Siyah Maske Ne İşe Yarar, Faydaları Nelerdir, En İyi Markalar ve Kullanımı

Siyah Maske son yıllarda kozmetik sektörünün yüz maskesi olarak piyasada öne çıkardığı yüz maskesi çeşitlerinden biridir. Garnier siyah yüz maskesi reklamları henüz Tvlerde gösterimlerde olsa da farmasi ve gratis siyah yüz maskesi en çok satanlar arasında yer almaktadır.

Siyah maske yüzlerce yıl toprak altında yer alan polifenollerin doğal şekilde işlenmesi ile elde edilen bir maskedir. Maskenin renginin siyah olmasının nedeni içerisinde yer alan kalsiyum, çinko ve potasyum mineralleridir. Siyah maskenin faydaları içerisinde bulunan bu üç ana mineral sayesindedir. Siyah maskenin kullanımı basit fiyatı da ekonomik olması nedeniyle çok tercih edilen bir yüz maskesidir.

Bu makale ile siyah maske nedir, ne işe yarar, nasıl kullanılır ve en iyi markalar hangileri ve sıkça sorulan soruların cevaplarına yer veriyoruz.

Siyah maske nedir?

Siyah maske yer altından doğal yollardan çıkarılan içeriğinde potasyum, kalsiyum ve çinko bulunduran polifenollerin doğal şekilde işlenmesiyle oluşturulan bir yüz maskesidir. Siyah maskenin cilde birçok faydası bulunur.

Siyah maskenin faydaları nelerdir?

Siyah maskenin faydaları onun çok tercih edilmesine ve bu kadar popüler hale gelmesinin en önemli nedenidir. Cilt temizliği, sivilce oluşumunu engellemesi, cildi sıkılaştırması ve yüzdeki lekeleri gidermesi siyah maskenin faydaları arasında ne önemlileri olarak sayılabilir.

Siyah maskenin yararlarını sıralayacak olursak;

*Cildin ölü derisini temizler, cildi yeniler.

*Kırışıklık karşıtı maske cildi sıkılaştırır. Doğal botoks etkisi yaratır.

*Cildi nemlendirir, kırışıklık oluşumunu önleyerek yaşlanma etkilerini geciktirir. Kırışıklık kremi önerileri için yazımızı okuyabilirsiniz.

*Cildi parlatır ve ışıltılı bir görünüme sahip olmanızı sağlar.

*Gözenekleri temizleme ve siyah noktaları yok etme konusunda da başarılı bir yüz maskesidir.

*Kan dolaşımını hızlandırır ve yeni hücre oluşmasına yardımcı olur.

*İlk kullanımla birlikte yumuşacık ve nemli bir cilde sahip olmanızı sağlayan maske düzenli olarak uygulanması halinde sivilce lekelerini geçirir. En İyi Leke Kremi Önerileri yazımızı okuyabilirsiniz.

*Sivilce ve siyah nokta oluşmasını önler var olanları da temizler.

Siyah maskenin faydalarını okuduğunuzda eminim denemeyi düşünüyorsunuz. Peki siyah maske kullanımı nasıldır bir göz atalım.

İlginizi çekebilir! Kil maskesi nasıl yapılır? Tüm cilt tipleri için tarifler!!

Siyah maske kullanımı nasıldır?

Siyah maske kullanımı basit olmakla birlikte fiyatı da gayet uygundur. Farmasi, gratis çok bilindik markalar olsa da birçok kozmetik sanal markette ve bim gibi ulusal marketten satın alınabilmektedir. Siyah maske nasıl kullanılır merak ediyorsanız;

 • Cilt makyajdan arındırılır ve temizlenir, Fırça ile maskeyi göz çevresi hariç tüm yüze sürülür, Yarım saat bekledikten sonra maske kurur ardından ılık su ile iyice durulanarak maske temizlenir.
 • Eğer siyah nokta varsa 15 dakika daha bekleyerek iyice kuruduktan sonra soyarak çıkarılması daha etkili sonuçlar verecektir.
 • Haftada 1 kez yapılması yeterli görülse de eğer siyah nokta ve cilt sorunlarınız varsa haftada 2 defa uygulayabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken yüzünüz siyah nokta yoksa 30 dakika varsa 45 dakika bekletmek gerekir.
 • Maske kullanımı ile ilgili youtuber Selin Yağcıoğlunun videosunu da ekliyorum.

