Türkiye’nin En Güzel 7 Adası

3 tarafı denizlerle kaplı ülkemizin sahip olduğu birçok ada bulunmakta, bizde bunların arasından dünya çapında da bilinen en güzel ve en büyük 7 adasını sizler için derledik.Tatil zamanı aklımıza gelen bu adalarda kış mevsiminde de yaşam sürüyor.Bu adaları kendilerine has özellikleri ve muhteşem çevre düzeni ile adeta gelenleri büyülüyor.Özellikle de paytonlarla yapılan geziler ve sakin trafik kafa dinlemek isteyen kişileri yaz kış bu adalara sevk ediyor.

TÜRKİYENİN EN GÜZEL ADALARI

Gökçeada, Bozcaada, Cunda, Adalar; Türk denizlerinde bulacağınız çok sayıdaki adanın arasında, dünyaca ünlü yedi tane Türkiye’de en popüler tatil adaları olarak biliniyor.

KUZEY EGE ADALARI

Bozcaada Adası: Bozcaada, yeşillikler ve bağlar, güzel evler, farklı dönemlerden kalma etkileyici tarihi eserler ve berrak suları olan çekici plajlarıyla ünlenen Türkiye’nin üçüncü büyük ve güzel adasıdır.


Gökçeada Adası:
Gökçeada, coğrafi koşulları ile ünlüdür ve korunan, el değmemiş doğal kaynaklara sahiptir.Ege Denizi’nin kuzeybatısında bulunan Gökçeada, Türkiye’nin en büyük adasıdır. Gökçeada, deniz tanrısı Poseidonin Homeros’un İlyada destanı olarak adlandırılır.

 Cunda (Alibey) Adası: Alibey Adası olarak da bilinen Cunda Adası, Türkiye’nin en güzel adalarından biri olan tipik bir Ege tatil beldesidir. Cunda Adası, ziyaretçilerin Ege’nin ortak kültürünü yansıtan ruhuyla Cunda (Alibey) adasından büyülenmemeleri mümkün değildir.

ADALAR ADALARI

Yaz aylarında Adalar, İstanbul’dan günübirlik geziler için popüler yerler. Adalarda trafik olmadığı için tek taşıma aracı at arabası, İstanbul şehri ile karşılaştırıldığında inanılmaz derecede huzurlu.

Büyükada Adası: İstanbul’un en uzakında bulunan Adalar’ın en büyüğü olan Büyükada, tarihi iskelesi, geniş çarşı meydanı ve ünlü balık lokantaları ile ziyaretçilerine çok keyifli bir atmosfer ile karşılanmaktadır.

Heybeliada Adası: Heybeliada Adalar’ın popülasyonu en yüksek , yüzölçümünün en büyük ikinci adasıdır. En yeşilidir. Tüm adalarda olduğu gibi, dolaşmak için bisiklet kiralayabilirsiniz, at arabası tutabilirsiniz.

Burgazada Adası: Burgazada, İstanbul yakınlarındaki Prens Adalarının en büyük üçüncü şehridir. Uykulu, huzurlu Burgazada,  gürültüden ve trafikten kaçmak için sadece birkaç saatlik ya da tam günlük bir gezi için ideal bir yerdir.

Kinaliada Adası: Kinaliada, Adalar’ın dördüncü büyüklüğü ve aynı zamanda, dünyanın renklerinden dolayı güneyin 12 kilometre kadar uzağında, İstanbul’un Avrupa ve Asya yakasındaki en yakın adadır.

Daha önce bu adalara gittiyseniz tecrübelerinizi bizimle yorum bölümünden yazarak paylaşabilirsiniz.