir. Göbek eritmek için bitkisel çözüm olarak acı biber kullanılabilir.


Yağ yakan Gıdalar, Kürler

3.Zencefil

Halk tıbbında yaygın olarak kullanılan bir baharat olan zencefil kilo kaybına yardımcı olabilir. Çalışmalar, metabolizmayı ve yağ yakmayı artırabileceği gibi yağ emilimini ve iştahı azaltabileceğini göstermektedir.
Zencefil takviyesinin hem vücut ağırlığını hem de göbek yağını önemli ölçüde azalttığını göstermiştir.

Zencefilli taze olarak sabahları tüketebilirsiniz, ya da baharat olarak kahvenize ya da meyveli içeceğinize ekleyerek tüketebilirsiniz. Fazla olmamasına dikkat edin ve etkili sonuçlar için egzersiz programı ile birlikte uygulayın. Zencefil göbek eritmek için bitkisel çözüm sunmanın yanı sıra vücutta oluşan ağrıları da giderir.


Yağ yakan Gıdalar, Kürler

4. Kekik

Kekik, carvacrol içeren bir bitkidir. Bir hayvan çalışması karvakrolün vücuttaki yağ sentezini değiştirerek kilo ve yağ kazanımını azaltmaya yardımcı olabileceğini göstermiştir. Kekik ve kilo kaybı üzerine insan temelli araştırmalar henüz çok yapılmasa da birçok gıda bilimci tarafından günde en fazla 3 kez kekik çayı tüketiminin metabolizmayı hızlandırarak yağ yakımını arttırdığı belirtilmektedir.

5.Zerdeçal


Yağ yakan Gıdalar, Kürler

Zerdeçal , lezzet, canlı renk ve güçlü tıbbi özellikleri için saygı duyulan bir baharattır. Sağlık yararlarının çoğu, iltihaptan kilo kaybına kadar her şey üzerindeki etkileri için yoğun olarak çalışılan bir kimyasal olan kurkumin varlığına bağlanmaktadır.

Fazla kilolu 44 kişiden birinde yapılan bir araştırma, bir ay boyunca günde iki kez kurkumin almanın yağ kaybını arttırmada, karın yağını azaltmada ve kilo kaybını % 5’e kadar arttırmada etkili olduğunu göstermiştir.

6.Ginseng

Geleneksel Çin tıbbında sıkça kullanılan Ginseng, kilo kaybını arttırabilir, yağ emilimini geciktirebilir ve yağ oluşumunu değiştirebilir.

Küçük bir çalışma, ginsengin sekiz hafta boyunca günde iki kez alınmasının, vücut ağırlığında ölçülebilir azalmalara ve aynı zamanda bağırsak mikrobiyo bileşimindeki değişikliklere yol açtığını bulmuştur.

7.Tarçın

Antioksidanlar açısından zengin ve çeşitli sağlık yararları olan Tarçının bazı araştırmalar kilo kaybını artırabileceğini göstermektedir. Özellikle iştahın ve açlığın azaltılmasına yardımcı olabilecek kan şekerinin dengelenmesinde etkilidir.

Tarçın, karbonhidratların parçalanmasını yavaşlatmak için bazı sindirim enzimlerinin seviyelerini de azaltabilir. Bu etkiler potansiyel olarak iştahı azaltabilir ve kilo kaybına yol açabilir. Göbek eritmek için bitkisel çözüm yöntemlerinden biri de Tarçın’dır.

İbrahim Saraçoğlu Göbek Eritme Kürü

Göbek eritmek için bitkisel çözüm olabilecek baharatları sizlerle yazımızın üst kısmında paylaştık. Ünlü tv fenomenlerinden prof.İbrahim Saraçoğlu katıldığı tv programında göbek eritmek için etkili olabilecek, göbek bölgesindeki yağlanmayı azaltan ve yağ yakmayı teşvik eden kür tarifi paylaştı ki bizde sizlerle paylaşıyoruz.


Yağ yakan Gıdalar, Kürler

Göbek Eritmek İçin Yoğurt Kürü

Malzemeler; *Yarım limon, * 1 çay kaşığı pul biber, * 3 yemek kaşığı taze yağsız yoğurt

Tarifi; Malzemelerin tamamını bir kapta birleştirip, karışıtırıyoruz. Bu kürü geceleri yatmadan önce uygulamanız ve kür sonrası herhangi bir şey tüketmemeniz önerilir. 2 hafta boyunca uygulamanız ile etkisini göstermeye başlayacak kür de egzersiz programı ile 1 ay düzenli kullanımla sonuç alabilirsiniz. İbrahim Saraçoğlu bir de göbek eritmek için etkili yağ yakmayı hızlandıran sebzeli kür tarifi verdi, şimdi de ona bakalım.

Yağ yakan Gıdalar, Kürler

Göbek Eritmek İçin Doğal Kür

Malzemeler; *4 adet lahana yaprağı, * 25 dal taze maydanoz, * 1 limon, * 2 bardak su

Tarifi; Bir tencerede 2 bardak suyu kaynatın. Kaynamış suya 4 adet lahana yaprağını ekleyin ve 3 dk. haşlayın. Maydanozları da ekleyin ve bir 3 dakika daha kaynatın. Kaynama sonrası soğumasını bekliyoruz ve soğuduktan sonra suyunu bir şişeye süzüyoruz. Süzülen şişedeki sebze suyuna 1 limonun suyunu sıkıyoruz. Bu karışımı günde 2 ya da 3 kez 1 er su bardağı olarak içebilirsiniz. Buzdolabında saklamanız önerilmeyen göbek eritme kürü taze olarak yapılmalı ve yapıldığı gün bitirilmelidir. Basit bir egzersiz programı ile düzenli kullanım sonuç verecek ve göbek eritmek için olumlu etki sağlayacaktır.

Makalemiz ile yağ yakan gıdalar, besinler nelerdir ve göbek eritmek için doğal çözüm yöntemleri nelerdir sorularının cevaplarını vermeye çalıştık. Umarım faydalı olur. Esen kalın.

Göbek Eritme Yöntemleri Başlıklı Yazımızıda Okuyabilirsiniz.

Sizin İçin Seçilenler