Hamilelikte Cinsel İlişki Pozisyonları Nasıl Olmalıdır?

Hamilelikte cinsel ilişki halk arasında çokça olumsuz değerlendirilse de çoğu jinekolog ya da doktor tarafından riskli durumlar dışında olması gereken sıradan ve faydalı bir aktivite olarak değerlendirilmektedir. Doktorunuz size herhangi bir uyarıda bulunmadıysa ya da hamileliğiniz ile ilgili risk içeren bir durum bulunmuyorsa hamilelikte cinsel ilişki hem psikolojik hem de sağlıksal faydalar sağlamaktadır. Dikkat edilmesi gereken anne adayının isteği doğrultusunda zorlama olmadan cinsel ilişkiye girilmesidir. Hamileliğiniz normalse ve herhangi bir komplikasyonunuz yoksa, seks ve orgazm olmak, erken doğum eylemine girme riskinizi artırmaz veya düşüklere neden olmaz. Peki hamilelikte cinsel ilişki pozisyonları nasıl olmalıdır? makalemiz ile bu sorunun cevabını paylaşacağız.

Hamileyken Cinsel İlişkiye Girilir Mi öğrenmek için diğer yazımızı okuyabilirsiniz. Hamilelikte Cinsel İlişki pozisyonlarını öğrenmek için okumaya devam edebilirsiniz.

Hamilelikte En Uygun Cinsel İlişki Pozisyonları Nelerdir?

Seks, hamilelikteki çoğu çiftler için güvenli olsa da, bu kadar kolay olmayabilir. Muhtemelen farklı sexs pozisyonları bulmanız gerekebilir. Eşinizle birlikte rahatınıza göre farklı ilişki pozisyonları üretebilirsiniz.

Eşiniz üstte seks yapmak hamileliğin başlarında olabilecekken, hamileliğin geç dönemlerinde sadece yumru yüzünden değil, göğüsleriniz daha hassas olabileceğinden oldukça rahatsız edici olabilir. Erkeğin ağırlığı risk oluşturabilir.

Birbirinize bakan ya da erkeğin altta olduğu her türlü pozisyon uygun olabilir.

Hamilelikte İlişki Pozisyonları

  • Anne adayı üstte pozisyonlar
  • Hafif kıvrılıp yan yatarak ilişkiye girme pozisyonu
  • Makas pozisyonu
  • Kaşık pozisyonu
  • Doggy Style(Köpek Pozisyonu)
  • Bunların dışında da rahat hissettiğiniz, sizi yormayacak pozisyonlar da tercih edebilirsiniz. Kadının üstte olduğu pozisyonlar daha etkili ve daha güvenli olacaktır.

Hamileliğin ilk 3 ayında ve son 1 ayında acıya dayanma konusunda sıkıntılar olabileceğinden cinsel ilişkiye girmek yerine oral seks, mastürbasyon ya da masaj yoluyla cinsel tatmin sağlamanız daha güvenli olabilir. Bir video ile hamilelikte ilişki pozisyonları nelerdir detaylıca gösterelim.

Hamilelikte Cinsel İlişki Pozisyonları

Makalemiz ile sizlere hamilelikte cinsel ilişki hakkında kısaca bilgiler sunduk. Aynı zamanda hamilelikte cinsel ilişki pozisyonları nelerdir videolu ve yazılı anlatım yaptık. Umarım faydalı olur. Esen kalın.