İki Muhteşem Murat YILDIRIM Filmi Önerisi – Murat YILDIRIM Kimdir ?

Murat YILDIRIM

Son zamanlarda adından sıkça söz ettiğimiz, şu günlerde de Kim Milyoner Olmak yarışmasını sunan Murat YILDIRIM’ ın hem biyografisini öğreneceksiniz, hem de dilerseniz iki seçme film önerisine sahip olacaksınız.Sanatçı duruşuyla, yaşamıyla, sanatıyla toplumda yer almalı.Efendiliği, terbiyeyi, başarıyı gençlere özendirici kılmalıdır.Bu mantıkla da Murat YILDIRIM’ı seçtik.


(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});


Film Önerileri

1 – Kırımlı (2014 ) Aksiyon, Dram

İkinci Dünya Savaşı sırasında Alman esir kamplarında savaş esiri olarak rehin alınan ​​Kırım Türklerinin acı insanlık dramını ele alan bu film gerçekten izlenebilecek güzel bir yapım.Siz de benim gibi bu tarz tarihi dram filmlerini seviyorsanız mutlaka izlemelisiniz.

Yönetmen: Burak Arliel
Yazarlar: Cengiz Dagici (novel), Atilla Ünsal
Oyuncular:Murat YILDIRIM, Bülent Alkis, Ali Barkin, Baki DavrakMurat Yıldırım Kimdir ?, Murat Yıldırım Filmleri, Murat Yıldırım Hayatı Kısaca, Murat Yıldırım Film Öneriler, Film Önerileri, Oyuncu Murat Yıldırım, Güncel Bilgiler, 

2- Sonsuz AŞK(2017) Aşk,Romantik

Fahriye Evcen; kardeşiyle kurduğu düzende, küçük mutluluklarla yaşamını renklendiren Zeynep karakterini canlandırırken, Murat Yıldırım ise işine bağlı, genç yaşta profesör olan cerrah Can karakteriyle izleyicisiyle buluştu. İlk bakışta hiçbir ortak noktaları yokmuş gibi görünen, Can ve Zeynep beklenmedik bir şekilde birbirlerinin hayatlarına dahil olduklarında, aşılması zor engelleri de beraberinde getiren sonsuz bir aşkın içine düşerler.

Yapım: TAFF Pictures
Yönetmen: Ahmet Katıksız
Senaryo: Deniz Akçay Katıksız
Oyuncular: Fahriye Evcen, Murat Yıldırım, Fatih Al, Filiz Ahmet, Zeynep Özder, Nazlı Pınar Kaya, Didem İnselel, Ege AydanMurat Yıldırım Kimdir ?, Murat Yıldırım Filmleri, Murat Yıldırım Hayatı Kısaca, Murat Yıldırım Film Öneriler, Film Önerileri, Oyuncu Murat Yıldırım, Güncel Bilgiler, 

Murat YILDIRIM kimdir ? 

Murat Yıldırım aslen Mardinlidir ancak Babasının görev yeri olması nedeniyle Konya’da doğmuştur.Ailesi Kürt ve Arap kökenlidir.Murat Yıldırım, Yıldız Teknik Üniversitesi mezunudur.Makine mühendisliği bölümün sekizinci senesinde bitirmiştir.
Murat Yıldırım Kimdir ?, Murat Yıldırım Filmleri, Murat Yıldırım Hayatı Kısaca, Murat Yıldırım Film Öneriler, Film Önerileri, Oyuncu Murat Yıldırım, Güncel Bilgiler, 

Kariyeri

Tiyatro ve müziğe ilgi duyan Yıldırım, Yıldız Teknik Üniversitesi Oyuncuları’na (YÜO) katıldı ve 3 yıl amatör olarak tiyatroda oynadı. YÜO’daki arkadaşları aracılığıyla televizyon dünyasına giren Yıldırım’ın televizyonla ilk tanışmasını sağlayan, 2003 yılında “Ölümsüz Aşk” dizisinin bir bölümünde küçük bir rol alması oldu. Fakat dizi yalnızca 11 bölüm sürdü.
2004 yılında Bütün Çocuklarım dizisinde “Mesut” karakterini canlandıran Yıldırım, oyunculuğa Büyük Yalan dizisi ile devam etti.
2006 yılında ilk uzun soluklu çalışması olan Fırtına dizisinde başrol oynayarak ün kazandı. Aynı yıl sinemada Altın Portakalödülüne aday olan Araf filmi ile ilk kez başrol oynadı.
Başrolünü paylaştığı Tuba Büyüküstün ile Asi dizisinde “Demir” karakteri ile ününü perçinledi. Demir, 25 sene sonra, varlıklı biri olarak Antakya’ya geri dönen ve buradan toprak alan bir gençtir. Demir ve Asi arasında geçen gurur yüklü aşk ise dizinin konusunu oluşturmaktadır.
2009 yılında ise Asi dizisi sona erdikten sonra TMC yapım şirketi ile Aşk ve Ceza adlı dizi için anlaşma imzalayan Yıldırım, dizide başrolü oynadı.
2012’de Tims Productions’ın yapımcılığını üstlendiği Show TV’de yayınlanan Suskunlar’da Ecevit karakterini canlandırdı. Dizide çocuk yaşta başlarından geçen bir kaza sonucunda girdikleri çocuk hapishanesinde yaşadıkları kötü olayların ardından suskun kalmayı seçen dört çocuğun büyüdükten ve ayrı yollarda ilerledikten sonra bir gün intikam almak için bir araya gelmeleri anlatılır.
Murat Yıldırım Kimdir ?, Murat Yıldırım Filmleri, Murat Yıldırım Hayatı Kısaca, Murat Yıldırım Film Öneriler, Film Önerileri, Oyuncu Murat Yıldırım, Güncel Bilgiler, 

Filmografisi