En İyi Siyah Maske Markaları

Genel olarak içerikleri aynı olsa da güvenilirlilik kriterinize göre kozmetik firmalarının siyah maskelerinden herhangi birini tercih edebilirsiniz. Piyasada en iyi siyah maske markaları olarak bilinenler;

 • Gratis
 • Farmasi
 • Bim 
 • Avon
 • Dermokil
 • Agiva
 • a101
 • Garnier
 • Loreal

Siyah nokta için hangi siyah maske iyi?, en iyi siyah maske markası hangisi? ya da hangi siyah maske alınır? sorularınıza cevap vermek gerekirse siyah yüz maskesi ürünlerinin hepsi aynı işi görür. O nedenle en çok sata siyah maskeleri önerebiliriz; Gratis ve Farmasi siyah maske!

Siyah maskenin zararları veya yan etkileri var mı?

Siyah maskenin yan etkiler ya da zararları içerisinde bulunan maddelere karşı alerjiniz var ise ortaya çıkabilir ancak çok nadir görülen bir durumdur. Eğer siyah maskeyi tamamen kurutur ve sonra soyarsanız tüylerini ağda gibi yolabilir bu nedenle çok fazla kurumamasına özen göstermelisiniz. Özellikle yüzünüze sürerken saç diplerine ve kaşlara gelmesine engel olmanız gerekir.

Siyah maske kullananları yorumları nasıl?

Siyah maske kullananlar yüz maskesinin siyah noktaları ve gözenekleri çok iyi temizlediğinden bahsetmektedir. Cildi yumuşacık hale getirmesine rağmen aynı zamanda sıkılaştırıcı ve ferahlatıcı özelliği olumlu olarak vurgulanmaktadır. Aşırı kullanılması ya da çok fazla yüzde kalması sonucu yüzde kızarıklık ve tahriş oluşturabildiği ve tüylenmeye neden olabildiği şeklinde şikayetlerde bulunmaktadır.

Siyah maske siyah nokta için işe yarıyor mu?

Siyah yüz maskesi özellikle burun ve alın bölgesinde yaygın görülen siyah noktaları temizlemek için işe yarayan maskelerden biridir. Yüzünüze sürdükten sonra kurumasını bekleyin ve kuruma sonrası soyarak çıkarın. Siyah yüz maskesi siyah noktaları çıkarmış olduğunu görebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: En iyi siyah nokta temizleme ürünleri hangileri?

Soru&Cevap

Soru ; Siyah maske acıtıyor mu?

Cevap ; Siyah yüz maskesi soyulabilen bir maske olduğu için saç bölgesine yakın olan bölgedeki tüyler ve ayva tüylerini çektiği için acıtabilir. Kullanırken saç köklerine ve tüylere dikkat etmelisiniz.

Soru ; Siyah maske banyodan önce mi sonra mu kullanılır?

Cevap; Siyah maske kullanmadan önce cilt temizliği önemlidir. Bu nedenle banyo sonrası kullanılması daha mantıklı olacaktır.

Soru; Siyah maske bekleme süresi ne kadar olmalıdır?

Cevap; Bekleme süresi 20 dakika 45 dakika arasında değişir. Özellikle siyah noktaların temizlenmesi için 45 dakikaya kadar bekletilebilir.

Soru; Siyah maske cilt lekelerine iyi gelir mi?

Siyah yüz maskesi düzenli kullanılırsa hücre yenileme özelliği ile cilt lekelerini yok etmeye yardımcı olur.

Soru; Siyah nokta en iyi marka hangisidir?

Cevap; Farmasi, gratis ve garnier kömür maske en iyi siyah maske markaları olarak öne çıkmaktadır.

Soru; Siyah maske gözenekleri sıkılaştırır mı?

Gözenekleri temizler ve sıkılaştırır. Cildin yumuşacık ve tertemiz olmasını sağlar.

Soru; Haftada kaç kez kullanılır?

Haftada 1 kez uygulaması yeterli görülürken siyah noktaları temizlemek için haftada 2 kez uygulanmalıdır.

Soru; Hangi cilt tipine uygundur?

Siyah yüz maskesi hassas cilde sahip olan kişiler hariç tüm cilt tiplerine uygundur.

Soru; Siyah maske hamilelikte kullanabilir mi?

Yüz maskesi tüyleri çekebileceğinden acı verebilir. Hamilelik döneminde hassaslaşan cilt acıya dayanıklı olmayabilir. Dikkatli kullanılması gerekir.

Soru; Siyah maske tüylenme yapar mı?

Cevap; Cilde yapışan bir yüz maskesi olması nedeniyle tüylenmeye neden olabilir. Saç köklerine ve tüylü bölgelerde dikkatli kullanılmalıdır.

Siyah maske evde nasıl yapılır?

Merve Özkaynak evde doğal maddelerle siyah yüz maskesi nasıl yapılır sorusunun cevabını vermiş, izleyip öğrenebilirsiniz.

Sizlere bu yazımızda siyah maske nedir, ne işe yarar ve siyah maskenin faydaları nelerdir sorularınıza yanıt vermeye çalıştık. Umarım faydalı olur. Esen kalın.