İburamin Cold Nedir,Ne İşe Yarar,Yan Etkileri

İburamin Cold, kış aylarında sıkça karşılaşılan soğuk algınlığı ile birlikte rahatsızlık veren hapşırık, kaşıntı, gözlerde sulanma, burun akıntısı, burun ve sinüs tıkanıklığı, öksürük, ağrı ve ateş tedavisinde kullanılır. Kısada İburamin Cold soğuk algınlığı ve solunum yolları hastalıklarının tedavisinde doktorların sıkça önerdiği ilaçlardan biridir.

Bu makale ile İburamin cold nedir, ne işe yarar, neye iyi gelir, nasıl kullanılır bilgilerine ulaşabilirsiniz. Ancak ilk olarak belirtelim ki doktorunuz önermediği sürece hiçbir ilacı kullanmayın. Yan etkilere neden olabilir. Makalemize İburamin Cold nedir sorusu ile başlayalım.

İburamin Cold Nedir

İBURAMIN COLD, 24 desikant kapsül içeren pilfer-proof HDPE kapaklı şişe içerisinde satışa sunulmaktadır. Bir kapsül içerisinde 200 mg ibuprofen, 30 mg psödoefedrin hidroklorür ve 2 mg klorfeniramin maleat maddeleri bulunur.

İburamin Cold Ne İşe Yarar

İburamin Cold soğuk algınlığına iyi gelir. Soğuk algınlığı ile birlikte vücutta histamin artar. Hapşırık, kaşıntı, gözlerde sulanma ve burun akması gibi semptomlara histamin artması neden olur. İburamin Cold içerisinde bulunan klorfeniramin himsraminin azalmasını sağlayan bir maddedir. Vücut İburamin Cold ile klorfeniramin takviye edilir ve histamin azalır. Yine İburamin cold içerisinde yer alan İbuprofen maddesi vücutta ağrı ve iltihaba neden olan hormanları azaltmayı sağlar. Kan damarlarının genişlemesi sonucunda burun tıkanıklığı meydana gelir. İburamin Cold içerisindeki diğer etken madde psödoefedrin nazal pasajlarda bulunan kan damarlarını büzmeye ve burun tıkanıklığına engel olmayı sağlar. Bu üç etken maddeyi içeriğinde bulunduran İburamin Cold soğuk algınlığına yakalandığımızda ortaya çıkan hapşırık, kaşıntı, gözlerde sulanma, burnun akıntısı, burun ve sinüs tıkanıklığı, öksürük, ağrı ve ateşin tedavisinde etkili bir tedavi sağlamaktadır.

İburamin Cold Ne İçin Kullanılır ;

*Soğuk algınlığı tedavisi
*Grip Tedavisi
*Sinüzit Tedavisi
*Solunum Yolu Rahatsızlıkları

İburamin cold hap yaygın olarak yukarıda sayılan hastalıkların tedavisi için kullanılır. İburamin Cold bu hastalıklar sonucu oluşan;

*Ateş
*Ağrı
*İltihap
*Öksürük, hapşırık
*Burun Akıntısı ve Tıkanıklığı
*Sinüs Tıkanıklığı
*Kaşıntı ve Gözlerde Sulanma gibi semptomlara iyi gelir.

Editör Önerisi : İburamin Zero Nedir, Ne İşe Yarar

İburamin Cold Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

İburamin Cold kullanmadan önce prospektüs bilgileri mutlaka okunmalı ve en güncel bilgilere hakim olunmalıdır. İburamin hap dikkatli kullanılması gereken, bazı hastalık ve ilaçlarla etkileşime girebilen bir ilaçtır. Doktorunuzdan talep edebilirsiniz, uygun görmesi durumunda doktorunuz sizin için en iyi tedavi ürününü reçete edecektir. Kendi kafanıza göre kullanmanız önerilmez.

Aşağıdaki durumlarda İburamin Cold hap kullanmayınız;

  • Son 14 gün içinde iskarboksazid, fenelzin, rasagilin, selegilin veya tranilsipromin gibi MAO inhibitörü aldıysanız (ciddi, hayatı tehdit edici yan etkilerle karşılaşabilirsiniz. İbuprofen kalp krizini de içine alan hayatı tehdit eden kalp ve damar problemlerini artırabilir.)
  • Tam kroner arter by pass ameliyatından önce veya sonraki 2 hafta  (İbuprofen herhangi bir belirti vermeden mide veya barsakta kanama veya delinme gibi ciddi riskler oluşturabilir. Yaşlı insanlar için risk daha büyüktür)
  • İbuprofen veya psödoefedrine karşı alerjiye sahipseniz
  • Mide veya barsağınızda kanama veya ülser varsa;
  • Burnunuzda polip varsa
  •  Aspirin veya diğer anti inflamatuarlara karşı alerjiniz varsa

İburamin Cold tedavi esnasında size önerildiğinde;  ülser yada midede kanamanız varsa,  kalp hastalığına, yüksek kan basıncına sahipseniz, sistemik lupus eritematozus hastalığınız varsa, karaciğer, böbrek, troid, glokom, diyabet rahatsızlığına sahipseniz, idrar yapma ile ilgili bir problem veya prostat büyümesi varsa, bir kanama veya kan pıhtılaşma bozukluğu varsa ve sigara içiyorsanız doktorunuza tedavi esnasında mutlaka bilgi vermelisiniz. Bu hastalıkları geçirmiş olsanızda doktorunuzun bilgisi olmalıdır. Kullanıma başlamadan önce dikkat edilmesi gerekenlerden sonra İburamin nasıl kullanılır bir göz atalım.

İburamin Cold Nasıl Kullanılır

İburamin Cold doktorunuzun önerdiği şekilde ve dozda kullanılır. İburamin tablet ağız yoluyla alınan bir ilaçtır ve doktorunuzun ayrıca bir önerisi olmadı durumlarda aşağıdaki şekilde kullanılır. İlaç hastalık geçinceye kadar kısa süreli kullanılmalıdır. Uzun süreli kullanım mide ve bağırsaklara zarar verebilir, daha ciddi yan etkiler de görülebilir.

İburamin Cold hap nasıl kullanılır ;

Buprofenin yetişkinler için maksimum dozu 800 mg; günlük maksimum dozu 3200 mg’dır. Siz ağrınızı, ateşinizi veya soğuk algınlığınızı tedavi edebilecek en küçük dozda İburamin Cold kullanın. En düşük doz sabah, öğle, akşam bir kapsül olarak belirtilmektedir. İlacı almanız gereken saatte almazsanız diğer dozu çift almamalısınız. Yani örneğin sabah ilacı almadınız, öğlen çift kapsül yutmayın. Kaçırdığınız dozu atlayın. Eğer ateşiniz üç günden daha fazla devam ettiyse veya ilacı 7 gün kullandığınız halde şikayetleriniz geçmediyse ya da yeni hastalık belirtileri oluştuysa doktorunuza mutlaka haber vermelisiniz.

İburamin Cold Yan Etkileri

İburamin Cold yanlış kullanım yada farklı hastalıklar ve ilaçlar ile etkileşim göstererek ciddi yan etkilere neden olabilir. İburamin Cold yan etkileri;

*Soluk almada güçlük, boğazınızda şişlik, kurdeşen, deride döküntü
*İdrarınızdan kan gelmesi,
*Böbrek ağrısı, göğüs ağrısı, mide ağrısı,
* Ağzınızdan kan gelmesi, dışkınızın renginin koyulaşması
* İshal, kabızlık, karın ağrısı, hazımsızlık,
*Ağızda kuruma, döküntü,
*Rahatsızlık veya kaygı-endişe, yorgunluk,baş ağrısı
*Sarılık, ödem, normalden uzun süren kanama şeklinde sıralanabilir. Bu liste dışında anormal bir durum oluşursa da yan etki olabilir. İburamin Cold yan etkilerinden herhangi birini fark ettiğiniz anda ilacı kullanmayı durdurun ve derhal en yakın sağlık kuruluşunun acil bölümüne görünün. Doktorunuza mutlaka bilgi verin.

İburamin Cold hamilelikte kullanılır mı
İburamin Cold hamilelikte ve emzirme döneminde doktorunuz önermediği müddetçe kullanılmamalıdır.

İburamin Cold çocuklarda kullanılır mı
İburamin Cold yetişkinlerde kullanıma uygundur, doktor tavsiyesi olmadan asla çocuklarda kullanmayın.

Çocuklar İçin Calpol Şurup ile ilgili yazımıza bir göz atın.

İburamin Cold yaşlılarda kullanılır mı
İburamin Cold yaşlılarda çok dikkatli kullanılmalıdır. Doktor tavsiyesi olmadan kullanılması önerilmez.

İburamin Cold nasıl saklanır
İburamin Cold çocukların erişemeyeceği yerde, nem ve sıcaktan uzak, oda sıcaklığında saklanmalıdır.

İburamin Cold fiyatı ne kadar
İburamin Cold reçete ile satılır ve şu anki fiyatı 9,78 Tldir.

İburamin Cold hap soğuk algınlığı, grip, sinüzit gibi solunum yolu hastalıklarının tedavisi için kullanılan bir ilaçtır. Kullanımı dikkat gerektirir. Sizlere bilgilendirme amaçlı bu makaleyi hazırladık. Siz siz olun doktor tavsiyesi olmadan asla kullanmayın ve kullanmadan önce mutlaka güncel İburamin Cold kapsül prospektüs bilgilerini okuyun. Esen kalın.